İlk Skriptim! - Hoşgeldin Skript'i!

DarkMatch

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Abiler, Ablalar,

Skript'e Yeni Başladım Umarım Beğenirsiniz!
Başlangıç olarak Hoşgeldin Skripti Yazmış Bulunmaktayım!
Alıntı Değil Ben Hep Skript Yazacağım.
PHP:
# Skript'e Acemi Olarak Basladim Insallah Begenirsiniz

on join;
    send "&8[&bMamiAqa&8] &c%player% &bSunucuya Giris Yapti!" to players

PnowsMC

Beelzebub
En iyi cevaplar
0
Şu skript işini bir çözebilsem başka bir şey istemiyorum bunu öğreten birimi var yoksa video mu izliyosunuz ne yapıyosunuz ya ?

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir kaç ek şey ekleseydin ? Yeni başladın da 4 yaşında ki çocuk bile yazar bunu ama biraz saçma olmuş.Direk başlar başlamaz nedne buraya paylaşıyorsunuz saçma kodları neden ?[DOUBLEPOST=1440329520,1440329478][/DOUBLEPOST]
Şu skript işini bir çözebilsem başka bir şey istemiyorum bunu öğreten birimi var yoksa video mu izliyosunuz ne yapıyosunuz ya ?

Documention'a gir copy paste yap sadece boşluğu içini doldur yavaşça öğrenirsin. Skript basit bir şey arkadaşlar bu kadar büyütmeyin.

DarkMatch

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
saygın bile yok zaten mesajından belli
Bir kaç ek şey ekleseydin ? Yeni başladın da 4 yaşında ki çocuk bile yazar bunu ama biraz saçma olmuş.Direk başlar başlamaz nedne buraya paylaşıyorsunuz saçma kodları neden ?[DOUBLEPOST=1440329520,1440329478][/DOUBLEPOST]

Documention'a gir copy paste yap sadece boşluğu içini doldur yavaşça öğrenirsin. Skript basit bir şey arkadaşlar bu kadar büyütmeyin.

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Forumda bunu yapan çok. Bence farklı bir şeyler yapabilirsin :)

PnowsMC

Beelzebub
En iyi cevaplar
0

Documention neresi ?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Vallahi ben ilk yazdığım Plugin'i paylaşmadım, millet Skript'i paylaşıyor.

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
saygın bile yok zaten mesajından belli

Arkadaşım diyorum ki yazdığın şey "asdasd" yazmakla aynı şey. Saygımla alakası yok gereksiz konular açıyorsunuz. Size hemen bir şey gösteriyimde kolaylığı anlayın. GİDİP JAVA ÖĞRENİN ONDAN SONRA ON JOİN EVENTİNİ PAYLAŞIN SKRİPTTE BU GEREKSİZ! ÇOK BASİT "asd" YAZMAKLA AYNI ŞEY

PHP:
on join:
    {motd} is set: # {motd} değişkeni ayarlı ise yani biz {motd} değişkenine hiçbir şey aktarmasak işlem gerçekleşmez çünkü ayarlı değil.
        send "%{motd}%" to player #{motd} değişkenini oyuncuya gösterir.
command /git:
    trigger:
        teleport player to target block #/git yazdığında o bloğa ışınlayacak sizi

command /ayarla <text>: # command /<komut> ile komut ayarlayaiblirsiniz. command /<komut> <text> yazarakda /komut 1 yani 2.objektife geçersiniz
    trigger:
        arg 1 is not set: # 1.objektif yani <text> ayarlı değil ise (/komut 1 yerine /komut ise olay gerçekleşir)
            send "Motd ayarlamak için /ayarla <Motd>" to player #Oyuncuya mesaj gönder.
            stop # Eventi durdur.
        else if arg 1 is set: # eğer 1.objektif yani <text> dolu ise (/komut yerine /komut 1 ise) olayı gerçekleştir.
            send "&aMotd %arg 1% olarka ayarlandı" to player # Oyuncuya mesaj gönderir. Peki %arg 1% ne dir ? %arg 1% yani 1.objektifimize ne yazdığımızı gösterir. Örneğin /komut deneme yazdık peki denemeyi nasıl bileceğim yazdığımı ?
                        #BUDA ÇOK BASİT send "%arg 1%" to player değişkenin yanlarına 2 yüzde koy olsun bitsin.
            set {motd} to "%arg 1%" # {motd} değişkenine <text> yani 1.objektifi yazıyoruz.Değişkeni chatte veya istediğniiz yerde gösterebilirsiinz peki o nasıl olacak ?
                        #Bkz: send "%{motd}%" to player değişkenin yanlarına 2 yüzde koyarak işiniz biter :D
            stop