Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar foruma yeni başladım yakında minecraft orjinal alıcagım (minecraft geçmişim var 2 yillik bir geçmiş) neyse burayı geçelim ben dil öğrenmeye meraklı birisiyim (sözel diyebiliriz ingilizce) web alanında HTML,CSS'i ciddi manada yüksek bir seviyede biliyorum (%80) şimdi aklım javaya sardı nasil bir dildir kolaymıdır zormudur kod yapısı nasıldır vb soruları cevaplarmısınız sorular aşşagıdadır.

1.Soru : Javanın Kod Yapısı Nasıldır ? (Örnek Verebilirseniz İyi Olur)
2.Soru : Java Öğrenmenin Bana Katkısı Neler Olucaktır ?
3.Soru : Java Hakkında Nereden Bilgi Edinebilirim ? (İngilizce ve Türkce Kaynakları Yazarsanız İyi Olur)

şimdiden teşekkürler.

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
@umut_ java ile ilgilenenleri etiketlesene biliyorsan arkadaşın sorununu çözsünler. Ben bir tek senin ismini aklımda tuttuğum için :)[DOUBLEPOST=1440773024,1440772838][/DOUBLEPOST]@MegaCrafter sen anlarsın değil mi?

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Javanın yapısı C++ ya benzerlik gösterir.
Java öğrenirsen mod ve eklenti yapabilirsin bazı modları editleyip eksiklerinide düzeltebilirsin,uğraşırsan oyun bile yaparsın ama küçük olur.
Java dili hakkında wikiden veya buradan bilgi edinebilirsin:https://docs.oracle.com/javase/tutorial/java/[DOUBLEPOST=1440773174,1440773126][/DOUBLEPOST]Örnek kod:
Kod:
 // MerhabaDünya.java
public class MerhabaDünya{
     public static void main(String[] args) {
         System.out.println("Merhaba Dünya!");
     }
}

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Javanın yapısı C++ ya benzerlik gösterir.
Java öğrenirsen mod ve eklenti yapabilirsin bazı modları editleyip eksiklerinide düzeltebilirsin,uğraşırsan oyun bile yaparsın ama küçük olur.
Java dili hakkında wikiden veya buradan bilgi edinebilirsin:https://docs.oracle.com/javase/tutorial/java/[DOUBLEPOST=1440773174,1440773126][/DOUBLEPOST]Örnek kod:
Kod:
 // MerhabaDünya.java
public class MerhabaDünya{
     public static void main(String[] args) {
         System.out.println("Merhaba Dünya!");
     }
}
Java ile C++'nin normal diller arasındaki ilişkiden daha az alakası var syntax olarak sallama pls*

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java ile C++'nin normal diller arasındaki ilişkiden daha az alakası var syntax olarak sallama pls*
https://tr.wikipedia.org/wiki/Java_(programlama_dili) Lütfen bak. :)
Sınıf temelli nesneye yönelik bir dil olan Java, yazım olarak C++ ile benzerlikler arz eder. Java'nın yanında C#, Perl, JavaScript gibi diller de aynı dil ailesine aittir. "{}" şeklinde süslü parantezler içerisindeki bloklar, ++ arttırma ve -- azaltma işleçleri bu dilin belirgin özelliklerindendir.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
1- Javanın kod yapısı, çoklu class sistemine bağlıdır. Geri kalan sistem java tarafından klasik yapılabileceklerdir. Mesela:
PHP:
public class Deneme {
    public void ben() {
        String ben = MegaCrafter;
    }
}
Buradaki ben() method'u başka class'lardan çağırılabilmek için vardır. Ancak C++ gibi dillerde class sistemi dışında da kodlama yapılabildiği için method'lara kategori yapmak dışında gerek yoktur.

2- Her dili öğrenmek insanın kendi seçimi. Hiçbir dilin tam bir katkısı olacağı söylenemez. Java sadece temel dildir. C++ gibi biraz daha complex bir yazılım dili öğrenmeden önce pratik yapmak için mükemmeldir Java.

3- Bunu bir "kaynak" olarak öğrenmeni pek tavsiye etmem. Sadece temellerine bak. Kendin bir şeyler düşün. Mesela 2D oyun yapacağını düşün. Nasıl yapacağına bak. Graphics sistemini bulursun. Onu araştır. Yapabileceklerine bak. Sonra onla pratik yap ve oyun yapımına devam et. Her dili öğrenmek için kullanılabilecek en basit şekildir bana göre. Sadece yapacağın şeye bakmak seni boş bilgi tasarrufuna sokacaktır :)

Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkürler bluestorm kod yapında sanırsam elementler şöyle oluyor.

class olarak istedigin herhangi birşeyin adını koyabilirsin
public class MerhabaJava{
gibi {} işaretler ise class ın açılıp kapanıldıgını gösteriyor değilmi css gibi.
// MerhabaDünya.java ile çagırdınmı yoksa açıklama kısmımı bu .
Print.in (İçeri yaz demek) burada sıkıntı yok ancak
public static void main(String[] args) { bu satır beni biraz şaşırttı yanı buradaki classları bizmi seçiyoruz.
@bluestrom02

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Sınıf temelli nesneye yönelik bir dil olan Java, yazım olarak C++ ile benzerlikler arz eder. Java'nın yanında C#, Perl, JavaScript gibi diller de aynı dil ailesine aittir. "{}" şeklinde süslü parantezler içerisindeki bloklar, ++ arttırma ve -- azaltma işleçleri bu dilin belirgin özelliklerindendir.
Bunu diyorsan çoğu dilde kullanıllan bir syntax zaten, class ve method ayarları*
Küçük çaplı bir kodda çoğu dil neredeyse tıpa tıp aynı olur.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkürler bluestorm kod yapında sanırsam elementler şöyle oluyor.

gibi {} işaretler ise class ın açılıp kapanıldıgını gösteriyor değilmi css gibi.
public static void main(String[] args) { bu satır beni biraz şaşırttı yanı buradaki classları bizmi seçiyoruz.
@bluestrom02
public static void main(String[] args) kısmı, proje çalıştırıldığında ilk çalışacak yer demektir.[DOUBLEPOST=1440773955,1440773882][/DOUBLEPOST]MerhabaDünya.java o class'ın asıl dosya olarak ismi. Yazı.txt olduğu gibi.

Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
public static void main(String[] args) kısmı, proje çalıştırıldığında ilk çalışacak yer demektir.
anladım teşekkür ederim o zaman kolları sıvıyalıp hemen java öğrenelim :) ilk scriptim büyük ihtimal vipler için /canver yazınca can verme /paraver yazınca 24 saatte bir yazilabilicek bir miktar para vericek /odunver yazınca odun verecek olan bir script olacak :)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
anladım teşekkür ederim o zaman kolları sıvıyalıp hemen java öğrenelim :) ilk scriptim büyük ihtimal vipler için /canver yazınca can verme /paraver yazınca 24 saatte bir yazilabilicek bir miktar para vericek /odunver yazınca odun verecek olan bir script olacak :)
Ama bir konuyu hatırlatayım. Java öğrendiğin gibi Bukkit API yazamazsın. Kütüphaneleri ayrı ayrı öğrenmen gerek :)

Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ama bir konuyu hatırlatayım. Java öğrendiğin gibi Bukkit API yazamazsın. Kütüphaneleri ayrı ayrı öğrenmen gerek :)
O zaman şöyle bir plan çizdim kendime

1-2 Gün İçinde Syntax (Yazım Kurallarını) Öğren
2 Gün (Class Method vb şeyleri öğren)
10 Gün (Bukkit API öğren)

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
PHP öğren, javaya az da olsa benziyor.
Ayrıca çoğu kodlanmada olduğu gibi // ve /* */ açıklama satırıdır.
{} ise bilmen gerekir zaten -.-

@bluestrom02

Yaman

Yaman
En iyi cevaplar
0
İlk olarak Java dili ve nesne yönelimli plugin tekniği hakkında kısaca bilgi edinmek iyi bir başlangıç olacaktır.