EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
gamer.png

709014330_preview_heartsofironivcoverart.jpg

Hearts Of İron IV Country Tags
Herkese merhabalar.
Güzel bir strateji olan "Hearts Of Iron IV" adlı oyunun ülke taglarını dikkatlice inceleyeceğiz. Ama öncelike oyun hakkında kısa bir bilgi verelim ve sonraysa ülkelerin taglarına göz atalım. Hearts Of Iron IV, 2016'da çıkmış ve "Paradox Interactive" tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sunmuştur. Bu güzel strateji oyununu Dan Lind ve Johan Andersson adlı iki kişi tasarlamıştır. Hearts of Iron IV, Linux, Microsoft Windows ve Mac OS adlı platformlarda hizmet vermektedir. Oyunumuz aynı diğer serilerinde olduğu gibi ikinci dünya savaşını nefes kesecek dorukta oynamanıza olanak sağlar. Tabii ikinci dünya savaşını anlattığı için oyunda birçok devlet bulunmaktadır. Oyunumuz strateji oyunu olduğu için devletleri de iyi bilmemiz gerekiyor. Onun için bu konuyu okumaya devam etmenizde fayda var.

Hearts Of Iron IV Ülkeler
Ülkelerin taglarına geçmeden önce ülkeler hakkında bilgi verelim. Ülkelerle savaş yapabilir ya da onlarla birlikte taraf kurabilirsiniz. Savaşlarda elinizde güçlü bir neden bulundurmanız sizin için iyi olacaktır. Çünkü savaş bitiminde bu durumdan karlı bile ayrılabilirsiniz. Faşist ülkeler, sadece ilk savaşını yaparken nedene ihtiyaç duyarlar. Savaşı az buz anladıysak taraflara geçelim. Taraflar, ülkenize güçlü bir dayanak oluşturur desek yanlış olmaz sanırım. Çünkü eğer savaş çıkarsa taraflar birbirine yardım edebiliyor. Yani eğer ülkelerin taglarını bilirsek bu konuda da bize bir avantaj sağlanır. İyi ülkelerle anlaşma yapmak tabii ki onları bilmekten doğuyor. Aşağıda birçok ülkenin tagları mevcut.
1.png
2.png

3.png
Bir konumuzu daha burada noktalıyoruz. Bu konuda beni okuyarak sevindirdiğiniz için teşekkürler. :şapka:
İyi Forumlar!

Son düzenleme:

08nazif

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
oyunun içindede bazı şifreler yazılabiliyor. Oyuna girdikten sonra "é" tuşuna basarak bir bölme açılır ve eğer oraya "tdebug" yazarsan o an ki bütün ülkelerin tag'larini görebilirsin.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
oyunun içindede bazı şifreler yazılabiliyor. Oyuna girdikten sonra "é" tuşuna basarak bir bölme açılır ve eğer oraya "tdebug" yazarsan o an ki bütün ülkelerin tag'larini görebilirsin.
Bana ülke tag'larinin detaylı anlatılması istendi. Onun için de bütün ülkeleri böyle spoiler içinde paylaştım. Yine de teşekkürler. :)

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu içinde paylaştığınız ülke tagları, resim olarak paylaşıldığı için ileride sorun çıkartabilir. Resimlerin silinmesi yada forumdan kaynaklanan sebeplerden dolayı TAG'ları görmek isteyen kişiler resimlere ulaşmada sıkıntı yaşayabilir.
Ayrıca resimler düzgün bir biçimde hazırlanmamış. Görebilmek için ya resmi büyütmemiz gerekiyor yada büyüteç kullanmamız.
Üstelik resimdeki boş kalan beyaz kısımlar konuyu olduğundan daha kötü gösteriyor.
Bazı durumlarda tüm ülkelere bakmadan sadece aradığımız ülkenin TAG'ını bulmak isteriz. Bu durumlarda F3 veya Ctrl+F ile ülke ismini ararız ama uzun tag listesi text biçiminde olmadığı için bu mümkün olmuyor.
Resimdeki TAG lar neye göre yazılmış bilmiyorum ama alfabetik sıraya göre olmadığı kesin. Kullanıcılar aradığı ülkeyi bulabilmek için bu küçücük düzensiz resimlerde işkence çekebilir. Tavsiyem spoiler içine aldığınız kısımları gözden geçirmeniz.

Oyunuda pek bildiğinizi sanmıyorum çünkü TAG'ları bilmek oyun içindeki savaşlarda bize yardımcı olmaz.
Bundan dolayı mantıksız olan "Taraflar, ülkenize güçlü bir dayanak oluşturur desek yanlış olmaz sanırım. Çünkü eğer savaş çıkarsa taraflar birbirine yardım edebiliyor. Yani eğer ülkelerin taglarını bilirsek bu konuda da bize bir avantaj sağlanır." bilgisinide değiştirirseniz daha faydalı bir konu oluşturmuş olursunuz.

Son olarak Tag'ların kullanımını da yazılmadığı için konuya şans eseri girmiş kişilerin konunun amacını anlaması pek mümkün değil. Taglar hakkında herşeyi içerebilecek bu konuda, TAG'ların ne olduğuna ve ne işe yaradığına değinilmemesi üzücü bir durum.

Bundan sonraki konularında daha fazla araştırma yapmanızı ve daha işe yarar konular açmanızı tavsiye ediyorum. Konunuzu bu tarz bir mesaj ile kirletmek istemezdim. Ancak yanılmıyorsam kişisel konuşma sayfanızı kapatmışsınız. Konu hakkındaki sıkıntılarımı anlatmamın tek yolu buydu. İyi forumlar.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konu içinde paylaştığınız ülke tagları, resim olarak paylaşıldığı için ileride sorun çıkartabilir. Resimlerin silinmesi yada forumdan kaynaklanan sebeplerden dolayı TAG'ları görmek isteyen kişiler resimlere ulaşmada sıkıntı yaşayabilir.
Ayrıca resimler düzgün bir biçimde hazırlanmamış. Görebilmek için ya resmi büyütmemiz gerekiyor yada büyüteç kullanmamız.
Üstelik resimdeki boş kalan beyaz kısımlar konuyu olduğundan daha kötü gösteriyor.
Bazı durumlarda tüm ülkelere bakmadan sadece aradığımız ülkenin TAG'ını bulmak isteriz. Bu durumlarda F3 veya Ctrl+F ile ülke ismini ararız ama uzun tag listesi text biçiminde olmadığı için bu mümkün olmuyor.
Resimdeki TAG lar neye göre yazılmış bilmiyorum ama alfabetik sıraya göre olmadığı kesin. Kullanıcılar aradığı ülkeyi bulabilmek için bu küçücük düzensiz resimlerde işkence çekebilir. Tavsiyem spoiler içine aldığınız kısımları gözden geçirmeniz.

Oyunuda pek bildiğinizi sanmıyorum çünkü TAG'ları bilmek oyun içindeki savaşlarda bize yardımcı olmaz.
Bundan dolayı mantıksız olan "Taraflar, ülkenize güçlü bir dayanak oluşturur desek yanlış olmaz sanırım. Çünkü eğer savaş çıkarsa taraflar birbirine yardım edebiliyor. Yani eğer ülkelerin taglarını bilirsek bu konuda da bize bir avantaj sağlanır." bilgisinide değiştirirseniz daha faydalı bir konu oluşturmuş olursunuz.

Son olarak Tag'ların kullanımını da yazılmadığı için konuya şans eseri girmiş kişilerin konunun amacını anlaması pek mümkün değil. Taglar hakkında herşeyi içerebilecek bu konuda, TAG'ların ne olduğuna ve ne işe yaradığına değinilmemesi üzücü bir durum.

Bundan sonraki konularında daha fazla araştırma yapmanızı ve daha işe yarar konular açmanızı tavsiye ediyorum. Konunuzu bu tarz bir mesaj ile kirletmek istemezdim. Ancak yanılmıyorsam kişisel konuşma sayfanızı kapatmışsınız. Konu hakkındaki sıkıntılarımı anlatmamın tek yolu buydu. İyi forumlar.
O kısımda yanlış bir cümle olmuş ama düzeltme yetkim yok ne yazık ki. Uyarılarınızı dikkate alacağım.