İkonik Overwatch Karakterinin İsmi Değiştiriliyor

BYTH

I have been called. I must answer. Always.
Emekli
Mesajlar
600
En iyi cevaplar
17
Beğeniler
963
Puanları
1,500
1627996052233.png
5454287-overwatch-logo-png-free-transparent-png-logos-overwatch-symbol-transparent-400_392_pre...png


Blizzard'ın rahatsız edici olaylar sonucu büyük bir soruşturma ile karşılaştığını önceki haftalarda paylaşmıştık ve Blizzard'ın bu durumlar karşısında neler yapacağını bekliyorduk. Yönetimin değişmesi gibi eylemlerin ardından başka bir adım Overwatch takımından geldi.

Soruşturmalar sonucu şirket içindeki birçok eski çalısanın aslında göründükleri kadar masum olmadığı ortaya çıkmıştı. Bunlardan biri de çok sevilen McCree karakterine ismini veren Blizzard geliştiricisi "Jesse McCree"ydi. Bundan dolayı bir isim değişikliği bekleyenlere haber Overwatch takımından geldi.

Ağza alınmayacak şeylerle ismi gündeme gelen Jesse McCree'nin ismi oyundan kaldırılıp karaktere yeni bir isim verilecek. Bu kadar sevilen bir karakterin isminin değişmesinin büyük bir olay olduğunu ancak gerekli adımları dikkatlice atacaklarını belirten Overwatch Ekibi, bu yılın sonlarına doğru ilerlemelerini paylaşacaklarını duyurdu.

İsim değişikliğinden etkilenecek başka bir şey ise karakter adına Eylül'de düzenlenmesi planan etkinlik. Karakter temalı olacak olan etkinlik isim değişikliği sebebi ile yılın sonlarına ertelendi. Ancak etkinlikle gelmesi planlanan FFA haritası ertelenmeyecek, Eylül içinde oyuncularla buluşacak.

Bu kadar ikonik bir karakterin isminin değişmesi üzücü olsa bile gereken buydu ve Blizzard'ın gerekli adımları attığını görmek güzel.

Kaynak:
 Üst