Yardım isimsiz bir arkadaş tarafından sunucuya saldırı oluyor

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
isimsiz bir arkadaş tarafından sunucuya saldırı oluyor
makina dahi donuyor hiçbir şey yapamıyoruz server kapanıyor
ve bu arkadaş pişkin pişkin kendi dedigi hostingden alırsan saldırmam diyor
bu saldırıya nasıl bir önlem alabiliriz? herhangi bir log veya tarzı bir şey yok

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @TheThyke,
Ne gibi bir saldırı bot mu? DDOS mu? yani ne tür bir saldırı. Bot ise bunun için birçok plugin var hatta ve hatta Authme plugin'in içinde de var "Antijoinbot" diye onu aktif edebilirsin. DDOS gibi bir saldırı ise aldığın hosting ile konuşarak bu sorunu halledebilirsin.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
bot değil
ddos sanırım
aşırı bir ping giriyor makina bile donuyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
Hosting 60tl istiyor koruma için
60tl verip aldık herhangi bir koruma sağlamadı ulaşamıyorum şu an hostinge

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
bot değil
ddos sanırım
aşırı bir ping giriyor makina bile donuyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
Hosting 60tl istiyor koruma için
60tl verip aldık herhangi bir koruma sağlamadı ulaşamıyorum şu an hostinge
Sanırsam Almanya lokasyonun DDOS koruması daha iyi diye biliyorum ama çok emin değil bu yüzden net bir şey diyemem. Belki Almanya lokasyonuna geçerseniz bir nebzede olsa bu sorundan kurtulabilirsiniz fakat oyuncuların bu durumda pingi biraz yüksek olabilir.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Sanırsam Almanya lokasyonun DDOS koruması daha iyi diye biliyorum ama çok emin değil bu yüzden net bir şey diyemem. Belki Almanya lokasyonuna geçerseniz bir nebzede olsa bu sorundan kurtulabilirsiniz fakat oyuncuların bu durumda pingi biraz yüksek olabilir.
Bu tamamen hosting firmasindan hosting firmasina gore degismez mi hangi lokasyondaki serverin daha iyi korumaya sahip oldugu a sirketinin almanya serveridir b sirketinin ingilteredir gibisinden
Yani bilmedigimden soruyorum arkasinda bir aciklama var mi diye

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar, sorununuz ddos sorunu gibi ve acemi işi bir saldırı gibi de görünmüyor makineyi donduruyorsa, koruma aldığınız halde bir şey değişmediyse o hostingi en kısa zamanda değiştirin müşterinisi koruyamayan bir hosting olmaz ve saldıran adamın şu hostinge geç saldırmam dediği hostingede geçmeyin bunu diyorsa o adam o hostingin adamıdır başkalarına saldırarak kendine müşteri çeken böyle zavallı hostinglerde var demek ki yazık...
DDOS saldırılarında sizin yapabileceğiniz en iyi şey hatta şey şey linux geçip iptables kurmak ki linux kullanımı da biraz zor yani başka hostingler ile konuşun anlaşmaya çalışın başka yapabileceğiniz tek şey bu maalesef.

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhabalar dostum,

Eğer makinen donuyorsa makinenin IP adresi saldırı alıyordur, firma normal şartlarda onu engellemeli eğer zaten basit saldırıları engelleyemiyorsa bile o firma'dan şüphe duymalısın. Senin şu an yapacağın tek şey eğer yaşın büyükse dava açabilirsin şu an çalıştığın firma'dan gelen saldırgan IPleri isteyerek yaşın küçükse hiç uğraşma direk olarak saldırı koruması sunan farklı bir firmaya geç.
Ayrıca saldırı koruması Almanyanın daha iyidir demek aslında yanlış olur, eğer hetzner'den sadece bir sunucu alıp satışını sağlıyorsan koruması olmaz. Almanya lokasyonun internet alt yapısı daha kaliteli olduğu için ve donanımları daha yüksek olduğu için yönlendiriliyor insanlar. Minecraft gibi oyunlar'da Almanya lokasyona geçmenin zararı olmaz fakat FPS türü bir oyun sunucusunu Almanya lokasyona geçirirsen ping yüzünden sorun yaşarsın.
Eğer yardımım dokunacaksa özelden discord adresini yaz bana bir de ben sunucu sağlayayım sana denersin ilk başta sonra duruma göre bakarız çaresine.

AldenSH

Play.Coleries.Com
En iyi cevaplar
53
Eğer Batihost kullanıyorsan özelden yazarsan sorunu çözebiliriz.

zFluzz_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
DOSTUM OLAY BASİT Buqra#2075 DİSCORD adresimi ekle sana korumanı saglıyalım

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Devasa sirketler ddos korumasi icin o kadar ugrasirken olayi bu kadar basitlestiren 1-A sınıfından hacker buqraya tebrikler

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Voxility koruma satın almayı bir düşün.