Hypixel Dünya Rekoru Kırdı! - 65.000 Oyuncu

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
127208

Merhabalar forumdaşlar. Sizlere ufak bir haber vermek ve üzerine tartışmak için bu konuyu açıyorum.
Çoğu kişi bilmiyor olabilir; an itibariyle Hypixel sunucusu, 65 bin oyuncu ile birlikte dünya rekoru kırmış bulunmakta.
17.07.2019 22:35

127209

Oyun esnasında telefonum ile acele ederekten çektiğim bir görüntü:
127210

127211

Eğer yanılmıyorsak, yanlış bilgi değil ise bu gerçekten de bir dünya rekoru. Şimdi gelelim tartışmamız için soracağımız sorulara:
  1. Sizce Hypixel bu mükemmel başarısını sürdürebilecek mi?
  2. Sizce Hypixel nasıl bu kadar başarıya ulaştı; nasıl dünya rekoru kırdı, en büyük etkisi nedir?
  3. Türk sunucuları bu başarıya ulaşabilecek mi?

Benim vereceğim cevaplar:

1. Bence bu gidişle rahatlıkla sürdürebilir.
  2. En büyük etkenlerinden biri, geldiği ilk günden beri oynadığım Skyblock olabilir, tavsiye ederim.
  3. Bir ihtimal...
Yorumlarınızı eksik etmeyin.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
1. Sürdürmeye devam edecektir.
2. Yeni minigamesleri sayesinde olduğunu düşünüyorum.
3. Bu gidişle zor.

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
1. Elbette, skyblock'a haftalık güncelleme getiriyorlar ben bile bağımlısı oldum.
2. Skyblock ekledi ve pewdiepie minecraft oynamaya başladı
3. Hayır.

AtomyTR

Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
1. Elbette, skyblock'a haftalık güncelleme getiriyorlar ben bile bağımlısı oldum.
2. Skyblock ekledi ve pewdiepie minecraft oynamaya başladı
3. Hayır.
PewDiePie'yın tekrar Minecraft'a başlaması gerçekten şaşırtıcı bir hamle oldu ve dediğin üzere en büyük etkilerinden biri de bu olabilir.

Skyblock konusuna gelirsek daha önce hiç Hypixel'deki Skyblock gibi bir sunucu görmedim. Hatta bir ihtimal bunu da ilk kez yapmış bir sunucu olabilir. Belki benzer bir sunucu daha önce açılmış olabilir, çoğu zaman gayet kaliteli sunucular açılıyor ama reklam konusunda sıkıntı çektikleri için mecburi bir şekilde kapatılıyor.

Hypixel bu başarısını uzunca bir süre devam ettirecek gibi gözüküyor.

1DENİZ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
2
Youtub ve skybloğun etkisi oldu diye düşünüyorum
Umarım dahada iyi olurda Türkiyedede aktiflik artar

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Kaliteli bir sunucu, daha önce birkaç defa girdim fakat ping olduğu için özellikle BedWars gibi aksiyon oyunlarını oynarken bazen etkileyebilir. Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'ye de bir sunucu kurup Türkçe desteği verseler Hypixel'deki Türk oyuncu kitlesi daha da artacaktır.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Kaliteli bir sunucu, daha önce birkaç defa girdim fakat ping olduğu için özellikle BedWars gibi aksiyon oyunlarını oynarken bazen etkileyebilir. Diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'ye de bir sunucu kurup Türkçe desteği verseler Hypixel'deki Türk oyuncu kitlesi daha da artacaktır.
Ben olsam yeni bir ülke desteği seçecek olsam birçok ülkenin arasında Türkiye'yi seçmem çünkü Türkiye'de crack meşru sonuçta, ne kadar fazla insan toplayabilirler ki? Belki beş yüz kişi.

AtomyTR

Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Evet ping sorunu bazen sıkıntılar çıkarabiliyor. Belki olabilir ama bu geçtiğimiz dönemlerde olma ihtimali imkansız denecek kadar az.

Ben olsam yeni bir ülke desteği seçecek olsam birçok ülkenin arasında Türkiye'yi seçmem çünkü Türkiye'de crack meşru sonuçta, ne kadar fazla insan toplayabilirler ki? Belki beş yüz kişi.
Doğru bir noktaya değinilmiş. Türkiye'de korsan kullanım oldukça yaygın. Hele Minecraft gibi bir oyunda premium bir sunucu açmak Türkler açısından oldukça zor.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Ben hep Türk sunucularda oynadım ondan yabancı sunucuları pek bilmem. İlk iki soruya bir cevap vermeyeceğim kendimce AMA Türk sunucularının bu başarıya ulaşma şansı çok zor. Peki neden? Diye sormayacağım çünkü hepimiz zaten az çok biliyoruz :) .

1-Crack olayını bi çok insan yazmış ama ben bu konuda pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tabi bunu demem korsancılığın iyi bir şey olduğu anlamına gelmez !
2-Türkiye'de önüne gelen 20-30tl verip bir sunucu açıp 2-3 tane sistem ekleyip sonra forum a reklam yapıyor diyorki Türkiyenin en iyi sunucusu felan diyor. Peki bunda ne var diyenler olacaktır kendince yazmasada böyle acemi kişiler yüzünden MC Türkiye ölüyor ! birçok kişi kabul edemesede böyle. Bundan dolayı ya Hytale ye yönelecekler çıkınca tabi uygun fiyatlı olursa birde. Alamayanlara gelirsek yabancı sunuculara yönelecekler tabi zorluğa katlanabilirlerse :) böylece MC Türkiye kendi kendini batıracak ayakta kalanlar ise büyük kitlelere hitap eden sunucular olacak. Peki kolay a kaçanlar ne olacak onlarda aynı devam edecek :D 1-2 ay açık kalıp kapanan sunucularda.
(kimse atlmasın bu yazdığıma benim sunucum şukadardır açık diye !)

Kısaca Minecraft Türkiye nin gelişmesinin tek yolu iş bilmeyen insanların sunucu açmayı bırakması ! Tabi birde şu op sunucuların bitmesi ki imkansız :D .

Burda yazılanların hepsi kendi düşüncelerimdir !

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Evet ping sorunu bazen sıkıntılar çıkarabiliyor. Belki olabilir ama bu geçtiğimiz dönemlerde olma ihtimali imkansız denecek kadar az.

Doğru bir noktaya değinilmiş. Türkiye'de korsan kullanım oldukça yaygın. Hele Minecraft gibi bir oyunda premium bir sunucu açmak Türkler açısından oldukça zor.

Ama benim sunucu premium. Korsanlara karşı savaşıyoruz. ._.
Korsan oyuncular bir yerde haklı olsa da bazıları çok abartabiliyor. Mesela bazı yazılımların ücretsiz ve açık kaynak alternatifi varken ücretli ve korsan kullanmaya gerek yoktur. Eğer profesyonellik açısından kullanacaksa para verecek elbet. Fakat ücretsiz sürüm bile çoğu şey için yeterlidir.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Ama benim sunucu premium. Korsanlara karşı savaşıyoruz. ._.
Korsan oyuncular bir yerde haklı olsa da bazıları çok abartabiliyor. Mesela bazı yazılımların ücretsiz ve açık kaynak alternatifi varken ücretli ve korsan kullanmaya gerek yoktur. Eğer profesyonellik açısından kullanacaksa para verecek elbet. Fakat ücretsiz sürüm bile çoğu şey için yeterlidir.

Açıkçası sırf premium sunuculara ve realmse girebilmek için 160tl gibi bir miktar vermem. Onun yerine GTA 5 alır roleplay girerim. Ya da steamdan onlarca oyun alırım. Daha çok özellik eklemeliler ya da fiyatını düşürmeliler.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Açıkçası sırf premium sunuculara ve realmse girebilmek için 160tl gibi bir miktar vermem. Onun yerine GTA 5 alır roleplay girerim. Ya da steamdan onlarca oyun alırım. Daha çok özellik eklemeliler ya da fiyatını düşürmeliler.
Adamlar sadece € ile sattığı için pahalı. Farklı ülkelerde Steam sistemindeki gibi satsalar daha uygun fiyat olacaktır. Microsoft bir el atmadı şu konuya.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Adamlar sadece € ile sattığı için pahalı. Farklı ülkelerde Steam sistemindeki gibi satsalar daha uygun fiyat olacaktır. Microsoft bir el atmadı şu konuya.

Normalde almanlara ucuz geliyor mesela adamlarda 1 şişe su 1 € zaten steamde ki gibi yapsalar yine pahalı olur. Ben en fazla 50 tl veririm bu özelliklere premiumun fazla özelliği yok.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Normalde almanlara ucuz geliyor mesela adamlarda 1 şişe su 1 € zaten steamde ki gibi yapsalar yine pahalı olur. Ben en fazla 50 tl veririm bu özelliklere premiumun fazla özelliği yok.
Bende zaten premium almadım, hediye geldi. Minecraft, GTA 5 ile yarışıyor fiyat konusunda. ._.