Java Projesi [Plugin değildir]

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Özlemişim be forumu.
Yüksek ihtimalle beni tanıyan birçok kişi bu konuyu görmeyecek ama gerek yok. Şimdi ben Java ile bir oyun yapmaya çalışıyorum. Hayır, minecraft'ın remake'i tarzı bir şey değil. OpenGL yardımıyla hem plan yapıp hem savaştığımız küçük çaplı bir FPS oyunu yapmak istiyorum. Detayları anlatırım. Bana yardım edecek biri olur mu diye merak ettim ve konuyu açayım dedim.
Öncelikle şunu belirteyim ki bu bir plugin yapmaya benzemiyor. OpenGL ve Java hakkında orta düzey bilginiz olması yeter. Belki modelleme için de yardım edecek biri iyi olabilir.
İkinci şeyi söyleyim, belirttiğim gibi sadece yardım edebilecek birini arıyorum ve bunu yapmam için illla ki gelmesi gerekmiyor ve bunu para için yapmıyoruz.

Eğer yeterli vakitte Alpha versiyonuna geçebilirsek foruma duyurmayı da istiyordum, bu da reklam tipi bir şey olsun :)

Son düzenleme:

Nigella

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Java bilmiyorum fakat python veya ruby'de yardımcı olabilirim.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java bilmiyorum fakat python veya ruby'de yardımcı olabilirim.
Eğer bir şekilde birleştirebilirsek neden olmasın :) Ben sadece kendi odağımı söyledim. Ama birleştirebilir miyiz bilmiyorum... Ben 2 saat kadar buralarda olamicam o yüzden cevap veremezsem özür dilerim gelince yanıtlamaya çalışırım :)

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pek oyun yapmadan anlamam ama anlatırsan kısa kısa anlamaya çalışırım :)

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
modelleme konusunda yardımım dokunabilir vaktim oldukça destek olmaya çalışırım.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence refleks oyunları yapın gerçekten çok tutuyor
örnek =
- osu (7.500.00 oyuncusu var)
- lunatic rave 2
- nekodancer

Ayrıca fikir bakımından yardım edebilirim ^^

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence refleks oyunları yapın gerçekten çok tutuyor
örnek =
- osu (7.500.00 oyuncusu var)
- lunatic rave 2
- nekodancer

Ayrıca fikir bakımından yardım edebilirim ^^
Zaten işin fps kısmı cs gibi olucak. Fikir bakımından her fikir önemlidir. Eğer bu proje için aklında fantastik fikirler varsa bana özelden atabilirsin :)

modelleme konusunda yardımım dokunabilir vaktim oldukça destek olmaya çalışırım.
Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda detaylar hakkında mesaj atarım :)

Pek oyun yapmadan anlamam ama anlatırsan kısa kısa anlamaya çalışırım :)
Özelden genel olayı anlatan bir mesaj atarım. Ayrıca neden bu işi bu kadar saklı tuttuğumu merak edenler için söylüyorum, amacım gizlemek değil, sadece fikir bozmayı seven baltacı arkadaşların ve egoistlerin canımı sıkmasını bir nebze engellemek :)

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten işin fps kısmı cs gibi olucak. Fikir bakımından her fikir önemlidir. Eğer bu proje için aklında fantastik fikirler varsa bana özelden atabilirsin :)

Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda detaylar hakkında mesaj atarım :)

Özelden genel olayı anlatan bir mesaj atarım. Ayrıca neden bu işi bu kadar saklı tuttuğumu merak edenler için söylüyorum, amacım gizlemek değil, sadece fikir bozmayı seven baltacı arkadaşların ve egoistlerin canımı sıkmasını bir nebze engellemek :)
refleksten kastım fps değildi :'( dediğim oyunlara bi göz gezdir

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
refleksten kastım fps değildi :'( dediğim oyunlara bi göz gezdir
Anladığıma göre sen direk oyunun öyle olması gibi bir fikir vermişsin ama bu benim fikrime ters düşüyor. Dediğim gibi bunu ne para için ne de geniş kitleler için yapmıyorum. Bu fikir uzun zamandır aklımdaydı ve sonunda bunu yapabilecek bilgiye sahipken bırakmak istemem. Ama oyunun hazırlık aşamasındayken sana müthiş hardcore bir reflex oyunu yaparım :D

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anladığıma göre sen direk oyunun öyle olması gibi bir fikir vermişsin ama bu benim fikrime ters düşüyor. Dediğim gibi bunu ne para için ne de geniş kitleler için yapmıyorum. Bu fikir uzun zamandır aklımdaydı ve sonunda bunu yapabilecek bilgiye sahipken bırakmak istemem. Ama oyunun hazırlık aşamasındayken sana müthiş hardcore bir reflex oyunu yaparım :D
en sevdiğim

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
OpenGL'i LWJGL binding'i ile kullanıyorsun değil mi? Ben yardım edebilirim.

Nobody01

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Oyun yapacaksın da Java ile mi yapacaksın akıllı öğrencim, Java candır tabi de diğer dilleri de bilmen lazım sonuçta hepsinin amacı farklı ki Java'nın oyun yapılacak bir dil olmadığını savunduğumu biliyorsun. Optimizasyon sıkıntıları yaşamanın yanında büyük çaplı bir oyun yapmaya çalışırsan fazlasıyla zorlanacaksın, ha seçim senin. Ben de seni özlemişim bu arada, iyi bak kendine :D