InventoryClickEvent

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Kod:
[03:53:17 ERROR]: Could not pass event InventoryClickEvent to SkQuery v3.21.4
org.bukkit.event.EventException

Bir chest ekranı oluşturdum. Bu ekran üzerindeki herhangi bir nesneye tıklayarak başka bir ekrana geçiş yaptırmak istiyorum fakat o eşyaya tıkladığımda yukarıdaki hatayı konsola gönderiyor.

Normalde craftbukkitte çalıştırdığım ve her zaman kullandığım bir yöntem ile yazdım skripti herhangi bir error vermiyor zaten.

PaperSpigot'a geçtim. Bu hatayı veriyor. Bilenlerden yardım diliyorum, İyi forumlar..

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sürüm güncelmi ve gerekli addonslar mevcutmu?

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sürüm güncelmi ve gerekli addonslar mevcutmu?
Evet tabiikide mevcut, yukarıda error vermediğini ve craftbukkitte hiçbir sıkıntısı olmadan çalıştığını da belirtmiştim.
Sürümün hangisini soruyorsunuz bilmiyorum ama kullandığım tüm eklentiler spigot 1.8 e uyumlu son sürüm. Konsol herhangi bir eklenti hatası yok zaten.
Paper spigotum ise;
Yive's Mirror snapshot-latest.jar 1.8.8 || 18.96 MB

güncel

yokmu hiç yardım edebilecek?

güncel

güncel

ElitIceNW

♛[ElitIceNW]♛ >Ödüllü Sunucu<
En iyi cevaplar
0
SkMorkaz yüklü mü?

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Bir InventoryClickEvent dinlemek için bu kadar çok şey yüklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama o attığın hatanın tamamı değil.Uzunca bir hata olacak,onu at.
Hatanın Caused By kısmı çok önemli.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
SkMorkaz yüklü mü?
Hayır
Bir InventoryClickEvent dinlemek için bu kadar çok şey yüklemek ne kadar doğru bilmiyorum ama o attığın hatanın tamamı değil.Uzunca bir hata olacak,onu at.
Hatanın Caused By kısmı çok önemli.
Kod:
[22:02:42 ERROR]: Could not pass event InventoryClickEvent to SkQuery v3.21.4
        at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader$1.execute(JavaPluginLoader.ja
va:302) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at co.aikar.timings.TimedEventExecutor.execute(TimedEventExecutor.java:7
8) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.RegisteredListener.callEvent(RegisteredListener.jav
a:62) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.fireEvent(SimplePluginManager.j
ava:517) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.callEvent(SimplePluginManager.j
ava:502) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerConnection.a(PlayerConnection.java
:1657) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInWindowClick.a(SourceFile:31)
 [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInWindowClick.a(SourceFile:9)
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerConnectionUtils$1.run(SourceFile:1
3) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Unknown Source) [
?:1.8.0_101]
        at java.util.concurrent.FutureTask.run(Unknown Source) [?:1.8.0_101]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.SystemUtils.a(SourceFile:44) [patched.ja
r:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.B(MinecraftServer.java:7
74) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.B(DedicatedServer.java:3
78) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.A(MinecraftServer.java:7
13) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java
:616) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.8.0_101]
Caused by: java.lang.NullPointerException
        at org.bukkit.command.SimpleCommandMap.dispatch(SimpleCommandMap.java:15
2) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.dispatchCommand(CraftServe
r.java:666) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.Bukkit.dispatchCommand(Bukkit.java:596) -[patched.jar:git-
PaperSpigot-"4c7641d"]
        at com.w00tmast3r.skquery.util.custom.menus.v2_.SlotRule.run(SlotRule.ja
va:28) -[?:?]
        at com.w00tmast3r.skquery.util.custom.menus.v2_.FormattedSlotManager.onC
lick(FormattedSlotManager.java:66) -[?:?]
        at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method) -[?:1.8.0
_101]
        at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source) -[?:1.8.0
_101]
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source) -[?:1
.8.0_101]
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source) -[?:1.8.0_101]
va:300) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        ... 16 more
hatanın tamamı burada

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Hayır

Kod:
[22:02:42 ERROR]: Could not pass event InventoryClickEvent to SkQuery v3.21.4
va:302) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at co.aikar.timings.TimedEventExecutor.execute(TimedEventExecutor.java:7
8) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.RegisteredListener.callEvent(RegisteredListener.jav
a:62) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.fireEvent(SimplePluginManager.j
ava:517) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.callEvent(SimplePluginManager.j
ava:502) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerConnection.a(PlayerConnection.java
:1657) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInWindowClick.a(SourceFile:31)
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PacketPlayInWindowClick.a(SourceFile:9)
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.PlayerConnectionUtils$1.run(SourceFile:1
3) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Unknown Source) [
?:1.8.0_101]
        at java.util.concurrent.FutureTask.run(Unknown Source) [?:1.8.0_101]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.SystemUtils.a(SourceFile:44) [patched.ja
r:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.B(MinecraftServer.java:7
74) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.DedicatedServer.B(DedicatedServer.java:3
78) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.A(MinecraftServer.java:7
13) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at net.minecraft.server.v1_8_R3.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java
:616) [patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at java.lang.Thread.run(Unknown Source) [?:1.8.0_101]
Caused by: java.lang.NullPointerException
        at org.bukkit.command.SimpleCommandMap.dispatch(SimpleCommandMap.java:15
2) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.craftbukkit.v1_8_R3.CraftServer.dispatchCommand(CraftServe
r.java:666) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        at org.bukkit.Bukkit.dispatchCommand(Bukkit.java:596) -[patched.jar:git-
PaperSpigot-"4c7641d"]
        at com.w00tmast3r.skquery.util.custom.menus.v2_.SlotRule.run(SlotRule.ja
va:28) -[?:?]
        at com.w00tmast3r.skquery.util.custom.menus.v2_.FormattedSlotManager.onC
lick(FormattedSlotManager.java:66) -[?:?]
        at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method) -[?:1.8.0
_101]
        at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source) -[?:1.8.0
_101]
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source) -[?:1
.8.0_101]
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source) -[?:1.8.0_101]
va:300) -[patched.jar:git-PaperSpigot-"4c7641d"]
        ... 16 more
hatanın tamamı burada
Sanırım bi çeşit komut yürütmeye çalışıyor,fakat dispatch metoduna giden değer null,yani boş.

Sorun GUI'de değilde tıkladığında olması gereken olayda büyük ihtimal.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sanırım bi çeşit komut yürütmeye çalışıyor,fakat dispatch metoduna giden değer null,yani boş.

Sorun GUI'de değilde tıkladığında olması gereken olayda büyük ihtimal.
hocam yukarıdaki açıklamada bu sorunun neyden kaynaklandığını deney-gözlem formülü ile buldum ve yazmıştım zaten. Tam olarak dediğiniz olay. Yani problem ortada nasıl çözeceğimi bilmiyorum..
Bu ekran üzerindeki herhangi bir nesneye tıklayarak başka bir ekrana geçiş yaptırmak istiyorum fakat o eşyaya tıkladığımda yukarıdaki hatayı

önerdiğiniz denediğiniz ve sorun çıkmayan paperspigot 1.8 jarı var ise indirebileceğim link atarsanız sevinirim.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
hocam yukarıdaki açıklamada bu sorunun neyden kaynaklandığını deney-gözlem formülü ile buldum ve yazmıştım zaten. Tam olarak dediğiniz olay. Yani problem ortada nasıl çözeceğimi bilmiyorum..

önerdiğiniz denediğiniz ve sorun çıkmayan paperspigot 1.8 jarı var ise indirebileceğim link atarsanız sevinirim.
http://fr.4everproxy.com/direct/aHR0cHM6Ly9jaS5kZXN0cm95c3Rva3lvLmNvbS9qb2IvUGFwZXJTcGlnb3QvNDQzLw--
https://ci.destroystokyo.com/job/PaperSpigot/443/

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0

Bağladığın komutları görmek gerek.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bağladığın komutları görmek gerek.
hocam komutlarda sıkıntı olsaydı craftbukkit 1.8 de hatasız çalışmazdı. zaten error vermiyor..

hocam ben paperspigotu yanlış kurmuş yada kuramamış olabilir miyim? sunucu açılıyor ama sitede 2 dosya var o yüzden şüphelendim..

mesela ben sadece 1.8.8 fix jarını indirdim onla açtım diğerini indircekmiyim?

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
hocam komutlarda sıkıntı olsaydı craftbukkit 1.8 de hatasız çalışmazdı. zaten error vermiyor..

hocam ben paperspigotu yanlış kurmuş yada kuramamış olabilir miyim? sunucu açılıyor ama sitede 2 dosya var o yüzden şüphelendim..

mesela ben sadece 1.8.8 fix jarını indirdim onla açtım diğerini indircekmiyim?
Hayır sadece fix yazanı indirip kullanmalısın.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Hayır sadece fix yazanı indirip kullanmalısın.
Birkaç saattir deney gözlem yapıyorum. Farklı kombinasyonlar denedim falan filan.. sanırım sorun jarda. farklı jarda kullandım ama banamısın demiyor..

öncelikle skquery 3 kullanıyorum 4e güncelledim inanılmaz hata verdi. protocollib ekledim falan hatalar devam etti.. ayrıca skquery 3 400KB iken skquery 4ün 100 küsür KB olması da şaşırttı.. skript eklentimin sürümünü falan değiştirdim hatada hiçbir değişiklik olmadı. Hala skript kodlarında error vermiyor.
Ayrıca başka ekran değilde örneğin market sistemi gibi bir şey yaptım denemek için örneğin o chest ekranındaki elmaya tıklayınca elma vermesini ayarladım. craftbukkitte veriyor elmayı konsoldada hata yok. Ama paperspigotta konsolda hata veriyor..

konsolu tekrar tekrar taradım konsolda o chest ekranıdaki bir şeye tıklamadığımız sürece "sunucu offline modda" dışında hiçbir hata vermiyor. Skquery ile bir şeyler tepkimeye giriyor yada spigot arzalı bir şey var spigot jarı ile çakışıyor galiba bir şeyler anlamadım hala..

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Birkaç saattir deney gözlem yapıyorum. Farklı kombinasyonlar denedim falan filan.. sanırım sorun jarda. farklı jarda kullandım ama banamısın demiyor..

öncelikle skquery 3 kullanıyorum 4e güncelledim inanılmaz hata verdi. protocollib ekledim falan hatalar devam etti.. ayrıca skquery 3 400KB iken skquery 4ün 100 küsür KB olması da şaşırttı.. skript eklentimin sürümünü falan değiştirdim hatada hiçbir değişiklik olmadı. Hala skript kodlarında error vermiyor.
Ayrıca başka ekran değilde örneğin market sistemi gibi bir şey yaptım denemek için örneğin o chest ekranındaki elmaya tıklayınca elma vermesini ayarladım. craftbukkitte veriyor elmayı konsoldada hata yok. Ama paperspigotta konsolda hata veriyor..

konsolu tekrar tekrar taradım konsolda o chest ekranıdaki bir şeye tıklamadığımız sürece "sunucu offline modda" dışında hiçbir hata vermiyor. Skquery ile bir şeyler tepkimeye giriyor yada spigot arzalı bir şey var spigot jarı ile çakışıyor galiba bir şeyler anlamadım hala..
Doğru Skript sürümünü kullandığına emin ol. Buraya gir ve "Skript Sürümleri" kısmından uygun sürümü edin. Eğer sıkıntı yine çözülmezse PaperSpigot yerine Spigot dene. Spigot'ı edinmek için BuildToolsGUI kullanabilirsin.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Doğru Skript sürümünü kullandığına emin ol. Buraya gir ve "Skript Sürümleri" kısmından uygun sürümü edin. Eğer sıkıntı yine çözülmezse PaperSpigot yerine Spigot dene. Spigot'ı edinmek için BuildToolsGUI kullanabilirsin.
yaptım fakat yine olmadı. Peki 1.8 için hangi skquery öneriyorsun?

2. yol olarak da spigota geçmek bana ne kaybettirir? yani paperspigottan ne farkı var?