Hocalı Katliamı

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
26 Şubat 1992 tarihinde, modern dünyanın gözleri önünde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasına saldıran Ermeni çeteleri 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycan vatandaşını acımasızca ve hunharca katlettiler. Öyle ki kurbanların kafa derileri yüzülmüş, gözleri oyulmuş, kulak ve burunları kesilmiş, bir çoğu da diri diri yakılmıştır. İnsan Hakları İzleme Örgütü, Hocalı Soykırımını Dağlık Karabağ'ın işgalinden bu yana gerçekleşen en kapsamlı sivil katliamı olarak nitelendirmiştir. Kurbanları ve Soykırımı acıyla anarken bu vahşeti gerçekleştiren Ermeni canilerini lanetliyoruz.

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
inşallah siyaset olarak nitelendirmezler :(

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi gidip bütün ermeni şarkılarının altına Ölürüm Türkiyem linki atıcam. Zamanı geldiğinde genocide genocide diye havlıyor köpekler bunları kabullendiler mi bari?

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
"...gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli ermeni grup, hocalı'nın 1 kilometre batısında bir yere 2 mart günü 100 azeri ölüsünü getirip yığdı. son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. başından ve elinden yaralıydı. yüzü morarmıştı. soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hala yaşıyordu. çok az nefes alabiliyordu. gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. o sırada tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. sonra tüm cesetleri yaktılar. bana sanki yanmakta olan ölü bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. yapabileceğim bir şey yoktu. ben şuşa'ya döndüm. onlar haç'ın hatırı için savaşa devam ettiler."

-Daud Kheriyan- For The Sake of Cross (Haçın hatırı için.)