Yardım Hetzner hakkında...

Rivels

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Selam forum sakinleri, konuya uzatmadan gireceğim. Hetzner firmasının dedicated serverleri nasıldır? Minecraft sunucusu için ne kadar uygun, ne kadar dayanıklı. Kullandıysanız nasıl bir deneyim elde ettiniz, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Birisi seni evindeki 10 mbitlik interneti ile birlikte düşürebilir Hetznerdeysen.
Fatura dönem sistemleri berbat.
Destekleri eh..
Donanımları sağlam.

Madeindead

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birisi seni evindeki 10 mbitlik interneti ile birlikte düşürebilir Hetznerdeysen.
Fatura dönem sistemleri berbat.
Destekleri eh..
Donanımları sağlam.
Bu yorumu neye dayanarak yaptınız hiç anlamış değilim 10mbit interneti ile bile düşürecek birisi varsa helal olsun yani aktif olarak kullanan bir sürü tanıdığım gayet memnunlar tek sorunları yüksek yoğun şekilde gelen DDOS saldırıları bunu engellemekte Hetznerin tek sorunu DDOS konusunda detaylı çalışmaları olmamasıdır bunun için alternatif birçok yol var. kullanmak isteyen gönül rahatlığı ile kullanabilir fatura sistemleri berbat olabilir ama en azından TR de ki gibi vergi levham var gibi cümleler kurmadan satışlarını stabil bir şekilde yapabiliyorlar her ayın 4'ün de fatura kesiyorlar gayet normal bir kesim..

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Bu yorumu neye dayanarak yaptınız hiç anlamış değilim 10mbit interneti ile bile düşürecek birisi varsa helal olsun yani aktif olarak kullanan bir sürü tanıdığım gayet memnunlar tek sorunları yüksek yoğun şekilde gelen DDOS saldırıları bunu engellemekte Hetznerin tek sorunu DDOS konusunda detaylı çalışmaları olmamasıdır bunun için alternatif birçok yol var. kullanmak isteyen gönül rahatlığı ile kullanabilir fatura sistemleri berbat olabilir ama en azından TR de ki gibi vergi levham var gibi cümleler kurmadan satışlarını stabil bir şekilde yapabiliyorlar her ayın 4'ün de fatura kesiyorlar gayet normal bir kesim..
Bu yorumu 2013'ten beri "Türkiye'de" daha tam popülerleşmeden Hetzner kullanan bir "müşteri" + Bilgisayar Mühendisi gözüyle yazıyorum. Ki daha Turkuaz Hosting vb yeni yeni satmaya başlamıştı r10.net üstünde.
"Helal olsun" başlıklı övgünüzü arkadaşlarımada ileteceğim. :)
4'ünde fatura kesmesi "şahıslar" için normal olabilir ama bu işin ticaretini yapan "firmalar" için çok kötü . A müşterisi 15 inde B müşterisi 20 sinde alıyor. Buda otomatikman ödeme konusunda bir "kaosa" sebep oluyor. Normal bir kullanıcıyı zorlamayacağı doğrudur ancak ben Firma olarak firma gözüyle hiç memnun değildim.
DDOS konusunda tek çare fiziksel cihazı olan firmalara gitmek. Firmalar yüzbinlerce lirayı mikrotik+vox cihazlarına boşuna gömmüyor. Aldığınız Hetzner bir sunucuya alabileceğiniz önlemlerin çokta bir faydası olmayacaktır. Şu devirde OVH'ı da düşürüyorlar. Hetzneri düşürmesi birinin dakikalarını almaz. Hatta Free booterlarla saatlerce kapalı tutanları gördüm.
Hetznerin bir diğer kötü yanıda Ek 7 IP sonrası subnet alıp router kurdurmasıdır. IP'lerede aylık ücret alır. OVH tek seferlik ücret alır.

Hetzneri Donanım konusunda kötülemedim zaten. OYUN SUNUCUSU alacak birisinin alarak hata yapmaması için kötüledim. Ki şu anda siz bu arkadaşı OYUN SUNUCUSU kurması için Hetznerden almaya teşfik ederek parasını çarçur etmesini sağlayacaksınız (ki sizin övgünüzü ciddiye alırsa) . Avrupa'da şu anda bu arkadaşın alabileceği 2 yer : OVH-SYS Gaming ve Myloc (alt firmalarıda dahil). OVH gaming öneririm özellikle. Almanya lokasyonuda var. Setup fee ye bir kereliğine katlanıp sonraki aylar rahat edebilir.