İnsan mı zamanı yönetir yoksa zaman mı insanı ?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendi sindirim sistemini yönetemeyen bir varlıktan bahsediyorsunuz değil mi? Hani bu zaman falan yönetim hakkında ileri geri bahsetmek biraz aşırıya kaçmıyor mu?

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zamanı yöneten veya zamanın yönettiği bir şey yoktur, olamaz. Zaman kavramı bir çizgi bile değildir tek boyuttur.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsan zamanı yönetir de kullanır da. Kullanılmasına basit bir örnek vereyim: Bu satırları okurken zamanın akıp gitmesine engel olamıyorsunuz.
Yönetmenize örnek vermeden önce. Görelilikten yani genel görelilikten yola çıkayım. İnsan mutluyken zamanı anlamaz. Ya da üzüntülüyken de aynı şekilde zaman geçmek bilmez. Bu da yönetim şeklidir. İnsanoğlu zamana hükmetmez ancak yönetebilir.

Ayrıca diğer arkadaşlara da birkaç cevabım olacak:
Dalga gecilmis ama beynimizin tamamını kullanamadığımız doğru. Bu insanın kendi elinde. İnternette illa ki denk gelmişsinizdir, beyin gücü ile cisimler hareket ettirilebiliyor. Veya vücut normal bir insanın yapamayacağı bir şeyi kendine inandırarak yapabiliyor.

Bu sadece insanların şu an ulasabildiği noktalar ve bizim de gördüklerimiz. Ama ötesi olmadığını nereden bilebiliriz? Mesela zaman nedir. Boş bir kavram. hiçbir madde olmadığını varsayarsak boş olan bir kavram. Maddelerde bilimsel olarak beyin gücü ile hareket ettiğine göre(sınırı nereye kadar uzanır suan bilemeyiz), insan zamanı yönetebilir.
Burada inanç kelimesini kullanman aşırı saçmalık. İnsan vücuduna ya da kendine bir şeyi inandıramaz. eğer zamana boş bir kavram diyorsan inançta öyledir. Ayrıca zaman kavramını algılaya

insan zamanı yönetseydi şu an aramızda gelecekten insanlar olurdu
Yönetmek ve hükmetmek aynı şeyler değildir. Bahsettiğin şey hükmetmek anlamına gelir. Biraz üstte yazarken anlattım. İnsan zamanı yönetir çünkü yaşadıklarıyla zamanın akışını değiştirebilir.

Kendi sindirim sistemini yönetemeyen bir varlıktan bahsediyorsunuz değil mi? Hani bu zaman falan yönetim hakkında ileri geri bahsetmek biraz aşırıya kaçmıyor mu?
Tam bir yobaz gibi konuştun. Sinir sistemiyle zamanın ne alakası var. Hayır yani zamanında newton'a pisagor'a böyle mi dediler :D Galiba sorununun kaynağı bu.

Zamanı yöneten veya zamanın yönettiği bir şey yoktur, olamaz. Zaman kavramı bir çizgi bile değildir tek boyuttur.
Diğer boyutlarda zamanı gördünde mi tek boyuta adadın? Hayır yani sadece 3 boyutlu bir dünyadasın bu yargıya da 3 boyutlu dünyanda varıyorsun. Ve yanlış yapıyorsun. Az önce arkadaşa önerdim sana da öneriyorum. İbnül Arabi Zaman ve Kozmoloji okumalısın.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsan zamanı yönetir de kullanır da. Kullanılmasına basit bir örnek vereyim: Bu satırları okurken zamanın akıp gitmesine engel olamıyorsunuz.
Yönetmenize örnek vermeden önce. Görelilikten yani genel görelilikten yola çıkayım. İnsan mutluyken zamanı anlamaz. Ya da üzüntülüyken de aynı şekilde zaman geçmek bilmez. Bu da yönetim şeklidir. İnsanoğlu zamana hükmetmez ancak yönetebilir.

Ayrıca diğer arkadaşlara da birkaç cevabım olacak:

Burada inanç kelimesini kullanman aşırı saçmalık. İnsan vücuduna ya da kendine bir şeyi inandıramaz. eğer zamana boş bir kavram diyorsan inançta öyledir. Ayrıca zaman kavramını algılaya

Yönetmek ve hükmetmek aynı şeyler değildir. Bahsettiğin şey hükmetmek anlamına gelir. Biraz üstte yazarken anlattım. İnsan zamanı yönetir çünkü yaşadıklarıyla zamanın akışını değiştirebilir.

Tam bir yobaz gibi konuştun. Sinir sistemiyle zamanın ne alakası var. Hayır yani zamanında newton'a pisagor'a böyle mi dediler :D Galiba sorununun kaynağı bu.

Diğer boyutlarda zamanı gördünde mi tek boyuta adadın? Hayır yani sadece 3 boyutlu bir dünyadasın bu yargıya da 3 boyutlu dünyanda varıyorsun. Ve yanlış yapıyorsun. Az önce arkadaşa önerdim sana da öneriyorum. İbnül Arabi Zaman ve Kozmoloji okumalısın.
yönetmek bir şeyin nasıl hareket ediceğini belirlemektir ona yön vermektir ve biz zamana yön veremiyoruz. Yaşadıklarımızlada zamanın akışını değiştiremeyiz sadece teoriler var kara delik vb

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Beyin gücü ile veya fiziki olarak gayette mümkün olandır. Çok çok çok ileri seviye düşünen zihin gücü çok ötede, biri neden yapamasın?
Ben teorik olarak olabilir diyorum. Kanıtlayıp doğrulamam için görmem gerekir ve kanıt yok. Kanıt olmaması teorik olarak mümkün olmadığı anlamına gelmez.

Dünyanın "yoktan" var olduğuna beyin gücünün "gerçek" olduğuna inandığım için böyle şeyler pek garip gelmiyor.
Teorik olarakta şöyle örnek vereyim, çok çok basit olarak ileri giden bir cismi geri getirmek. Dönen dünyayı tersine döndürmek?

Barıs Özcan izleyip gaza gelmiyorum bu arada, beyin gücünü defalarca gerçek görüp gözlemledim. Bunun fake yada gerçek videolarını izleyip "auvv ne yaptı" deyip gaza gelmedim hiç. (:
sen dönen dünyayı tersine döndür de gör ne oluyor xdd.
valla kafalar bir trilyon. youtube'da izliyorlar videoları, forumlarda okuyorlar yazıları buraya gelip oooo insan her şeyi yapabilir oooo hz. isa inanırsan her şeyi başarırsın dedi oooo insan düşünerek ses hızından hızlı giden bir jeti bile durdurabilir oooooo.
çok komiksiniz, yemin ediyorum. keşke tek gerçeğin bunlar değil de, lucid rüya olduğunu anlayabilseniz.

6 milyon yıl sonra ne malum zamanın halen işliyor olacağı?
zaman big bang ile başladıysa, ve big bang'in ortaya çıkardığı bu eser de kıyamet günü ile yok olacaksa, zaman da yok olacak. yani tabi altı milyar milyon yıl sonra başka bir big bang neden olmasın?

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0

Uzaya son teknoloji roketle son teknoloji araba gönderen, boyutunun milyonlarca katı büyüklüğünde hava ve deprem koşullarına göğüs gerebilen yapılar inşa eden, dünyayı bu derece ileri konuma getirebilen insandan bahsediyorum.

Masanın kendi parçası olduğuna inandırarak güç verme:

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Uzaya son teknoloji roketle son teknoloji araba gönderen, boyutunun milyonlarca katı büyüklüğünde hava ve deprem koşullarına göğüs gerebilen yapılar inşa eden, dünyayı bu derece ileri konuma getirebilen insandan bahsediyorum.

bu herifi mi takip ediyorsun. haa anladım şimdi neden böyle şeyler söylediğini. geçer hepsi geçer. böyle şeylere heveslenen rookieler ilk seviyede bu herifi takip ederler. aerokinesis yaptığını zanneden herif bu. sigara paketine rasengan atıyor oğlum hahaha

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
bu herifi mi takip ediyorsun. haa anladım şimdi neden böyle şeyler söylediğini. geçer hepsi geçer. böyle şeylere heveslenen rookieler ilk seviyede bu herifi takip ederler. aerokinesis yaptığını zanneden herif bu. sigara paketine rasengan atıyor oğlum hahaha

Bu herifimi takip ediyorsun dediğin "herif" gayet dolu bir adam, videoda yaptığı şeyler gerçek ve video oynaması yanılsaması değiller.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

beynim şaka olduğuna inanmam için diretiyor ama mantığım izin vermiyor :(

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu ne la, adam bildiğin masayı itiyor işte. Bende itiyorum masayı dolabı falan bende mi chi chulu bir şeyler oldum.
*lan kablosunu bilgisayara takmaya çalışır*
*takamaz*
*chi gücünü elinde yoğunlaştırır ve bir anda bırakır*
*aha soktum!(kabloyu)*
*internet gelmiş mi diye kontrol yapar*
*gelmemiştir*
*lan portunu kontrol eder*
*lan port yok olmuş bildiğin bu ne*
"halbuki bu zamana kadar ters sokmaya(kabloyu) çalıışyordur"

Bu herifimi takip ediyorsun dediğin "herif" gayet dolu bir adam, videoda yaptığı şeyler gerçek ve video oynaması yanılsaması değiller.
ben bu ADAMIN geçmişini falan biliyorum. kendisi de eski bir videosunda açıkladı zaten. ben de senin gibi böyle salakça şeylere ilgiliyken bu adamı takip ederdim. adam boş birisi değil harbiden. zor zamanlar geçirmiş ve bunların üstesinden gelmiş biri. amacına saygım var ama inancım hiç yok. inanç sıfır.