[JAVA] Bat Dosyalarını Çalıştırmak

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar, ben Cem...

Kod ile kendi yazdığım bat dosyalarını çalıştırmak istiyorum. Şu aralar biraz batch diline merak saldım. Nasıl halledebilirim? Şimdiden teşekkürler! :D

RepublicanSensei

ˢᵖᶤᵍᵒᵗ ᵈᵉᵛᵉˡᵒᵖᵉʳ
En iyi cevaplar
0
not defterinde yaz -> .bat olarak kaydet :S

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bat ı javadan çalıştırmak yerine javayı battan çalıştır.

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
.bat dosyalarını açmak zor değil ki sen neden onu açacak bir kod istiyorsun ?

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Java dili ile yazmaya çalışıyor sanırım.
anladım ama mantıklı düşünmek lazım böyle durumlarda şimdi bir .bat dosyasını açmak için bir program yazacaksın ve o programın çalışması içinde onu çalıştıracaksın sonuçta tek bir şey çalıştırmış olacaksın bunlara gerek yok bence yanlış mı düşünüyorum ?

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
anladım ama mantıklı düşünmek lazım böyle durumlarda şimdi bir .bat dosyasını açmak için bir program yazacaksın ve o programın çalışması içinde onu çalıştıracaksın sonuçta tek bir şey çalıştırmış olacaksın bunlara gerek yok bence yanlış mı düşünüyorum ?
Benim program yazdığım dil Java... Bat dosyaları ise Batch dilinde. Batch dili Komut İstemcisinde çalışıyor. Java'da da konsol programı yapabiliyorsunuz ama Konsola Türkçe karakterleri yazdıramıyorsunuz. Batch dilinde ise (batlar ile) Türkçe karakterleri konsola yazabiliyorsunuz. Neyse boş verin... Sanırım "ğ, ş, ı, İ, ç"ye takıntılı olan bir benim! :D

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benim program yazdığım dil Java... Bat dosyaları ise Batch dilinde. Batch dili Komut İstemcisinde çalışıyor. Java'da da konsol programı yapabiliyorsunuz ama Konsola Türkçe karakterleri yazdıramıyorsunuz. Batch dilinde ise (batlar ile) Türkçe karakterleri konsola yazabiliyorsunuz. Neyse boş verin... Sanırım "ğ, ş, ı, İ, ç"ye takıntılı olan bir benim! :D
Hocam öncelikle ben .bat ile çok çalıştım. Şimdi gelelim senin Türkçe karakter sorununa ben javadan anlamam ama bunun kesinlikle charset uyumsuzlugu oldugunu tahmin edebilirim. java console utf-8 diye arat googlede bir sürü çözüm yolu çıkacak karşına.

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam öncelikle ben .bat ile çok çalıştım. Şimdi gelelim senin Türkçe karakter sorununa ben javadan anlamam ama bunun kesinlikle charset uyumsuzlugu oldugunu tahmin edebilirim. java console utf-8 diye arat googlede bir sürü çözüm yolu çıkacak karşına.

Sağ ol! :D Bu arada 2B Masa Tenisi oyunumu tamamladım ona da bakarsanız sevinirim. Birazdan oyunla ilgili konuyu güncelleyeceğim.

Bağlantı: AAA

Son düzenleme: