Industrial Craft 2 Nükleer Santral Rehberi [Basit Anlatım]

Yardımcı oldu mu?

• Kullanılan toplam oy
    6

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar.Bu konuda size Industrialcraft 2'de nükleer enerji santrali kurmayı ve kullanmayı anlatacağım.İnternette bu konuyla ilgili Türkçe pek bir şey yok -veya ben bulamadım- olanlar da kalitesi düşük videolar (Videodaki adamın sesi gelmiyor) Çok uzatmadan başlayalım

Öncelikle nükleer santral çok tehlikelidir.Evinizin uzağına kurmalısınız (Jeotermal enerji veya rüzgar enerjisi kullanabiliyorsanız bunu kurmanızı tavsiye etmiyorum.Çünkü patladığında devasa bir delik açılıyor.)

1- Nükleer Enerji için bize Uranyum lazım.Madenlerde bulabilirsiniz.

2- Bu Arkadaşı Macerator'dan Geçiriyoruz.Crushed Uranium Ore elde ediyoruz.

3- Daha sonrasında ise bunu Thermal Centrifuge'a koyarak Uranium 238 ve Tiny Pile Of Uranium elde ediyoruz (Stone Dust da veriyor ama onunla işimiz yok)

4- Tiny Pile of Uranium Dustları Uranium 238 ile birleştirerek Enriched Uranium Nuclear Fuel elde ediyoruz (Bize bundan bir sürü lazım.Çünkü yakıt olarak kullacağız)

5- Sonra Canning Machine'de Fuel Rodlara doldurarak Fuel Rod Uranium elde ediyoruz.Bunlar bizim nükleerde direkt kullacağımız yakıtlar.Ama dikkat edin ; bunlar (Uranium Fuel Rod,Uranium 283, Enriched Uranium Nuclear Fuel vs.) radyoaktiftir.Hazmat Suitiniz yoksa direkt envanterinizde taşımayın.Eğer Backpack mod veya çanta ekleyen başka bir mod varsa onun çantasının içine koyabilirsiniz.

6- Daha fazla yaptıysak ve büyük enerjiler üretmeyi hedefliyorsak birleştirebiliriz.

ÖNEMLİ ! : Nükleerler hızlı bir biçimde ısınmaktadır.Onları soğutmak için bize Coolant Cell veya Heat Vent gerekecek (10k,30k,60k celler)

Yakıtlarımız ve Soğutucularımız hazır.Reaktörümüzü oluşturabiliriz.

1-Öncelikle bize Reactor Chamber lazım.Bundan reaktör yapmak için 3 tane,eğer büyük enerjiler üretmek istiyorsak biraz daha (En fazla 6 tane) gerekli.4 tane Lead Plate ve bir Basic Machine Casing ile yapıyoruz

2- Sonra da köşelere Dense Lead Plate,ilk yatay satırdan 2.boşluğa Advanced Circuit,2.yatay satırlara Reactor Chamber,3.yatay satırın 2.boşluğuna da Generator koyuyoruz.

Reaktör için gereken her şeye sahibiz.Zor kısımdan kurtulduk.Haydi inşa edelim!

1-Öncelikle evimize olabildiğince uzak bir yer buluyoruz.Eğer uzak olmazsa en ufak bir hatanızda reaktör patlar ve ortada ev diye bir şey kalmaz.
Peki Patlarsa Ne Olur? :

Bu yüzden dikkatli olun işte.

2-Reaktörümüzü (ve eğer hazırladıysak yanına reaktör chamberları) koyuyoruz. (Reaktör tek başına 3 satırlık bir kapasiteye sahiptir.Ne kadar çok reactor chamber koyarsanız o reactor chamber sayısı kadar satır artar.)

3-İçini açıyoruz ;

4- Uranium Celleri bu şekilde ASLA yerleştirmiyoruz.

5- Bu şekilde yerleştiriyoruz (Soğutucular Cellere değecek şekilde)

6- Daha sonrasında ise yanına lever koyuyoruz ve Redstone sinyali verip çalıştırıyoruz.
7- Enerji deposuna kadar kablo çekip bağlıyoruz.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Hatalarımı söylerseniz sevinirim.Industrialcraft 2'nin wikisinden yararlandım (Craftingler) Oyuniçi resimler bana aittir.İzinsiz alıntı yapmayınız.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yararlı konu benim aklıma gelmemişti bende böyle basit mod tanıtımları yapicam artık

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Anlatım için teşekkürler, ilginç bir mod.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Anlatım için teşekkürler.
Adamın sesi yok demişsin sen resimli anlatıyorsun, kıyaslamak olmaz :)

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aramıza hoşgeldin.
Aslında daha önce 2 hesapla burada olmuştum, bi kaç yıllık üyelerden tanımayan yoktur beni (eski ismimle) craftman bahane bulup beni banladığında 2. bir hesapla dönmüştüm.Bir süre burada kaldım ancak daha sonra sıkılıp bıraktım forumu.Şimdi ise eski nickimi söylemeye gerek duymuyorum

yararlı konu benim aklıma gelmemişti bende böyle basit mod tanıtımları yapicam artık
Aslında gayet de ihtiyaç var buna bence çoktan bu tür tanıtımların yapılmış olması lazımdı.

fyreUK

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oo İndustrial Craft Seven Biri Benim En Sevdiğim Modlardanır Kendisi Öğrenmeye Çalışıyordum Bu Aralar Teşekkürler +1

fyreUK

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mod Paketi Hazırlıyorum Kendime de Mod Paketi Bitsin O Zaman Senden Öğrenebilirim Bu Aralar Minecraft Biraz Sıktı Bende Değişik Şeyler Yapmaya Çalışıyorum

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mod Paketi Hazırlıyorum Kendime de Mod Paketi Bitsin O Zaman Senden Öğrenebilirim Bu Aralar Minecraft Biraz Sıktı Bende Değişik Şeyler Yapmaya Çalışıyorum
Eğer bilgisayarın iyiyse direkt direwolf20 kurabilirsin tavsiye ederim (Ben direwolf20'den istemediğim modları çıkartıp normal forge'a yükledim)

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İndustrialcraft güzel moddurda 1.6.4 de bozdu kendini ve pek sevilen mod değildir şu an kendisi. .d Onun yerine Atomic Science'nin nükler santarlini tercih ediyorum.

Evimizin uzak bir yerinde kurun demişsinde 2 tane İndustrialcraft reactorum var dibimde .d Sınırsız enerji sağlıyor diyebilirim Tüm depolarım dolu ve hiç patlama sıkıntısı yok.Yani 10 metreden kablo getiremem ben onun yerine hiç patlamama garantisi olan bir nuclear reactor yapıyorum ve bir modlada durumunu gözlemliyorum en yüksek derecede enerji üretip patlamıyor. .d

Ve bunu söyleyeyim böle bir reactor dizilimi kötü olur çünkü hem çok hızlı soğutucular biter boşa soğutucu kaybı olur ve tam kapasitesiyle çalışmaz.

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen ne yaptın coolant fabrikası falan mı açtın :D
Valla fabrikamda her şey otomatik yani 1.7.10 da nuclear reactoru bile otomatik kuruyor. :D Enerji bittiğinde tek tıkla nuclear reactor kuruluyor ama içini doldurmak zorundak kalıyorum. :D

Bu arada o diziliş bu şekilde olursa patlama riski 0 ama soğutucular bittiğinde patlayabilir. :D

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Valla fabrikamda her şey otomatik yani 1.7.10 da nuclear reactoru bile otomatik kuruyor. :D Enerji bittiğinde tek tıkla nuclear reactor kuruluyor ama içini doldurmak zorundak kalıyorum. :D

Bu arada o diziliş bu şekilde olursa patlama riski 0 ama soğutucular bittiğinde patlayabilir. :D

Benim modda Automatic Crafting Table yok aradım her yerde bulamadım valla