Java programlama dilinin minecraft sunucu projesi ile olan alakası nedir?

gogorec

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, Sunucu açmayı düşünüyorum 1,2 başlıkta gördüm java ile sunucuyu kodlayabilme imkanımız varmış bunu nasıl yapabiliriz? ve java programlama dili ile neler yapılabilir yani javanın bize sunduğu olanaklar neler?

SteveKafası

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java ile kötü biriysen sunucuna giren kişinin bağlantısına sunucu hızı kadar DoS atabilirsin.

kendi pluginlerini yazabilirsin, satabilirsin.
ama yapabileceğini zannetmiyorum. Türkiye'de bunu yapabilecek sayılı kişi var.

gogorec

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Dostum yanlış düşünüyorsun azim ve istekle yapılmayacağını sanmıyorum
Java ile kötü biriysen sunucuna giren kişinin bağlantısına sunucu hızı kadar DoS atabilirsin.

Caner1999

Bir Stack
En iyi cevaplar
0

Kardeşim belki adam gerçekten istiyor şimdi neden ona yapabileceğini sanmıyorum diyip adamı umutluzluğa surukluyorsun. İsteyen arzulayan istediğini ve arzuladığını gerçekten bilen birisi herşeyin üstesinden gelebilir.

gogorec kardeşim gerçekten istiyorsan google diye bir arama motoru icat ettiler ondan muazzam bilgiler bulabilirsin :)

gogorec

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kardeşim belki adam gerçekten istiyor şimdi neden ona yapabileceğini sanmıyorum diyip adamı umutluzluğa surukluyorsun. İsteyen arzulayan istediğini ve arzuladığını gerçekten bilen birisi herşeyin üstesinden gelebilir.

gogorec kardeşim gerçekten istiyorsan google diye bir arama motoru icat ettiler ondan muazzam bilgiler bulabilirsin :)

Haklısın ama nerden baslayacagimi ve hangi kaynaklardan yararlanacağımı bilemiyorm :(

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Haklısın ama nerden baslayacagimi ve hangi kaynaklardan yararlanacağımı bilemiyorm :(
Böyle deme. Azim, istek, karar vb unsurlar ile her şey oldurulabilir. Bende hiçbirşey bilmiyordum. KodLab in Java 7.0 kitabı ile temel java öğrendim. Sonra genelde ingilizce olan kaynakları araştırıp yavaş yavaş girdim bu işe. Şimdi bir developerım...

gogorec

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Böyle deme. Azim, istek, karar vb unsurlar ile her şey oldurulabilir. Bende hiçbirşey bilmiyordum. KodLab in Java 7.0 kitabı ile temel java öğrendim. Sonra genelde ingilizce olan kaynakları araştırıp yavaş yavaş girdim bu işe. Şimdi bir developerım...

developer'in anlamı ne?

MustafaMertBulut

MC.MAXCRAFT.AT
En iyi cevaplar
0
Bunu Sana Gönüllü İyi Öğretebilicek Biri Yoksa Boşa Uğraşma Baya Zorlanırsın :)

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
ilk olarak eger bir programlama diline basliycaksan ozellikle java icin gecerli ingilizce bilmen gerek internette milyonlarca kaynak var evet ama bunun belki en fazla %0.02 si fln turkce. %95 oraninda ingilizce.

java ile yapabileceklerine gelirsek en basiti kendi pluginlerini yazmak olup, bilgisayar oyunlarindan telefon isletim sistemlerine ordan televizyonlara vs kadar cok genis bi alanda java kullanilir. hayatimizin her yerinde var aslinda java kisaca dogru soru bence "javay ile ne yapamam" olmali :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

DonduranAtes

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Minecraft java alt yapısını kullandığı gibi Bukkit (Minecraft sunucu API si) de aynı şekilde java tabanlı çalışır. Bana sorarsan böyle olmamalıydı çünki java kullanımı diğer dillere göre biraz daha kolay olsada çok performans sorunları var. Metin2 pvp sunucuları 4 - 5 bin online yi 50 euroluk sunucuda barındırabiliyorken biz 4 bin online li bir sunucuda bu 50 euroluk sunucudan 7 yada 8 tane almak zorunda kalıyoruz.

Bukkit'in geniş bir API si vardır. Yani oyuncunun oyuna girişinden tutun çıkışına kadar düzenlemeler yapabilirsin. Java alt yapısı ile çeşitli oyunlar minigame ler veya sunucuna çeşitli eklentiler yazabilirsin. Buda sunucunda ki oynanışı etkiler tabi ki. Bana sorarsan sunucu açmak isteyen her arkadaş önce java yı öğrenmeli. Çünkü hayalinizde ürettiğiniz şeyi hazır pluginler ile yapmak zordur. Java ile kolaylıkla yapabilirsin.

Javayı sadece minecraft ile sınırılandırmamak lazım, belki bakarsın java yeteneğin geliştikten sonra kendi oyununu bile yazabilirsin, Notch dan neyin eksik değil mi :)