Neler Yeni

Horizon Zero Dawn Tanıtım

FFHD

明日余る
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
20

Horizon Zero Dawn Tanıtım
Selamlar, bugün konumuz Horizon Zero Dawn!

Horizon Zero Dawn
Horizon Zero Dawn, kıyamet sonrası senaryo temasını benimsemiş, açık dünyasıyla Aksiyon, Macera ve Rol Yapma Oyunu. 2015 yılında piyasaya sürülen Horizon, 2011'de geliştirilmeye başlamış. Birçok oyuncuyu hikayesiyle büyülemiş merak unsurunun ön planda olduğu eşsiz bir yapım.

Doğanın ele geçirdiği yapıları gördükçe kendinizi kıyamet sonrası bir zamanda gibi hissediyorsunuz. Medeniyetten uzaklaştıkça gördüğünüz uçsuz bucaksız vadiler ve sık ormanlık alanlar, gerçek atmosferi eşsiz bir biçimde anlatıyor. Hikayenin başındaki sorulara, ilerledikçe yanıtlar buluyorsunuz ve hikayede ilerliyorsunuz. Oldukça başarılı dizayn edilmiş bir hikaye kurgusu var. Özellikle benim gibi hikaye "yazarlarına" ilham olacak türden.

Horizon Zero Dawn, grafik alanında da oldukça iyi bir iş başarmış. Decima grafik motoruyla işlenmiş görüntüler oldukça doğal ve gerçekçi. Doğayla bu kadar iç içe kaldığınız bir oyunda görsellik oldukça önemli bir unsur ve bu noktada Horizon'a hayran kalmamak elde değil. Bir tapınaktan diğer bir harabeye geçerken atmosferi sonuna kadar hissediyorsunuz. Yerleşim yerlerindeki yaşanmışlıklar da oyuncunun gözüne hitap eder cinsten.

Gelelim Horizon'un artı ve eksilerine. Film sahnesi gibi doğal görüntüler ve doyumsuz doğası oyunu iyi kılıyor. Teknik açıdan da birkaç grafik sorunu hariç oldukça iyi dizayn edilmiş ve Decima grafik motorunun da harika bir iş yaptığını da söyleyelim. Oldukça iyi bir dövüş sistemine sahip Horizon Zero Dawn, robot ve bilim kurgu konseptiyle bu türün iyi örneklerinden. Eksi yanları ise pusula sisteminin geliştirebilir olduğu. Ayrıca, oyunda tekrara düşen yan görevlerde bazen can sıkabiliyor.

Oyun, 7 Ağustos 2020'de bilgisayara çıkıyor. Bilgisayar sahipleri de bu eşsiz oyunu daha iyi grafiklerle oynayabilir. Şu an için fiyatı belli değil fakat giderek artan oyun fiyatlarından biraz tuzlu bir miktar olacağı da aşikar ki, böyle eşsiz bir yapım da sonuna kadar fiyatını hak ediyor.

Konumuz buraya kadardı, görüşmek üzere!
 

mealican

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Normalde playstation oyunu olan horizon zero dawn şu an Steam üzerinde ön satışta. Anlık fiyatı 275 TL. Ayrıca sistem gereksinimlerine bakılırsa bayağı yüksek kalite grafiklere sahip bir oyun olacağını kestirebiliyorum

1594278849307.png
 

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
Bölüm Desteği
Süper Üye
En iyi cevaplar
2
Yaz indirimiyle alıcağım valla rpg oyunlar güzel :D
 

Üst