İnsanların Din Seçimlerindeki Etkenler (Araştırma)

En iyi cevaplar
0
İslamiyet öncesi arap dönemi: Cahiliye
Şuanki arap dönemi: Cahiliye
Olay inançla alakalı değil eğitimle alakalı. Allah adamlara birçok peygamber yolluyor, doğal zenginlikler de veriyor adamlar akıllanmıyor islama kattıkları gram bir şey yok. Müslüman Türkler napsın?

Türkiyedeki ateistleri nasıl açıklayacaksın o zaman :?
araştırmış olanlar bu dediğim olayı anlamış olanlar

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
araştırmış olanlar bu dediğim olayı anlamış olanlar
İngilizler vahabilik mezhebini 1. dünya savaşı yıllarında Vahabi adlı din adamını kötüye kullanarak çıkardılar. Ve bu şia ile karşı karşıya gelince Araplarda sürekli iç savaş ne beklenebilir :/

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
İslamiyet öncesi arap dönemi: Cahiliye
Şuanki arap dönemi: Cahiliye
Olay inançla alakalı değil eğitimle alakalı. Allah adamlara birçok peygamber yolluyor, doğal zenginlikler de veriyor adamlar akıllanmıyor islama kattıkları gram bir şey yok. Müslüman Türkler napsın?

Türkiyedeki ateistleri nasıl açıklayacaksın o zaman :?
Arkadaşın demek istediği şey şu ki eğer bir dine mensup olan ailede doğduysan o dini sorgulama şansın olmuyor, çünkü doğrudan o dine katılmış oluyorsun ve katılmasan da toplum zoruyla katılıyorsun. Ateistler ise topluma kendi düşüncelerini yedirebilen insanlar gibi bir şey oluyor, çünkü onlara islamı örnek gösteren her kişiye bir laf bulmaya çalışarak kendilerini cahil konumuna getirseler bile düşüncelerini koruyarak kimsenin gösteremediği cesareti gösteriyorlar. Tabi en azından Türkiyede.[DOUBLEPOST=1425674640,1425674579][/DOUBLEPOST]
Öyle olmaz işte diye bir şey demişsin de cümlenin sonunda o bozmuş açıklamak istediğin şeyi biraz
Dinini derinden araştırıp doğruluğunu sorgulayanlar olarak arkadaşın yerine düzelteyim.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
A.

Son düzenleme:
L

LifeTaker

Ziyaretçi
Arkadaşın demek istediği şey şu ki eğer bir dine mensup olan ailede doğduysan o dini sorgulama şansın olmuyor, çünkü doğrudan o dine katılmış oluyorsun ve katılmasan da toplum zoruyla katılıyorsun. Ateistler ise topluma kendi düşüncelerini yedirebilen insanlar gibi bir şey oluyor, çünkü onlara islamı örnek gösteren her kişiye bir laf bulmaya çalışarak kendilerini cahil konumuna getirseler bile düşüncelerini koruyarak kimsenin gösteremediği cesareti gösteriyorlar. Tabi en azından Türkiyede.[DOUBLEPOST=1425674640,1425674579][/DOUBLEPOST]
Dinini derinden araştırıp doğruluğunu sorgulayanlar olarak arkadaşın yerine düzelteyim.
Ben de müslüman bir ailede büyüdüm buna rağmen dinimin emrettiği şey olan sorgulamamı en güzel şekilde yaptım. Hatta bir aralar agnostikliğe kaydım ama Caner Hoca sağolsun aklımdaki bütün sorulara gerekli cevapları verdi. Gerçekten sorgulayan insan İslam'a daha sıkı bağlanır.
Esenlikler.

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ben de müslüman bir ailede büyüdüm buna rağmen dinimin emrettiği şey olan sorgulamamı en güzel şekilde yaptım. Hatta bir aralar agnostikliğe kaydım ama Caner Hoca sağolsun aklımdaki bütün sorulara gerekli cevapları verdi. Gerçekten sorgulayan insan İslam'a daha sıkı bağlanır.
Esenlikler.
Mesela millet hala Allah'ın varlığını, nasıl bir ilah olabileceğini sorgulamayı ateistlik olarak görüyor. Din hocama sorduğumda dinin her parçasını sorgulamanın insana sevap olarak döndüğünü söyledi. İnsanlar cahil. Dine fazla bağlı olmasam bile söyleyebilirim ki bu dinden iyisi de yok.

OrllandO

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu anketi sen oluşturduysan baya saçmalamışsın.

Bir dine inanmayan insanın kutsal kitap okuması saçma değildir. Hatta mantıklıdır. Kutsal kitabı bitirdikten sonra hala düşüncesi aynı yönde ise inanmaz yada farklı bir dinde olur.

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Mesela millet hala Allah'ın varlığını, nasıl bir ilah olabileceğini sorgulamayı ateistlik olarak görüyor. Din hocama sorduğumda dinin her parçasını sorgulamanın insana sevap olarak döndüğünü söyledi. İnsanlar cahil. Dine fazla bağlı olmasam bile söyleyebilirim ki bu dinden iyisi de yok.

Şunu da şuraya park edeyim

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Peki NEDEN İNSANLAR ÇIKARLARİ İÇİN DİNİNİ KÖTÜ KULLANİYOR? BKNZ:IŞİD.
DEAŞ diyoruz neden onlar Müslüman değil binlerce İngiliz ve Fransız ayrıca Hristiyan ve Yahudi toplulukları DEAŞ e katılıyor. İslamı kötüleyerek insanları caydırmak istiyorlar . İslamı olmayacak tek şeyden belki vuruyorlar Terörist diyorlar. Kendileri yapıyor bayrağına la ilahe... yazıyor sonra diyor biz islamız terör yapıyoruz bende halifeyim diyor diyende martelos.[DOUBLEPOST=1425705155,1425705025][/DOUBLEPOST]

Şunu da şuraya park edeyim
Evet ne güzel çünkü sorgularsak yanlış hiçbirşey olmadığını fark edip böyle mükemmel bir dini sadece yaradıcının gönderebileceğini düşünürüz ve iman power up ^
İslam ve dinsizler arasındaki en büyük farklardan birini söyleyeceğim geçen başka bir forumda konu açtım dinle ilgili bir ateist her konuya sövüyor Allaha söv peygambere söv inana söv oysa biz onların inançlarına küfretmiyoruz. Bir Hristiyan geldi sövdü bir Musevi geldi hakaret etti. Efendim diyor Kuranda başka insanları katlet yazıyormuş , inançlarına saygı duyma yazıyormuş harbi kafayı yemişler bunu diyen bir Türk ailesi Müslüman bu gidiyor meal bile okumadan papaza sormuş öyle yazıyormuş. Ve o genede ateist olmuş. Garip tarafı birde papaza sorup ateist oluyor. Kuranda çelişen hiçbirşey yokken karmakarışık kitap her konu birbirine girmiş çöpten farkı yok diyor :(

Son düzenleme: