Film IMBD TOP 1 | Esaretin Bedeli - Özgürlüğünüzün değerini iyi bilin.

Filmi izlediniz mi?

• İzledim ve çok beğendim.

• İzledim ve beğendim.

• İzledim, idare eder.

• Beğenmedim.

• İzlemedim, ama kesin izleyeceğim.

• İzlemedim ve izlemicem.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
156266

Esaretin Bedeli (1995) (IMBD: 9.2)
Dram/Cezaevi Filmi ‧ 2 saat 22 dakika

Eski bir film olmasına rağmen hala izlemeyenler olduğunu düşünerek sizlere bu filmin tanıtımını yapacağım.
(İzlemeyenler için büyük bir kayıp)

NOT: Tanıtım spoiler içermiyor!

156267

Filmin konusu

Filmde Andy ismindeki bir bankacı karısını ve karısının sevgilisini öldürme suçundan yargılanıp, cezaya çarptırılmasıyla başlıyor.
Andy içeride Red isminde bir mahkumla tanışıyor ve samimiyet kuruyor. Andy zekasıyla hapishanede ön plana çıkıp, hapishane müdürü tarafından bir göreve atanıyor ve içinde türlü türlü rezilliklerin döndüğü ortamda artık daha konforlu bir mahkum haline geliyor.
Red, hapishanede misyonu olan bir mahkum olduğundan Red'i herkes tanır. Andy bir gün Red'den ona bir çekiç getirmesini istiyor, bu çekicin gelmesiyle birlikte olaylar daha da garip bir hal alıyor.

156268

Filmi neden izlemeliyim?

Hayat bazen hepimizin karşısına haksız yere zorluklar çıkarabiliyor. Film bize bu zorluklara rağmen yaşamanın ne kadar mühim ve güzel olduğunu aktarıyor. Özgürlüğümüzün ne denli bir önem taşıdığını bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Özgürlük için insanın neleri göze alabileceğini gösterip, ufkumuzu genişletiyor.
Hayata olan bakış açınız kesinlikle değişecektir.

156269

Filmin Yazarı, Yönetmeni ve Oyuncu Kadrosu

Filmin yazarı Stephen King isimli büyük bir yazar. Neredeyse bütün iyi filmlerin yazarı gibi bir şey bu abimiz.
Yönetmenimiz Frank Darabont isimli muhteşem bir yönetmen. Yani filmi izlerken resmen siz oradaymışcasına hissettiriyor.

156270

Filmin Ödülleri

Yabancı Dilde En İyi Film Dalında Japon Akademi Ödülü
Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği Filmlerde En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü

156271

Bir an önce filmi izlemeye başlayın diye konuyu kısa tuttum, yoksa yaz yaz bitmez.
Bu tarz tanıtımların devamını istiyorsanız ya da filmi izlediyseniz sizleri yorum yapmaya davet ediyorum.

Sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
fantastik film öner izleyelim

kemal

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Boş bir zamanınızda tek başınıza izleyin. Ölmeden önce hangi filmi izlesem acaba diye düşünüyorsanız şu filmi yol yakınken izleyin bulamazsınız böyle bir şey.

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Boş bir zamanınızda tek başınıza izleyin. Ölmeden önce hangi filmi izlesem acaba diye düşünüyorsanız şu filmi yol yakınken izleyin bulamazsınız böyle bir şey.
Kesinlikle katılıyorum! O yüzden yazdım :D