İnsan mı zamanı yönetir yoksa zaman mı insanı ?

Batuhannxdm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hepinize merhaba dostlar!
Başlıktan da görmüş olduğunuz gibi İnsan mı zamanı yönetir yoksa zaman mı insanı yönetir ?
Bunlardan birini cevaplayıp örnek veriniz.
İyi forumlar!

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaman kullanılmayı beklenen bir para gibidir eğer boşa harcarsan ileride paran kalmaz,ama idareli kullanırsan ileride paran kalır.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Canlı zamanı yönetemez ama zaman canlıyı yönetir örneğe gerek yok mantıklı düşünebilen biri bunu anlar. Aslında ikisininde birbirini yönettiği yok. (açmamı istermisiniz ?) Yazdığım şeyde bir çelişki yok aslında açmamı isterseniz uzatacağım.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaman insanın hazinesidir. Dikkatli ve değer vererek kullanmalıdır. Zaman bizi değil biz zamanımızı düzgün kullanmalıyız (kullanmak = yönetmek)

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yönetmek bir şeyin nasıl davranıcağını belirlemektir kullanmak değil bu
Neyin ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorum. Senin dediğin gibi yönetmek kavramını kullansaydım eğer zamanı istediğim gibi durdurabilecek ve tekrardan başlatabilecek kapasiteye sahip olmalıyız anlamına gelirdi benim kurmuş olduğum cümle. Soruda zaten bir mantık hatası olduğu için arkadaşın yönetmek diye kullanmış olduğu kelimeyi "kullanmak" diye çevirdim ve parantez içinde kullanmayı soruyu soran kişinin bildiği tabiri olduğuna çevirdim. Yoksa soruyu soran kişide tabii ki de biliyor zamanı durduramayacağımızı.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neyin ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorum. Senin dediğin gibi yönetmek kavramını kullansaydım eğer zamanı istediğim gibi durdurabilecek ve tekrardan başlatabilecek kapasiteye sahip olmalıyız anlamına gelirdi benim kurmuş olduğum cümle. Soruda zaten bir mantık hatası olduğu için arkadaşın yönetmek diye kullanmış olduğu kelimeyi "kullanmak" diye çevirdim ve parantez içinde kullanmayı soruyu soran kişinin bildiği tabiri olduğuna çevirdim. Yoksa soruyu soran kişide tabii ki de biliyor zamanı durduramayacağımızı.
zamanı durduramayacağımızı nerden biliyosun -_-

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
zamanı durduramayacağımızı nerden biliyosun -_-
Haklısın, insanlar beyinlerinin sadece %10 luk gibi bi' kısmını kullanıyor. Eğer tamamını kullanabilseydik: uçabilir, zamanı durdurabilirdik. Video da izlemiştim adam resmen uçuyordu adapte olarak. Ve karate kid adlı filmde adapte olarak karşıda ki kişinin beynini yönetiyordu...

SM-G570F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Haklısın, insanlar beyinlerinin sadece %10 luk gibi bi' kısmını kullanıyor. Eğer tamamını kullanabilseydik: uçabilir, zamanı durdurabilirdik. Video da izlemiştim adam resmen uçuyordu adapte olarak. Ve karate kid adlı filmde adapte olarak karşıda ki kişinin beynini yönetiyordu...

öyle bir şey yok beynimizin tamamını kullanabiliyoruz

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
zaman diye bir şey yok

bu post seni engellememe yeter de artar :(