Java Ders 19 - 20

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gayet samimi bir dille yazmışım neden bu kadar eleştirdiniz hoş görümü hala anlayamadım. Sayın @dikodoksit ve @MegaCrafter cevap yazmamak için kendimi zor tutuyorum fakat "Code Conventions"lara önemsiz demenizden hayatınızda bir defa dahi biriyle kod yazmadığınıza ve Git kullanmadığınıza eminim. İkinci yorumumda özellikle kullanmışım gelecek zaman eki olan "iğne olacak"ı, maalesef şimdilik ortada size zarar vermeyen bir iğne olmayabilir haklısınız. Hoş görümden veya bu iğne mevzusundan konuşmak isterseniz özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsiniz lakin bu konuya dördüncü bir mesaj yazamayacağım. İyi günler, iyi forumlar dilerim.
Adam medyum. Her şeyi görüyor O.o

Ayrıca bir tavsiye vermek istedim @dikodoksit arkadaşımıza. Eğer bu Java dersi işine bağlanacaksan başlarına "Giriş", "Gelişmiş" gibi yazılar koyabilirsin. Yani Giriş bitince Gelişmiş'e geçersin falan. Bunu birinin yaptığını görmüştüm ve baya yardımcı olduğunu biliyorum. (En azından benim için)

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gayet samimi bir dille yazmışım neden bu kadar eleştirdiniz hoş görümü hala anlayamadım. Sayın @dikodoksit ve @MegaCrafter cevap yazmamak için kendimi zor tutuyorum fakat "Code Conventions"lara önemsiz demenizden hayatınızda bir defa dahi biriyle kod yazmadığınıza ve Git kullanmadığınıza eminim. İkinci yorumumda özellikle kullanmışım gelecek zaman eki olan "iğne olacak"ı, maalesef şimdilik ortada size zarar vermeyen bir iğne olmayabilir haklısınız. Hoş görümden veya bu iğne mevzusundan konuşmak isterseniz özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsiniz lakin bu konuya dördüncü bir mesaj yazamayacağım. İyi günler, iyi forumlar dilerim.

Hocam önce sana cevap veriyim, bitirelim boş boş tartışmayalım, bunda en azından aynı görüşteyiz sanırım. Code Conventions'a önemsiz demek istemedim hiçbir mesajımda. Ama samimi sandığın dilin benim cevap verirken kullandığım dilden bir farkı yok. Her şeyde aynı görüşte olmamız da gerekmiyor ilk mesajda da dediğim gibi ve senden iyi bir programcı olduğumu da söylediğimi ya da pat 'HAKSIZSIN' diye giriştiğimi de hatırlamıyorum. Derdim savaşmak değil, tartışıyorsak adam gibi tartışmak. Code Conventions tabi ki önemli ama Code Conventions'ın amacının programı rahat okumak olduğunu ikimiz de biliyoruz. Bu derslerde amacım insanlara nasıl okunabilir program yazmak ya da nasıl program okumak bunu öğretmek değil. Ben, konu başlığında yazanı öğretiyorum ve bunu başardığımı düşünüyorum. İzlersen aslında başlıkta geçen konuyu anlatabildiğimi de anlayacaksındır bir programcı olarak. Varsa önerin, bu benim için problem değil ama samimiyet anlayışlarımız da sanırım uyuşmamakta. Code Conventions elbet uyulması gereken bir durum ama sınıf ismini büyük başlatmak ya da başlatmamak, burada benim amacımı ya da gösterdiğim şeyi etkilemiyor. @MegaCrafter arkadaşımızın da dediği gibi, doğurabileceği en büyük sorun çok da büyük bir sorun değil. Bir sonraki videoda senin söylediğin kavrama değinir hatta söylediklerini öneri olarak görüp Code Conventions için link de paylaşırım description'da unutmazsam. şu an için ki özellikle bu seviyede olan bir programcı için sınıf adını büyük yapmak kesinlikle dert değil. Yani aslında Code Conventions ile ilgili düşündüğümüz şey aynı olsa da ben sınıf adının baş harfinin büyük yazılmamasını, izleyiciye çok büyük bela olacak bir şey gibi görmüyorum. Çünkü bu her zaman değinilebilecek bir konu ve tekrar belirtiyorum, derdim konu başlığını aşılamak. Henüz seride yapılan en büyük program 1'den n'e kadar olan sayılar içindeki 3'e bölünebilen sayıların toplamı. Bunun için de sınıf adını büyük başlatmaya gerek yok. Gelişmiş düzeye geldikten sonra ya da daha uzun, daha kapsamlı şeyler programladığımız serilerde dediğini elbet yapacağım.

Katılmadığım eleştrine gelirsek, kod yazım biçimi. Küme parantezlerini kullanışımda bir hata olduğunu ya da insanlara aşıladığımı düşündüğün bu biçimin bir zarar verebileceğini düşünmüyorum. Bunda da anlaşamayabiliriz yine problem değil benim için.

Samimiyet, elbet güzel bir şey fakat ilk defa konuştuğun biri yazdığını samimi bir dilden ziyade iğneleyici bir dil olarak görebilir. Bunu senin yerine yakın bir arkadaşım ya da üslubunu bildiğim birisi yapsaydı belki samimiyet sebebiyle olduğunu anlayabilirdim.

Peace (y)

Adam medyum. Her şeyi görüyor O.o

Ayrıca bir tavsiye vermek istedim @dikodoksit arkadaşımıza. Eğer bu Java dersi işine bağlanacaksan başlarına "Giriş", "Gelişmiş" gibi yazılar koyabilirsin. Yani Giriş bitince Gelişmiş'e geçersin falan. Bunu birinin yaptığını görmüştüm ve baya yardımcı olduğunu biliyorum. (En azından benim için)

Aynı şeyi düşünüyordum fakat henüz ayıracak kadar sayıda videom olmadığı için tek seride tutuyorum. İlerledikçe 2'ye veya 3'e bölebilirim. Aklımda.