[İSTEK] Scoreboard Online Sayısı Gösterme - Redstone

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar. İnternette birçok araştırma yapmama rağmen bulamadım, varsa da özür dilerim. Hep plugin vs. çıkıyor. Acaba scoreboard ile online kişi sayısı gösterilebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

LG-Anılcan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ScoreboardStats eklentidir . Ama sen eklenti dışı diyorsun . Araştırdım bulamadım , sadece ölme ve puan oluyor .

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
ScoreboardStats eklentidir . Ama sen eklenti dışı diyorsun . Araştırdım bulamadım , sadece ölme ve puan oluyor .
ScoreboardStats demiyor arkadaş, minecraftın kendisine özel özelliği var zaten.
Hiç anlamam kendisinden biri bana scoreboard öğretsin <_<

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler. Bu arada unutmuşum @furkan3000
Acaba takımdaki kişi sayısı gösterilebilir mi? Öyle olursa sürekli herkesi ekleyip çıkarırım ve gösterebilirim.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Su komut olur sanırım mesela bi kisi sec sonra soyle bir sey yap: /execute @a - - - scoreboard players add Sectigin_oyuncunun_adı online 1 . Anlamissindir bu komit her oyuncu icin sectigin kisinin online adli scoreboardina 1 puan ekliyor sonra bunu clock devresi ile sifirlatip(/scoreboard players set sectigin_oyuncu_adi online 0) tekrar sayan bi devre kurarak interaktif bir sekilde bunu olcebilirsin nasil gosterecegin sana kalmis :) basarilar

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öyle bir özellik şu an yok, sadece plugin kullanarak o özelliğe sahip olabilirsin. Ileride belki gelir bilmiyorum.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Öyle bir özellik şu an yok, sadece plugin kullanarak o özelliğe sahip olabilirsin. Ileride belki gelir bilmiyorum.
Ben sistemi yazdim buraya karmasik birseyde degil hani herseyi onlardan beklememek lazım bazı seyleride kendimiz yapalim

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hepinize yardımınız için teşekkürler.
Bir clock hazırlarız,sonra bir scoreboard objektifi kurarız. Hiçbir setdisplay kullanmadan (yani belirli bir yerden gösterilmeden) kullanırız. Sonra o clock'a her kişiye o sb (scoreboard) objektifinden 1 puan veririz. Yeni gelenler elbet başlangıçta 1 olur. Testfor komutuyla oyuncuların skorunun 1 olduğu zaman bir oyuncu gösterge objektifine (tabikide sidebar belirtili bir objektif) 1 skor veririz. Her oyuncu girişinde orası 1 artar.
Çıkınca o scoreboard objektifinin(oyuncuları gösteren objektif) 1 skor azalması hakkında şuanda bir şey düşünemiyorum. Digerlerine (diger komut bilginlerine yani) bu çıkınca 1 puan eksilme olayını sorabilirsin. Ben boş zamanım olursa biraz düşünürüm.
En kolayı bu olur gibi. Bir kereliğine o mapa >>Online<< adında bir nickle girerim, daha sonra bunu uygulayıp >>Online<< adındaki kişinin skrounu değiştiririm.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Hepinize yardımınız için teşekkürler.

En kolayı bu olur gibi. Bir kereliğine o mapa >>Online<< adında bir nickle girerim, daha sonra bunu uygulayıp >>Online<< adındaki kişinin skrounu değiştiririm.
Nick olayı iyiymis bana kalsa fakr hesap acar onu kullanirim

FXStrato726

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kardeşim Evet Eklene Bilir Skype : MertMc07 Ekle Her Konuda Her Plugin de Yardımcı Olurum

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Yapılacak şey çok kolay. Öncelikle 2 komut bloğuna ve 1 scoreboarda ihtiyacımız var. Öncelikle scoreboardı kuralım:
/scoreboard objectives add online dummy sonra ise bunun yan tarafta görülmesini sağlıyalım
/scoreboard objectives setdisplay sidebar online tmm scoreboardlarla işimiz bitti şimdi ise sıra komut bloğunda:
Öncelikle bir fill clok hazırlıyoruz (fill clock olmak zorunda) sonra 1 komut bloğuna şunu yazıyoruz:
/scoreboard players set Kisi_Sayisi online 0 (ama dikkat edilmesi gereken husus bunun ikinci komut bloğundan önce enerji almasıdır yani bu fill cloka daha yakın olmalı)
/execute @a - - - /scoreboard players add Kisi_Sayisi online 1 bunu ise 2. komut bloğuna koyuyoruz ve işlem tmm. Umarım yapabilmişsindir.

MemduhB

Yeni skype: memduhb12941
En iyi cevaplar
0
Kolay yapılır. List komutu varsa zaten bitmiştir olay.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapılacak şey çok kolay. Öncelikle 2 komut bloğuna ve 1 scoreboarda ihtiyacımız var. Öncelikle scoreboardı kuralım:
/scoreboard objectives add online dummy sonra ise bunun yan tarafta görülmesini sağlıyalım
/scoreboard objectives setdisplay sidebar online tmm scoreboardlarla işimiz bitti şimdi ise sıra komut bloğunda:
Öncelikle bir fill clok hazırlıyoruz (fill clock olmak zorunda) sonra 1 komut bloğuna şunu yazıyoruz:
/scoreboard players set Kisi_Sayisi online 0 (ama dikkat edilmesi gereken husus bunun ikinci komut bloğundan önce enerji almasıdır yani bu fill cloka daha yakın olmalı)
/execute @a - - - /scoreboard players add Kisi_Sayisi online 1 bunu ise 2. komut bloğuna koyuyoruz ve işlem tmm. Umarım yapabilmişsindir.
Çok teşekkürler. Furkan'la aynı sistem gibi :D