İyi bir klan nasıl kurulur? Klan Komutları Nelerdir?

ertsword

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Minecraft tek başına eğlenceli fakat ilerleyince sıkılmaya başlayıp başka oyuncularla oynarsınız.Bu daha eğlencelidir fakat daha zordur.Çünkü 1. bunlar gerçek insan!Sizin peşinizden koşup lava atlamazlar.2. ise....ah ah yokmu o team olanlar!5vs1 tabi ölürsün!Herneyse girişi fazla uzatmıyım bu gün sizlere iyi bir klan yöneticisi olmayı öğreteceğim.
1.Adım klan nasıl kurulur?
Klan kurmak için şu komutu (çoğu sunucuda öyle) /f create (klan ismi) yapılır./f bütün klan komutlarında kullanılır.
2.Adım klan evi nasıl yapılır?
Bildiğiniz gibi klan evi olmazsa olmazdır.Fakat klan evi yaparken sakın ormana veya çöle gidip hemen inşa etmeye başlamayın.Yoksa gelen herkes orayı kırabilir.İlk önce yapmanız gereken ev yapacağınız araziye gelip /f claim yazmaktır.Bu O bölgeyi sizin klan bölgeniz ilan eder.Yani başkaları gelip orayı kıramaz.
3.Adım Klana nasıl üye eklenir?
Klana üye eklemek için /f invite (oyuncu ismi) yapılmalıdır.(!Dikkat!Klanınıza sadece güvendiğiniz kişileri alın!Yoksa yarın oyuna dönünce klan evinizi soyulmuş şekilde bulabilirsiniz!)
4.Adım Klanda nasıl yetki verilir?
Klanda 2 yetki vardır.Admin ve moderatör.Admin siz olursunuz(İsterseniz başkasını admin yapıp siz adminlikten çıkabilirsiniz.Ama bunu kim ister?)moderatör ise sizden bir düşük yetkilidir.Klana moderatör almak için
/f mod (oyuncu ismi)
Admin için ise
/f admin (oyuncu ismi)
5.Adım Klan evine nasıl gidilir?
Diyelimki klan evini yaptınız ve başka yerlere gittiniz.Dönüş yolunu kaybettiyseniz /f home komutu sizi eve ışınlar.
6.Adım Klan evi nasıl değiştirilir?
Eski evinizden sıkıldıysanız /f unclaim komutu ile o bölgenin dokunulmazlığını yok edip,başka yerlere taşınabilirsiniz.
7.Adım Klandan biri nasıl atılır?
Klandan birinin hain olduğunu mu fark ettiniz?Derhal onu /f kick (oyuncu ismi) ile kovabilirsiniz
8.Adım Klan evi nasıl belirlenir?
Yukarıda bahsettiğim /f home komutunun çalışması için /f sethome ile ev işaretlenmelidir.Bu şekilde İstediğiniz zaman /f home komutu ile klan evine dönebilirsiniz.
9.Adım Dost Klan nasıl eklenir?
Dost klanlar savaşamazlar,birbirlerine yardım ederler.Dost klan eklemek için /f ally (klan ismi) yapılmalıdır.
10.Adım düşman klan nasıl eklenir?
Adı üstünde düşman.Bunun için /f enemy (klan ismi) yapılmalıdır.

Evet bu günlük bu kadardı.Eğer beğendiyseniz beni takipte kalın.Sadece klan değil bir sürü minecraft rehberi gelecektir

yusuf21184

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Klan Komutları birçok Forumda Vardır Yazmanıza Gerek Yoktu Bence .!

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali

ertsword

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Boşuna açmaya gerek yoktu zaten böyle bir konu açılmıştı.Böyle aççağına konuyu canlandırabilirdin.

Ayrıca klan komutlarını bilmeyen yoktur bence.Googleden aratsalar direk bulurlar ama yinede açmışsın ellerine sağlık.
Evet bunu biliyorum fakat ileride değişik dersler vereceğim.hemen değişik derslere geçmek saçma olur diye düşündüm bu yüzden bu şekilde yaptım.Hoşgörünüz için teşekkür ederim