İki Ruhun Ötesinde: BEYOND TWO SOULS

admiraldus

YASAKLANDI
Mesajlar
1,246
En iyi cevaplar
0
Puanları
0


İki Ruhun Ötesinde: BEYOND TWO SOULS


beyond-two-souls-2560x1440-jodie-holmes-263.jpg


Bu sıcak yaz günlerinde soğuk bir içecek misali içimizi serinleten, o nemden o sıcaktan o bunaltıdan bizi kurtaracak, sevinçlendirecek ve mutlu edecek bir konuma daha hoş geldiniz. Bugün çok değişik bir hikayesi ile bizleri çok etkileyen, Jodie'nin allak bullak olmuş, iniş ve çıkışlardan ibaret fakat bazen de çok mutlu olduğu zamanları anlatan Beyond: Two Souls'ın türküsünü hep birlikte burada söyleyeceğiz. Beni etkilediği kadar sizi de etkileyeceğini düşünüyorum çünkü bu oyun Quantic Dream'in yine en sağlam yapımlarından biri olsa gerek.


BEN GARİP BİR YETENEKLE DOĞDUM

"Ben garip bir yetenekle doğdum. İnsanoğlunun daha önce hiç göremediği şeyleri görebilme yeteneğiyle. Her şey kafamda karmakarışık. Kim olduğumu hatırlamam gerek. Her şeyin nasıl başladığını anlatmam gerekirse, tam olarak buradan başlamam gerekir..." diyerek başlıyor Beyond: Two Souls. Eğer bu sözlerden bir şeyler çıkaramadıysanız hikaye Jodie'nin bir ruh ile bağlı olmasını konu almakta. Bu yeteneği yüzünden hayatı inişler çıkışlardan ibaret Jodie'nin. Hatta sırf bu yeteneği için zorla CIA'ye bile katılmak zorunda kaldı Jodie.


3976784-beyond-two-souls-wallpapers.jpg


Oyunda Jodie'yi Ellen Page, Nathan'ı Willem Dafoe ve Ryan'ı ise Eric Winter canlandırıyor. Özel bir teknoloji ile Ellen Page, Willem Dafoe, Eric Winter ve saymadığım diğer kişiler kusursuz şekilde oyuna aktarılmış. Siz oyunu oynarken adeta onları görüyorsunuz. Zaten günümüzde birçok oyunda bu teknik kullanılıyor fakat Beyond: Two Souls'a ayrı gitmiş.

Bunun dışında oyunda çok beğendiğim bir şey var. O da bir kısmı oynadıktan sonra ilerideki veya gerideki başka bir kısma atlaması. Örnek vermek gerekirse "İlk Görüşme" kısmına küçük yaşlarındaki olayları oynadıktan sonra tekrar büyümüş halindeki bir kısma atlıyorsunuz ve "İlk Görüşme" kısmındaki diğer olayları sonradan yaşıyorsunuz. Bu gerçekten harika olmuş tabii siz beğenmediyseniz "kronolojik" şekilde oynayabilirsiniz. Oyun bunun tercihini yapabilmeniz için size 2 seçenek sunuyor, istediğinizi seçebilirsiniz.


GRAFİKLERİ BEN BİLMEM QUANTIC DREAM BİLİR

Beyond: Two Souls, 1080p 60 FPS desteği sağlıyor bu da daha güzel ve akıcı grafikler anlamına geliyor. Işıklandırmalar, modellemelerden tutun kaplamalar ve çevre çok güzel şekilde yapılmış.

Oyunda kimi sahnelerde hızlı kimi sahnelerde ise yavaş ilerliyoruz ve o zamanlarda ekranın o olaya göre bir takım effektler, bulanıklaştırma tarzı şeyler alması sizi orada gibi hissettiriyor. Zaten bildiğimiz gibi Quantic Dream'in grafikler konusunda bizi hiçbir zaman üzmediği aşikar. Eski oyunları dışında tüm oyunları grafik konusunda çıtayı arşa taşımış bulunmakta.


Beyond_Two_Souls_screenshot_ultra_hd_wallpapers.jpg


NA NA NA MMMMMM NAA

İncelemeyi yaparken son bir fikir elde etmek için bir bakayım dedim ve gerçekten titriyorum şu an. Çünkü o kadar güzel, o kadar kusursuz ve muazzam müzikleri var ki Beyond: Two Souls'ın. Fahrenheit ve The Last of Us'taki gibi saatlerce gözlerinizi kapatıp dinleyeceğiniz tarzdan müzikler.

İncelemeye devam ederken şu müziği dinleyin:

* NOT: Baş kısmı ve 39:29 kısımlarını dinlemenizi öneriyorum.EK OLARAK

Oyun yaklaşık 10 - 13 saatlik bir oynanış süresine sahip ve bitişinde oyunun ikincisi çıkacakmış gibi bir izlenim veriyor. Eğer oyunun finalini izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.

Genellikle The Walking Dead ve diğer hikaye oyunlarından alıştığımız gibi sonunu kendimiz belirleyebildiğimiz oyunların aksine Beyond: Two Souls'ta bitişi kendiniz belirleyemiyorsunuz. Eğer oyunun ikincisi çıkarsa bu sefer Quantic Dream bizlere böyle bir seçenek sunabilir.


31_beyond_two_souls.jpg


Evet arkadaşlar. Beyond: Two Souls'ın türküsünün sonuna geldik. Bizleri etkileyen gerek grafikleri gerek hikayesi olsun muhteşem bir oyundu. Benden şimdilik bu kadar, hoşça kalın.


Forum GAMER - Konu Değerlendirme Paneli 2.png
 

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
Mesajlar
403
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,220
Güzel konu eline sağlık kadim dostum :)
 

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
Mesajlar
470
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,560
Oynadığım 100'e yakın oyunun arasından direkt en iyisi! Derinden etkilemişti. Özellikle sonu (!)
="En sonda kızı yıllardır büyüten adamın yerde sendelemesi, sonra siz gidin bana takılmayın demesi beni üzmüştü. (İsimleri hatırlamıyorum 2014'te bitirdim)"]
 

admiraldus

YASAKLANDI
Mesajlar
1,246
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
Oynadığım 100'e yakın oyunun arasından direkt en iyisi! Derinden etkilemişti. Özellikle sonu (!)
="En sonda kızı yıllardır büyüten adamın yerde sendelemesi, sonra siz gidin bana takılmayın demesi beni üzmüştü. (İsimleri hatırlamıyorum 2014'te bitirdim)"]
Dediğin sanırım şu:

Kara Güneş'i durdurmaya giderken Cole'nin ruh tarafından yaralanma anını diyorsun herhalde. Orada onu kurtarabilirsin.
 

NathaNomel

Kömür Madencisi
Mesajlar
100
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
İşte bu oyun benim utancım hiçbir korku oyununu oynayıp kormaz iken bunda korktum (abartıyorum tabi adı üstünde diğer korku oyunlarında korktum tabi outlast outlast 2 ama bu korku oyunu olmadığı halde nedense daha çok kokrtum)
 

NathaNomel

Kömür Madencisi
Mesajlar
100
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
Oyunda en çok aklımda kalan sahne kızın atarlı lanet bir ergen olup bir bara gidip tecavüz edilmesi
 

admiraldus

YASAKLANDI
Mesajlar
1,246
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
Oyunda şu şekilde seçimler yapıp bitişi kendimiz belirlemiş olmuyor muyuz?

Tabii belirleyebiliriz unutmuşum oraları fakat benim düşündüğüm daha büyük olayları değiştirebilmek. Sonuçta oyunun ikincisi çıksa ölümü seçenler oynamak isterse hayatı seçmiş gibi olacak.
 

Üst