Hiçbir Hata Yokken Oyundan Atma (Exploit)

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle herkese merhaba, son 1-2 haftadır sorun yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.
Ortada hiçbir şey yokken oyuncuları oyundan atan bir exploit ile karşı karşıyayım.
Tüm araştırmalarıma rağmen bir çözümünü bulmuş değilim.
Oyuncuları sunucudan attıktan sonra makineyi yeniden başlattığımda DNS sunucusunun çöktüğünü görüyorum, tarayıcıda herhangi bir site açılmıyor.
Logda hiçbir hata olmadığına eminim.

Gelen log'dan bir kesit;
[23:14:34] [Server thread/INFO]: Couldn't take any effects from FANDOZ_ as they do not have any
[23:14:34] [Server thread/INFO]: barrans lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: xZeOnn lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: Qulin lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: xCrayzPvP lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı

Oktay_TR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba
Sunucunuzda custompayloadfixer ve viaversion plugini kurulumu
Eğer Hub Değilse Viaversion önermiyorum

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Merhaba
Sunucunuzda custompayloadfixer ve viaversion plugini kurulumu
Eğer Hub Değilse Viaversion önermiyorum
CustomPayLoadFixer yüklü.
BungeeCord değil, fakat ViaVersion yüklü (Paket saldırılarına karşı sadece 1.8 sürümlerine izin veriyorum)

Oktay_TR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
CustomPayLoadFixer yüklü.
BungeeCord değil, fakat ViaVersion yüklü (Paket saldırılarına karşı sadece 1.8 sürümlerine izin veriyorum)
o zaman daha fazlasını bilmiyorum logdanda anlaşılmıyor bir sebebi yok garip bir durum

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sadece 1.10'da mı çalışıyor bilmiyorum fakat şu konuya göz atabilirsin:
Minecraft 1.10 oyuncuları sunucudan atma, kickleme açığı - Minecraft 1.10 players kick exploit

Eğer sunucun 1.8+ ve PaperSpigot ise başlatma koduna aşağıdaki kodu ekleyebilirsin:
Bash:
-Dpaper.playerconnection.keepalive=60
(Varsayılan olan 30 değerini 60'a çıkarır) (-jar paperclip.jar'dan öncesine koyacaksın kodu. java burayagelecek -jar xxx.jar)
Ekledim fakat işe yaramadı.

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mysql localmi kullanıyorsunuz ?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
keşke direk konu açmak yerine ilk hosting e sorsaydın :/

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle herkese merhaba, son 1-2 haftadır sorun yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.
Ortada hiçbir şey yokken oyuncuları oyundan atan bir exploit ile karşı karşıyayım.
Tüm araştırmalarıma rağmen bir çözümünü bulmuş değilim.
Oyuncuları sunucudan attıktan sonra makineyi yeniden başlattığımda DNS sunucusunun çöktüğünü görüyorum, tarayıcıda herhangi bir site açılmıyor.
Logda hiçbir hata olmadığına eminim.

Gelen log'dan bir kesit;
[23:14:34] [Server thread/INFO]: Couldn't take any effects from FANDOZ_ as they do not have any
[23:14:34] [Server thread/INFO]: barrans lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: xZeOnn lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: Qulin lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
[23:14:34] [Server thread/INFO]: xCrayzPvP lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı

Dns sunucusunun çöktüğünden nasıl emin oluyorsunuz ?
Tarayıcıda herhangi bir site açılmıyor dan kastınız sunucu içerisindenmi hiçbir site açılmıyor ?,
Ortada hiçbir şey yokken oyuncuları oyundan hiçbirşey atmaz, ortada bir neden sonuç ilişkisi olduğu aşikar, fakat verdiğiniz bilgiler çok yetersiz.

farazi olarak söyleyebileceğim 3 durum söz konusu olabilir;

1. si metrics ayarlarını yapmamış olabilirsiniz. bunun için plugins/pluginmetrics/config.yml açarak opt-out: false ise true yapmanız.

2. si exploid client ile yapılıyor olabilir, bunun içinde viaversion' dan version engeli tam olarak exploidi engellemez, viaversiondan packet miktarını düşürmenizide öneririm.

3. sü de tamamen benim uydurmam belkide geçerli sebep olabilir, dns bağlantınıza bir saldırı gerçekleştirilme ihtimali olabilir, bu durumda domain ile giremezsiniz lakin çoğu zaman ip ile girilebilir, test etmenizi öneririm.

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
3. sü de tamamen benim uydurmam belkide geçerli sebep olabilir, dns bağlantınıza bir saldırı gerçekleştirilme ihtimali olabilir, bu durumda domain ile giremezsiniz lakin çoğu zaman ip ile girilebilir, test etmenizi öneririm.
Dediğinizin bir değişiği oluyor.
VDS'de bir tarayıcıdan herhangi bir siteye girmeyi denediğim zaman açılmıyor.
Kısaca DNS sunucularına bir saldırı oluyor fakat her zaman herkesi atmıyor, atmadığı kişiler de oluyor.