Hypixel'in yeni getirdiği SkyBlock, Türkiye'ye getirilirse ilgi görür mü?

Sizce, Türkiye'ye getirirsek tutar mı?

• Hayır, ilgi çekmeyeceğini düşünüyorum.

Kullanılan: 7 50.0%
  • Evet, ilgi çekeceğini düşünüyorum.

Kullanılan: 7 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    14

EmirYNGN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba sayın forum üyeleri, açmayı düşündüğümüz SkyBlock sunucusu için fikirlerinize ihtiyacımız vardır. Hypixel'in yeni getirmiş olduğu SkyBlock oyununu bildiğinizi düşünüyorum, o oyunun uyarlanmış hâlini Türkiye'ye getirirsek sizce ilgi görür mü? Sizce balon bir oyun mu? Fikirleriniz bizim için çok önemlidir, yorumlara yazmayı ve anketi doldurmayı unutmayınız, teşekkür ediyorum.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
İlgi görür tabii ki; yalnız iyi bir tanıtıma ihtiyaç var, yani bu oyun türünü anlatan detaylı bir rehber gerekiyor, böyle bir rehber ortaya çıkarsa sunucu yönetimi kısmında sabitleyebiliriz. Eğer topluluk tarafından bu oyun türü için ortak bir ad önerilirse kategori bile açabiliriz.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Nasıl bir şey ki bu Hypixel'in SkyBlock'u?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Sana katılıyorum bende merak ediyorum nasıl bir SkyBlock olduğunu Youtube da video aradım fakat bir şey bulamadım ne yazık ki Hypixel e giripte bakmaya da üşendim açıkçası :D.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Sana katılıyorum bende merak ediyorum nasıl bir SkyBlock olduğunu Youtube da video aradım fakat bir şey bulamadım ne yazık ki Hypixel e giripte bakmaya da üşendim açıkçası :D.
Sunucuya bu oyun geldiği günden beri oynuyorum açıkçası sistemi tam olarak çözmem 2 haftamı almıştı ve halen anlayamadığım noktalar var.

Youtube arama kısmına "hypixel skyblock" ya da "hypixel skyblock ep 1" tarzı şeyler yazarsanız tonla içerik çıkacaktır. Sanırsam henüz Türkiye'de böyle bir video çeken yok, gerçekten öyle ise ilk çeken kişi bayağı bir izlenme alır gibi.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Türk Minecraft oyuncuları genellikle OP SkyBlock ve Emek SkyBlock'a alışmış insanlardır Hypixel'in oluşturmuş olduğu SkyBlock türünü beğeneceklerini pek zannetmem alışması zaman aldığı için çok hata yapacaklarını düşünürler ve bu da onları sinir eder tilt eder bir yolunu bulup oynamazlar diye düşünüyorum ama bana kalırsa oynamak isterim şahsen yenilikleri seven bir insanım.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Sunucuya bu oyun geldiği günden beri oynuyorum açıkçası sistemi tam olarak çözmem 2 haftamı almıştı ve halen anlayamadığım noktalar var.

Youtube arama kısmına "hypixel skyblock" ya da "hypixel skyblock ep 1" tarzı şeyler yazarsanız tonla içerik çıkacaktır. Sanırsam henüz Türkiye'de böyle bir video çeken yok, gerçekten öyle ise ilk çeken kişi bayağı bir izlenme alır gibi.
Güzel bir şey gibi ingilizce olduğundan pek bir şey anlamadım video dan ama anladığım kadarı ile oyun görevler ile yönlediriyor bizi sanırım sanki MMORPG tarzı oyunlara ilk başladığındaki öğretici gibi yanlış anlamadıysam tabi ayrıca bilinen maden türünden farklı bir maden sistemi ile kasılabiliyoruz anladığım kadarı ile.
Türk Minecraft oyuncuları genellikle OP SkyBlock ve Emek SkyBlock'a alışmış insanlardır Hypixel'in oluşturmuş olduğu SkyBlock türünü beğeneceklerini pek zannetmem alışması zaman aldığı için çok hata yapacaklarını düşünürler ve bu da onları sinir eder tilt eder bir yolunu bulup oynamazlar diye düşünüyorum ama bana kalırsa oynamak isterim şahsen yenilikleri seven bir insanım.
Haklısın bizim Türk oyuncuların çoğu bunu oynamayacaktır ve zor gelecektir diye düşünüyorum çünkü şuanda insanlar normal op anlayışını aşıp ultra op a geçtiler megası da yakında düşer :D.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Güzel bir şey gibi ingilizce olduğundan pek bir şey anlamadım video dan ama anladığım kadarı ile oyun görevler ile yönlediriyor bizi sanırım sanki MMORPG tarzı oyunlara ilk başladığındaki öğretici gibi yanlış anlamadıysam tabi ayrıca bilinen maden türünden farklı bir maden sistemi ile kasılabiliyoruz anladığım kadarı ile.

Haklısın bizim Türk oyuncuların çoğu bunu oynamayacaktır ve zor gelecektir diye düşünüyorum çünkü şuanda insanlar normal op anlayışını aşıp ultra op a geçtiler megası da yakında düşer :D.
:D :D

JaveDesigns

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hypixel skybloğu normal bir skyblock türüne neredeyse hiç benzemiyor.Hypixel yine tamamen kendine özgün bir paket kurmuş.Oyuna başladıığınızda adadan köye giden bir portal var.bu köyde tarla,orman,maden vb. yerler var buralara gidip buralardan görev alabiliyor ve bu görevleri tamalayarak ödül kazanabiliyorsunuz. Ayrıca güçlenmek için adada durmanıza gerek kalmıyor adada kendinizin yapaibleceği robotlar var 3e3 lük alanda mesela trım minyonu yaptıysanız o alanda sürekli tarım yapıyor bunlar tier şeklinde ilerliyor veya güçlendiriliyor.Tabii güçlendirmek için gerekn malzemede artıyor.Güçlendikçe depo kapasitesi artıyor ve daha çok iş yapıyor daha çok fazla özelliği var paketin anlatması sayfalar sürebilir :D

yoqq123

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle gelmeli fakat gel gör ki arkadaşın yazdığı gibi şimdi ki oyuncular op ve emek'ten başka bişe oynayamadıkları için ilgi görmesi biraz zor fakat zamanla gerçekten ilgi göreceğine ve yeni açılan serverlere de ekleneceğine de inanıyorum.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Onu kodlamak ne kadar zor biliyor musun? Çıkardıklarında bile bir sürü bugu vardı. Fakat onlar Maaşlı profesyonel javacılar ve bug testerlarıyla getirmişlerdi. Kodlama bilginiz varsa yaptıkları şeylerin arka planı çok karmaşık olduğunu anlarsınız zaten. Mesela lag olmaması için her bölgeyi farklı sunuculara ayırmışlar. Ve sunucular ilgili kısımları çalıştırıyor. Minyon sistemi kendilerine ait. Madenci sistemini de kodlamadan yapamazsın. RPG itemlere daha geçmedim bu arada... Çiftlikteki Hayvan rastgele yerlere hayvan spawnlamalar, Koleksiyon sistemi için yerden alınan eşyanın doğalığını kontrol etmeler, her eşyanın değerini biçmek için sınıflandırmalar "Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary, Special", ve tüm sistemlerin uyumlu olması için özel enchantları çok iyi yapmalısın mesela koleksiyon sistemi ile, madenci yeteneğinin çift düşürme ihtimalini, kazmada servet olması, ring'ler rün'ler. Sadece Telekinesis denilen enchant -çıkan eşyaları direkt envantere getiriyor- tüm koleksiyon sistemini kapsayacak şekilde tasarlanmalı. Sadece şu yaptıkları harika eşya lore'lerini halletsen bile gerçekten helal olsun sana. zaten Custom Crafting,Enchantment,Anvil gui'leri yeterince uçuk durumda ve "yaw bu güzelmiş biz de yapak" demeyle olmuyor. Yaptıkları şey tam anlamıyla şaheser. Skyblock'un %40'ı hala bitmedi.

Son düzenleme:

Ender Oyuncu

MC.ENDEROYUNCU.COM
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Onu kodlamak ne kadar zor biliyor musun? Çıkardıklarında bile bir sürü bugu vardı. Fakat onlar Maaşlı profesyonel javacılar ve bug testerlarıyla getirmişlerdi. Kodlama bilginiz varsa yaptıkları şeylerin arka planı çok karmaşık olduğunu anlarsınız zaten. Mesela lag olmaması için her bölgeyi farklı sunuculara ayırmışlar. Ve sunucular ilgili kısımları çalıştırıyor. Minyon sistemi kendilerine ait. Madenci sistemini de kodlamadan yapamazsın. RPG itemlere daha geçmedim bu arada... Çiftlikteki Hayvan rastgele yerlere hayvan spawnlamalar, Koleksiyon sistemi için yerden alınan eşyanın doğalığını kontrol etmeler, her eşyanın değerini biçmek için sınıflandırmalar "Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary, Special", ve tüm sistemlerin uyumlu olması için özel enchantları çok iyi yapmalısın mesela koleksiyon sistemi ile, madenci yeteneğinin çift düşürme ihtimalini, kazmada servet olması, ring'ler rün'ler. Sadece Telekinesis denilen enchant -çıkan eşyaları direkt envantere getiriyor- tüm koleksiyon sistemini kapsayacak şekilde tasarlanmalı. Sadece şu yaptıkları harika eşya lore'lerini halletsen bile gerçekten helal olsun sana. zaten Custom Crafting,Enchantment,Anvil gui'leri yeterince uçuk durumda ve "yaw bu güzelmiş biz de yapak" demeyle olmuyor. Yaptıkları şey tam anlamıyla şaheser. Skyblock'un %40'ı hala bitmedi.
Tam başlıyordum ben neden yapmayayım, fakat bu yazıyı okunca before'den after'a geçiş yaptım.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Neymiş türk oyuncu kitlesi şunu bunu beğenmiyormuş bazı türlerde sıkışıp kalmışlar falan zart zurt.. Hepiniz birer profesyonel java programcısısınız ortaya mükemmel bir eser çıkardınız oyuncular burun kıvırıyor öyle mi? Sağdan soldan gördüğünüz ufak şeyleri skriptle yapmaya çalışıyorsunuz sonra vay efendim niye tutmuyor ki? o kadar satır da kod yazdık... Rahatsız oluyorum artık saatlerce tartışabilirim bu konuda.