Hytale Hakkında Bilinenler

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Kask, Eldiven, Zırh, Pantolon ve Aksesuar Boşlukları

Üst sıra:
Sağlık
Sağlık yenilenme
Mana
Mana yenilenme

Alt sıra:
Savunma
Yakın muharebe gücü
Menzil gücü
Sihir gücü
mmorpg gibi olmuş yani eklenti yazılabilme olasılığı git gidedüşüyor gibi görünüyor :/

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hytale ekibinden biri bugün "Birkaç ay beta beklemeyin." şeklinde beta sürecini yakın bir zamanda başlatmayı düşünmediklerini belirtti. Noel tatilinden döndüklerinde blog paylaşmaya devam edip, daha fazla bilgi vereceklerini de sözlerine ekledi.

Son düzenleme:

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
KILIÇLAR
Hytale'de bildiğiniz üzere savaş sistemi çok fazla merak edilen detaylardan biri. Oyunda ilerledikçe güçlü silah ve teçhizat yapmak için çeşitli zanaat malzemeleri ve deney parçaları bulabiliyorsunuz.

Ayrıca Minecraft'ın aksine sadece yapımında kullanılan malzemeye göre değil de gücüne veya özelliklerine göre tasarımı değişebilen kılıçlar görüyoruz. Özelliklerine göre yaygın, epik, nadir ve efsanevi olarak ayrılan kılıçlara aynı zamanda çeşitli büyüler eklenebiliyor.

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi kılıçlar saplarına, ana malzemesine veya boyutuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Ek olarak oyuncular ile yaratıkların savaş aletleri arasında da çeşitli farklar var.

Sol bölümde bulunan kılıçlar çalışma masasını kullanarak üretebileceğimiz kılıç türlerinin yalnızca küçük bir kısmı. Aynı zamanda bu resimden anlaşılacağı üzere bir demir kılıç üretmek için 1 adet demir parçasına, 1 adet tahta çubuğa ve 2 adet hafif deri parçasına ihtiyacımız var.

Resmin sol üst kısmında aletin adını, sağ üst köşesinde özelliklerine göre seviyesini, sol orta bölümde vuruş başına hasarı ve parantez içerisinde saniyede verebileceği maksimum hasar yazıyor. Sağ orta bölüme baktığımızda kılıcın vuruş hızını ve bir altında ise kılıcın dayanıklık gücünü görüyoruz. Sol altta ise aletin vücudun hangi bölümünde kullanıldığı yazmakta.

Bu resimde ise büyülenmiş ve geliştirilmiş bir kılıcı görüyoruz. Görüleceği üzere hasar seviyesi yüksek ve diğer kılıca göre daha hızlı vuruş yapabiliyor. Aynı zamanda dayanıklılık seviyesi de daha yüksek. Kılıcın özelliği ise saldırılan karakteri belirli şansa bağlı olarak yakabilmesi.

Örse ait bir geliştirme menüsü de yukarıdaki resimde bizimle paylaşılmış. Sağ alt bölümde bulunan kilit simgesinin bulunduğu alana kılıcı geliştirmek için daha özel bir ürün yerleştirileceği aşikar. Sanırım oyuncunun başarımlarına veya seviyesine göre kullanılabiliyor.

Bazı kılıçların üzerinde çeşitli gravür baskıları bulunuyor.

Kılıç Efekti 1.gif

Kılıç efektlerinin çok hoş olduğundan da bahsedebiliriz tabii.​

:şapka:
Siz de kılıçlar hakkında ki görüşlerinizi veya atladığım bir şey varsa bunu bu mesajı alıntılayarak belirtebilirsiniz.
Görüşlerinizi merakla bekliyorum!​

Son düzenleme:

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraftn makyajlanmış, Şuanda shaderpack lerle beraber kendisine ait launcheri olan bir server bütün bunlarında ötesine geçebilir.
Sizin farkınız nedir ? Hiç var olmayan bloklar, Yaratıklar, 3d kıyafetler hayvanlar, Arabalar, uçaklar, Süs eşyaları, Shelterlar, farklı canavarların yer altında yada dağ içerisinde otomatik olarak renderlenen Cave alanları. Boss tarzında yaratıklar, Yeni üretilen eşyalar, Skiller, Kumarlar, Aklınıza gelebilecek her şey yapılabilir. Hatta bu özelliklerden bir kaçını şuanda kullanan serverler forumumuzda tanıtım yapmakta.
%99.99 bu oyuna ait farklı bir launcherden girilecek alt yapı tamamen minecraft gibi duruyor buraya kadar tahminlerim doğrumu ? :)

Değilse ozaman alt yapı yazılım dili nedir ? şu an benim çevremde merak edilen tek içerik bu :)

2. bir sorumda şu Neden Mmo ?

Son düzenleme:

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraftn makyajlanmış, Şuanda shaderpack lerle beraber kendisine ait launcheri olan bir server bütün bunlarında ötesine geçebilir.
Sizin farkınız nedir ? Hiç var olmayan bloklar, Yaratıklar, 3d kıyafetler hayvanlar, Arabalar, uçaklar, Süs eşyaları, Shelterlar, farklı canavarların yer altında yada dağ içerisinde otomatik olarak renderlenen Cave alanları. Boss tarzında yaratıklar, Yeni üretilen eşyalar, Skiller, Kumarlar, Aklınıza gelebilecek her şey yapılabilir. Hatta bu özelliklerden bir kaçını şuanda kullanan serverler forumumuzda tanıtım yapmakta.
Bahsettiğiniz şeylerin hepsi Minecraft'a ekstra düzenleme yapılarak oluşturulabilecek şeyler ancak bunu Mojang yapmıyor.
Minecraft'ın özünde ne shader var, ne 3d kıyafetler, ne de uçaklar.

Oyunu farklı yapmaya bunlar bile yetebilecekken bakın mesajınızın bir üstünde sadece kılıçlar için bile daha fragman ve çizimlerden keşfettiğim birçok özellik bulunuyor. Kılıç oyunda bulunan aletlerden yalnızca bir tanesi. Minecraft'ta neye göre ayırabilirsiniz kılıçları? Üretim malzemesine göre yalnızca 5 çeşit kılıç var ve renkleri dışında hepsinin tasarımı aynı.

Eğer sizin gibi bakacak olursak GTA 3 ve GTA 6 arasında veya PUBG ile Fortnite arasında hatta sizinle benim aramda herhangi bir fark yok. Bizi farklı yapan detaylarımız, yoksa hepimizin iki gözü, iki kulağı var.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
tek merak ettiğim eklenti yazılabiliyor mu.
Anlaşılan o ki, büyük ihtimalle yazılabilecek; özellikle yabancı Minecraft forumlarında şu sıralar bazı dedikodular dönüyor. Hytale rehberinde şöyle bir cümle geçmişti:
"Ayrıca oyunu oluşturmak için geliştirilen araçların aynısı açık kaynaklı olarak paylaşılacak!"
dolayısıyla, açık kaynak çerçevesinde oyunun modifike edilebileceği sonucu çıkıyor, bu da üç aşağı beş yukarı mod yapımına karşılık geliyor, bu durumda eklentilerin olabileceğini de söyleyebiliriz -ki zaten bireysel topluluk sunucuları da açılabilecek-.

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bahsettiğiniz şeylerin hepsi Minecraft'a ekstra düzenleme yapılarak oluşturulabilecek şeyler ancak bunu Mojang yapmıyor.
Minecraft'ın özünde ne shader var, ne 3d kıyafetler, ne de uçaklar.

Oyunu farklı yapmaya bunlar bile yetebilecekken bakın mesajınızın bir üstünde sadece kılıçlar için bile daha fragman ve çizimlerden keşfettiğim birçok özellik bulunuyor. Kılıç oyunda bulunan aletlerden yalnızca bir tanesi. Minecraft'ta neye göre ayırabilirsiniz kılıçları? Üretim malzemesine göre yalnızca 5 çeşit kılıç var ve renkleri dışında hepsinin tasarımı aynı.

Eğer sizin gibi bakacak olursak GTA 3 ve GTA 6 arasında veya PUBG ile Fortnite arasında hatta sizinle benim aramda herhangi bir fark yok. Bizi farklı yapan detaylarımız, yoksa hepimizin iki gözü, iki kulağı var.
Minecraft' ın özünde, benim yazdıklarımın temel dayanakları olmasaydı, sizce bu tür eklemeler yapılabilirmiydi ?. Bence yapılamazdı. Minecraftın temeli hayal gücünüzden ibaret. Sizin oyununuzda bu durum nasıl gerçekleşecek ? Sanırım mod kısmı olacak lakin, Eklenti kısmında nasıl ilerleme kaydedilecek bu konular hakkında bilgiye sahipmisiniz ?

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft' ın özünde, benim yazdıklarımın temel dayanakları olmasaydı, sizce bu tür eklemeler yapılabilirmiydi ?. Bence yapılamazdı.
Bilginiz var mı bilmiyorum ancak Minecraft'da zamanında bir başka oyunun geliştirilmiş hali olarak piyasaya sürüldü. Ayrıca temellere göre gideceksek üretilen her şey ona benzeyen bir başka şeyden alıntı, bunun farkındasınızdır umarım.
Minecraftın temeli hayal gücünüzden ibaret. Sizin oyununuzda bu durum nasıl gerçekleşecek ?
İşte sorun burada başlıyor zaten, oyunda bu söyledikleriniz zaten var. Ekstra olarak kimsenin bunları oyuna eklemek için uğraşmasına gerek yok, bunun için onlarca kişi üzerinde düşünüyor ve uğraşıyor. Aynı zamanda oyuna kolay bir şekilde animasyon, yaratık veya mod eklemek için kendilerinin yapmış olduğu bir program bile var.

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Bilginiz var mı bilmiyorum ancak Minecraft'da zamanında bir başka oyunun geliştirilmiş hali olarak piyasaya sürüldü. Ayrıca temellere göre gideceksek üretilen her şey ona benzeyen bir başka şeyden alıntı, bunun farkındasınızdır umarım.

İşte sorun burada başlıyor zaten, oyunda bu söyledikleriniz zaten var. Ekstra olarak kimsenin bunları oyuna eklemek için uğraşmasına gerek yok, bunun için onlarca kişi üzerinde düşünüyor ve uğraşıyor. Aynı zamanda oyuna animasyon, yaratık veya mod eklemek için kendilerinin yapmış olduğu bir program bile var.
Benim beklediğim minecraft kadar geniş özelleştirmelere açık olması, Bu durum sanırım zaman içerisinde bu hale gelecek diyorsunuz doğrumu anladım ?

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim beklediğim minecraft kadar geniş özelleştirmelere açık olması, Bu durum sanırım zaman içerisinde bu hale gelecek diyorsunuz doğrumu anladım ?
Minecraft'ın ne kadar özelleştirilmeye açık olduğu tartışılır. Bahsettiğim şey Minecraft'da ekstra dosyalar yükleyerek oluşturabileceğiniz şeyler (söyledikleriniz) bu oyunun temelinde zaten var. Sunucu sahipleri için de eminim özelleştirmeye olanak sağlayacaklardır. Zaten paylaşılan "mod maker" programı bile bunu kanıtlar nitelikte. Ayrıca henüz yalnızca bir video ve çeşitli resimler paylaşılmış. Şimdilik sadece kabataslak bir şekilde oyunun neye benzeyeceğini yorumlayabiliyoruz.

İki durumun da karşılığını söyledim ancak yine de daha sağlıklı bir çözüm olması açısından soruyorum. Siz bu oyunu Minecraft'a benzediği için mi eleştiriyorsunuz? Yoksa Minecraft kadar özelleştirilmeye açık olmadığını düşündüğünüz için mi eleştiriyorsunuz?

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir sonraki blog yazısının dünya üretimi/yapısı hakkında olacağını biliyorum. (Büyük ihtimalle)
Hatta bunun ardından 3D modelleme araçları ve Kweebecler hakkında daha detaylı bilgilendirme paylaşılacak.

Sonraki blog konularından artık emin değilim, rağbet görüp görmeyeceği konusunda çeşitli pürüzler olduğundan şimdilik ertelenmesi düşünülüyor.

Son düzenleme:

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyunda bulunan Kweebec canlısının adının nereden geldiğini biliyor musunuz?
Aynı zamanda Hypixel'in doğum yeri olan Kanada'nın Quebec şehrinden!

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Söylediğim zamanlamaya uygun olarak blog bugün yayınlandı ve Dünya yapısı hakkında çok fazla detay barındırıyor.
Tamamını inceledikten sonra detaylı yorum yapacağım.

Worldgen Introduction

Hytale

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
HARİTA YAPISI
Oyunda merak edilenlerin başında gelen bir diğer konu da harita yapısıydı. Hatta öyle ki bunun hakkında Hytale fanları tarafından binlerce mesaj, yüzlerce resim paylaşıldı. Bugün bizimle paylaşılan blog sayesinde artık harita yapısı hakkında daha fazla şey biliyoruz!

Öncelikle anlatıma oyunun geliştirilmeye başlandığı ilk zamanlarda üretilen bir konsept resime göz atmakla başlayalım.

Görüldüğü üzere Orbis olarak adlandırılan gezegenin şimdilik 4 dilimi paylaşılmış. Bunlar Zümrüt Korusu, Uluyan Kumlar, Kutup(Kuzey) ve Kavrulmuş Topraklar. Ayrıca her bölgenin kendine özgü üretim sistemi, kuralları ve yapısının bulunduğu belirtilmiş. Örneğin; Bölge 1'in mağara ve zindanlarla kaplı olmasının yanında Bölge 4'ün yer altı ormanlarını barındırması gibi.

Bölge 1'e ait bu resim de oyunun harita yapısına dair bizlere fikir olması amacıyla yayınlanmış. Minecraft'la kıyaslandığında harita yapısının benzerlikleri olduğu kadar farklı detayları da bulunuyor.

Ormanlar, göller, vadiler ve daha fazlası! Harita üretilirken toprak parçaları ve göller birbirine uyumlu bir şekilde birleştiğinden herhangi bir görsel kusura sebep olmuyor.

Oyunda bulunan her bölgenin kendine ait blok toplulukları, yaratıkları ve mobilya takımları da dahil olmak üzere kendi belirgin içerikleri vardır. Örneğin; Her bölgenin mağarası ayrı sistemsel özellikler taşıdığından üzerinizde farklı etkiler bırakacaktır.

Bu resimde de mobilya takımları ve bölge blokları hakkında örnekler bulunuyor. Gördüğünüz gibi masalar, sandalyeler ve sandıklar bulunduğu bölgeye bağlı olarak farklı renk, desende karşımıza çıkıyor.

Burada dağların kıyıya paralel uzandığından bahsedilmiş. (Şaka, şaka!)
Bu resim Bölge 3'e ait ve kıyı kenarında bulunan doğal yapılar bize harita hakkında fikir veriyor.

Bu resim ise Bölge 2'ye ait, görüldüğü üzere bu bölgede dik yamaçları bulunan dağlarla karşılaşmak mümkün.

Minecraft'tan farklı olarak deniz altı geçitlerinin olacağını düşünüyordum, paylaşılan resimler de kısmi olarak bunu gösteriyor. Derin okyanuslar çok fazla tehlikeyi barındırmasının yanında hazineleri (ödülleri) de içinde barındırıyor.

Resimleri biraz daha yakından inceleyince karşımıza ağzı kapalı inciler çıkıyor!

Oyunda bulunan zindanlar bölgeden bölgeye farklı işleyecek olsalar da temel birkaç ilkeye dayanıyor. İçinde çeşitli sırlar ve yaratıklar barındıran bu zindanlar her bölgede farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu resimde ise sol alt bölümde bulunan farklı cins salyangoz dikkatleri üzerine çekiyor. Gözleri çok tatlı dursa da rengi hiç de dost canlısı olduğunu göstermiyor. :)

(Oyun çıkmadan hilesinin çıktığına dair elimizde kanıtlar bulunuyor. Tamam bu da şaka :))
Bu da bir zindan yapısına ait yer altı görüntüsü! Zindanlar haritaya dahil edilen yapılardan yalnızca biridir.

Bu resimde gördüğünüz yapılar birer prefabrik, oyun için şimdiye kadar 3.785 farklı prefabrik üretilmiş durumda. Ağaçlardan, kayalardan tutun binalara kadar birçok farklı yapı hazırlanmış.

Her bir prefabrik özel yapımdır ve görsel tasarımının yanında kendilerine özgü sistemleri bulunabiliyor.

Yukarıda ise bir portal girişine ait konsept resmi görüyoruz. Muhtemelen bu yapının içerisinde bizi çeşitli gizemler/tehlikeler bekliyor olacak. Bu yapının içerisinde bazı blokların kırılması engellenmiş durumda, kendi yeteneklerinizi kullanarak engelleri aşmalı ve portala ulaşmalısınız.

Portallar bulundukları konum ve bölgeye göre çeşitli girişlere sahip olabiliyor.

İlk portal zindanına ait olan bu konsept resim bize çeşitli fikirler edinmemiz konusunda destek oluyor. Gaia Tapınağı'na bağlı olan bu yerin adı Elementler Bahçesi! Sağ bölümde bulunan kulelerin tepesinde 5 farklı renk bulunuyor, muhtemelen bu renkler elementleri sembol ediyor.

Geçmişte bulduğum elementlerle örtüşen bu renkler bana kalırsa yeşil için zümrütü, açık mavi için kristali, mavi için kobaltı, sarı için toryumu ve kırmızı için bakırı ifade ediyor. Aynı zamanda bu resim element tahminlerimi de kuvvetlendiriyor, çünkü bahsettiğim elementler genel olarak bu renklerde karşımıza çıkıyor.

Bu da bir tapınağın iç bölümünde karşılaşacağımız engellere bir örnek. Paylaşılan ön izlemede de daha net bir şekilde gördüğümüz bu yaratık bizi zorlayacak gibi görünüyor. :)

Bu resim de oyunun harita birleşiminin kusursuzluğunu güzel bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Gördüğünüz gibi bir dere ile çöl ve kumları güzel bir şekilde harita üreticisi tarafından otomatik olarak birleştirilmiş.

Bu resim de aynı şekilde dev maden yarıklarının haritayla ve bir kuleyle üretici tarafından hatasız olarak birleştirilmesini bize gösteriyor. Ayrıca dünya üretim sistemini yönetebileceğiniz bir konfigürasyon dosyası bulunacak. Kendi harita kurallarınızı bile yazabilirsiniz.

Oyuna kendi prefabrik yapılarınızı ve zindanlarınızı inşa edebilir ve paylaşabilirsiniz. Oyuna kendi bloklarınızı, ortamınızı hatta kendi NPC'lerinizi bile oluşturabilir ve yapılandırabilirsiniz.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda oyun yapımcılarının içerik yaratıcılarına kendi biyomlarını, bölgelerini ve dünyalarını oluşturma hakkında büyük bir özgürlük vaat ettiğini gösteriyor.

Hytale Discord Sunucusu

Mevcut blog dahil olmak üzere oyunun tamamı hakkında sohbet edip görüşlerinizi paylaşmak isterseniz Discord sunucumuzun tanıtım konusuna göz atmak için yukarıda bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu yazıyı beğendiyseniz lütfen "Beğen" butonuna tıklayın ki okuyanların olduğunu bileyim ve yazılarımı paylaşmaya devam edeyim. Bakalım önümüzdeki haftalarda oyun hakkında ne tür bilgiler geçecek elimize.
Bir başka bilgilendirme mesajında buluşmak üzere, hoşça kalın!

Son düzenleme: