İnsan Dokusu Yerine Kullanılabilecek Yeni Bir Nano Malzeme Geliştirildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
150491

Merhabalar Gamer ailesi ve ziyaretçiler, bugün İsveçli bilim insanlarının geliştirdiğin bir nano dokudan bahsedeceğiz hadi konuya geçelim.

Sağlık sektörü her geçen gün daha da gelişiyor ve hastalar için her haber bir umut ışığı daha yakıyor. Eminim herkes nano doku olayını oyunda da olsa duymuştur ben her duyuşumda aklıma Crysis gelir acaba Crysis gerçek mi olacak kim bilir belki bundan yüzyıllar sonra gerçek olur ve şimdi çok ciddi bilinen hastalıklar basit hastalıklar haline gelir.
İsveç’teki Chalmers Üniversitesi’nden araştırmacılar toksik sonuçlara sebep olmayan yeni bir nano malzeme geliştirdiklerini söylediler ve bu malzemenin insan tedavisinde birçok alanda kullanılabileceğini söylüyorlar. Geliştirilen malzemenin çok esnek ve yumuşak olduğunu belirttiler. Geliştirilen malzemenin pleksiglas ile aynı maddeden elde edildiği belirtildi. Araştırmacılar ilk amaçlarının yapay bir kemik olduğunu söylediler ama nano ölçeklerde yapılan çalışmalar sonucu eklemlerden protezlere, burunlara kadar birçok yerde kıkırdağın yerini alabilecek plastik bir doku ortaya çıktığını söylediler. Araştırmacılar kıkırdağın parçalandığı kemiklerin birbirine sürtündüğü birçok acılı ve rahatsız sağlık sorununda kullanılabileceğini ifade ettiler. Araştırmacılar bu malzemenin antibakteriyel hale getirmek için vücutta bulunan küçük proteinlerin kullanılabileceğini söylüyorlar ve antibakteriyel hale getirilen bu yeni malzeme bu şekilde ameliyatlarda kullanılabileceğini belirttiler.

Konumuz buraya kadardı umarım hoşunuza gitmiştir eğer görmediyseniz bir önceki ücretsiz oyun konuma
bu linkten bakabilirsiniz.

Hatırlatma!
Değerli Gamer kullanıcıları ve ziyaretçiler, Korona virüsüne dikkat edelim hastalar ile yakın temas kurmayalım hastaysak maske takalım, yaşlılar ve kronik hastalığı olanlara yaklaşmayalım eğer hastalığımız geçmiyorsa en yakın hastaneye gidip test yaptıralım, sık sık elimizi yıkayalım ve dezenfektan veya alkollü kolonya ile elimizi dezenfekte edelim, sık sık el değilen yerlere fazla dokunmamaya dikkat edelim, kullandığınız havlu size özel olsun ve hiçbir zaman kişisel eşyalarınızı başkaları ile paylaşmayın ayrıca bunu sık sık duyuyorsunuz belki ama bende yazayım Korona sizin alacağınız önlemlerden daha güçlü değildir! Kendinize iyi bakın.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Konularınızı webtekno'dan alıp cümleleri değiştirerek açıyorsunuz kaç aydır ve kaynak falan göstermiyorsunuz. Forum yöneticilerinin bu durumdan haberi var mı? Var galiba, çünkü webtekno linki ekleyince otomatik olarak forum gamer linkine dönüşüyor.

Son düzenleme:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Konularınızı webtekno'dan alıp cümleleri değiştirerek açıyorsunuz ve kaynak falan göstermiyorsunuz. Forum yöneticilerinin bu durumdan haberi var mı? Var galiba, çünkü webtekno linki ekleyince otomatik olarak forum gamer linkine dönüşüyor.
Benim amacım burada bilgiyi paylaşıp görmeyenlerinde görmesini sağlamak artık ne kadar öfkeliysen öfkeni kusmuşsun anlaşılan madem bu kadar şikayetçisin bu durumda beni Forum Destek bölümünden şikayet edebilirsin burada karalama yapmanın bir mantığı yok :) ayrıca sen sanıyormusun herkes haberi, bilgiyi kendi uyduruyor? Herkes bir yerden alıyor kimisi yabancı kimisi Türkçe :) hatta zaman zaman haber kanalları bile haberleri birbirinden alıyor bu durumlara bu kadar meraklıysan onlara da bu durumu bildirebilirsin onlarında amacı benim gibi bilgiyi daha fazla kişinin görmesi için paylaşmak.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Forum Destek bölümüne şikayetimi zaten yaptım ve evet öfkeliyim eğer çok merak ettiyseniz. İmzasına falan Mevlana sözleri koyan birinin 5 aydır konu çaldığını ve forumda kaynak yetkilisi olduğunu farkettiğimde öfkelendim ister istemez.

Keşke siz de konularınızı bir yerlerden derleyip toplayarak açsaydınız, webtekno'dan kopyala yapıştır yaparak değil. Kaynak bile koymamışsınız hiçbirine, bir de utanmadan yaptığınız işi savunuyorsunuz.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Forum Destek bölümüne şikayetimi zaten yaptım ve evet öfkeliyim eğer çok merak ettiyseniz. İmzasına falan Mevlana sözleri koyan birinin 5 aydır konu çaldığını ve forumda kaynak yetkilisi olduğunu farkettiğimde öfkelendim ister istemez.

Keşke siz de konularınızı bir yerlerden derleyip toplayarak açsaydınız, webtekno'dan kopyala yapıştır yaparak değil. Kaynak bile koymamışsınız hiçbirine, bir de utanmadan yaptığınız işi savunuyorsunuz.
Yaptığım şeyde utanılacak bir şey yok bilgi paylaştığım için utanmamı bekliyorsun? Bu mantıksız ayrıca Forum Destekten şikayet ettiğin halde de burada beni karalamaya çalışmanı da anlamıyorum seninle tartışmaya da girmek istemiyorum fakat beni zorluyorsun eğer bilgi paylaşmak kötü ve utanılacak bir şeyse merak etme yalnız değilim bu konuda ayrıca bilmeni isterim ki burası Haber forumu değil bu konuları da Forum bana vermiyor açmam için yani ben kendi özgür iradem ile hoşuma gidenleri daha çok insanın görmesi ve bilmesi için paylaşıyorum ayrıca konuyu böyle şeyler yazarak amacından saptırıyorsunuz bu kadar rahatsız olduysanız direk forum desteğe bildirip bırakabilirdiniz veya hem forum desteğe gidip hemde benimle özel konuşma başlatıp bu durumdan rahatsız olduğunuzu söyleyebilirdiniz asıl sizin bu tavrınız hoş bir şey değil neyse lütfen sizden ricam daha fazla konuyu uzatıp konun amacını saptırmayınız.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Yaptığım şeyde utanılacak bir şey yok bilgi paylaştığım için utanmamı bekliyorsun? Bu mantıksız ayrıca Forum Destekten şikayet ettiğin halde de burada beni karalamaya çalışmanı da anlamıyorum seninle tartışmaya da girmek istemiyorum fakat beni zorluyorsun eğer bilgi paylaşmak kötü ve utanılacak bir şeyse merak etme yalnız değilim bu konuda ayrıca bilmeni isterim ki burası Haber forumu değil bu konuları da Forum bana vermiyor açmam için yani ben kendi özgür iradem ile hoşuma gidenleri daha çok insanın görmesi ve bilmesi için paylaşıyorum ayrıca konuyu böyle şeyler yazarak amacından saptırıyorsunuz bu kadar rahatsız olduysanız direk forum desteğe bildirip bırakabilirdiniz veya hem forum desteğe gidip hemde benimle özel konuşma başlatıp bu durumdan rahatsız olduğunuzu söyleyebilirdiniz asıl sizin bu tavrınız hoş bir şey değil neyse lütfen sizden ricam daha fazla konuyu uzatıp konun amacını saptırmayınız.
Eğer amacınız iyi niyetle bilgi paylaşmak olsaydı konuların dibine kaynak koyardınız. Kaynak belirtmek verilen bilgiden bir şey eksiltiyor mu? Sanmıyorum.

Peki amacınız bilgi paylaşmaksa neden cümleleri değiştirerek yazıyorsunuz? Cümleleri değiştirmeden yazınca okuyanlar bilgi alamıyor mu? Yoksa konuları çaldığınız belli olmasın diye mi değiştiriyordunuz?

Ayrıca siz bu konuları hür iradenizle açmıyorsunuz. Ben açarsam hür irademle açmış olurum. Siz kaynak yetkilisi olduğunuz için bu sizin göreviniz. Ki ortaya çıkan durumda da görevinizi yerine getirmediğiniz anlaşılıyor.

Forum desteğe bildirmenin bir işe yarayacağını düşünmüyorum çünkü webtekno linklerini otomatik olarak forum.gamer linklerine dönüşecek şekilde foruma ayar çekildiğine göre bu yaptığınız hırsızlığın tek sorumlusu siz değilsiniz diye düşünüyorum.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Kaynak yetkilisinin görevi forum ve kaynaklar bölümündeki düzeni sağlamaktır. Konu açma gibi bir görevi bulunmuyor. Linklerin otomatik değiştirilmesi bizim görmediğimiz anlarda ortaya çıkacak backlink hilelerini engellemek için.

Burada bir tarafı savunma amacım yok. Sizin "Kaynak Yetkilisi" yetkisinin görevini yanlış anlayıp bizlerde suç aramıza şaşıyorum. Şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeyi forum üst yönetimi yapacaktır. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...