JAVA SE - ECLİPSE

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Javayı ögrenmeye çalışıyorum. Biraz fazla cahilim bu konuda. Yardımcı olabilecek, yada öneride bulunabilecekler varsa gerçekten cok mutlu olurum. 1 Kelime bile olsa ögrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Lütfen yardımcı olmayacak olanlar konuyu kirletmesin. Aksi halde rapor edeceğim.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java zor değil. Hatta sadece java'yı test edebilecek kadar bilgin olsa yeter. Yani konsolda yazı gösterme vb. bilsen yetiyor. Gerisini ise aklına geldikçe yapıyorsun zaten. Tavsiyem; eğer öğreneceksen ilk başlarda işe biraz fazla giriş. Hep yeni bir şey düşün ve internette araştır. Bende işe yarıyor. Yeni şeyler düşün. Yapamadıklarını internette araştır. Yapılamayanların nasıl yapılacağını düşün. İlk başlarda böyle şeylere fazla girişirsen bir daha bırakmazsın zaten java'yı...

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi problemim şu; Ben konuya tamamen yabancıyım örnek olarak şu soruları sormak istiyorum: Java nedir ? Ne işe yarar ? Java dili nedir ?
bunları sorucak kadar konuya yabancıyım. Bilgisayarı ilk defa kullanan birine anlatılırmış gibi anlatılmasına ihtiyacım var.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi problemim şu; Ben konuya tamamen yabancıyım örnek olarak şu soruları sormak istiyorum: Java nedir ? Ne işe yarar ? Java dili nedir ?
bunları sorucak kadar konuya yabancıyım. Bilgisayarı ilk defa kullanan birine anlatılırmış gibi anlatılmasına ihtiyacım var.
JAVA bir yazılım dilidir. Daha çok eğlence için kullanılan ve diğerlerine göre daha kolay olan bir dil (bana göre).
JAVA daha çok mini oyunlar yapmaya, oyunları geliştirmeye, hesap yapmaya, programları geliştirmeye yarar.

Ama bunları en baştan istiyorsun... hms ._.

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet en baştan. Bir çocuğa ögretir gibi öğretilmesi en iyis olucak benim için. Zaten çocuğumda, 0 dan başlamayı kastediyorum :D

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
https://forum.gamer.com.tr/konu/buk...pse-kullanimi-plugin-yapim-oernekleri.176357/
Linkteki gibi javaya giriş yapabilirsin.
Java programlama dilidir.
Plugin yazarım v.s diyorsan spigot'tan pluginleri inceliyebilirsin, günde yaklasık 20-30 farklı plugin inceliyorum. Lazım olan kodları not ediyorum, kodları deneyerek anlamlarını öğreniyorum. Sende böyle yapabilirsin.

Birebir öğretim yada daha açık bi şekilde anlatım gerekio, Anlayamıyorum maalesef.

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer java ile plugin yapcaksan bence ilk başta normal (hesap makinesi yaparsın vb.) birşeyler yap sonra plugin yapmaya girişirsen (EE... Tabi biraz kodları import ediyorsun oda varda o kodlarında öğrenmen gerekecek) daha iyi anlarsın plugin yapmayı.

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saol tavsiyen güzelde, bilgisayarı ilk defa kullanan biri oldugumu varsayarak yardımcı olsan daha net anliycam.

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saol tavsiyen güzelde, bilgisayarı ilk defa kullanan biri oldugumu varsayarak yardımcı olsan daha net anliycam.
YouTube üzerinde java kodları öğreten birsürü kanal var (sonradan plugin için kullanacağın ekstra kodları bakabilirsin) oralardan bulabilirsin...

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle programlama dillerine pek aşina olmayan insanlar için java çok karışık gelebilir (bence öyle şimdi profesyonellerin kullandığı pythonun bile alıştıktan sonra mantık yürüterek yazması var) o yüzden javayla başlamamanı şiddetle tavsiye ederim başka dilleri dene programlama dilleri üzerine kitaplar oku (internette 15-20 tlye bulunuyor) ama illa javayla başlayacaksan önce bazı terimleri öğrenmen gerekir (ki internette çok az sayıda kaynak var en iyi kaynaklar kitaplar bu konuda) bu terimleri öğrendikten sonra belli başlı videolar izleyebilirsin mesela ben günde 2 video izleyip o videolar üzerine alıştırmalar yapıyorum (tabi boş günlerimde) eğer sıfırdan başlayacaksan şu adamı tavsiye ederim videoları çok amatör gelebilir sesi de baya cızırtılı ama başka yapacak bir şey yok sıfırdan yapacaksan videoyla öğrenmek en kolay yöntemdir. (NE KONUŞTUM BE)

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zaten Sin5an'ı izledim dün. Ama onun dedikleriyle bile kafam karıştı. Bazı terimlere yabancıyım. Ve tecrübe = %0

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Yukarıda herkesin dediği gibi direk javaya başlaman pek iyi bir iş olmaz ilk önce akış temelini sonra herhangi bir alternatif geçici bir dil öğrenebilirsin :(
Ve assembly için bile türkçe eğitim kaynağı bulabilirsin internette bedavaya (korsan değil*) onları bir araştır :(
+ olarak aklında büyük bir oyun yapmak gibi bir fikir varsa java kullanma sakın :(
Yapısı gereği çok fazla sistem harcar 640x480 ekranda bile 10fps verebilir java yaptığın motora göre :(
Oyun vb işler için c++ öneririm :(
Ve tabi birde dillerde std olayı vardır stl diyede geçer, internette java dersleri 1 falan fistan diye gördüğüm şeyler sana stdyi yani standart libaryi gösterir onla yapacağın çok fazla şey olmaz stdde gerekli bilgileri öğrendikten sonra sevdiğin bölümle ilgili bir libi öğrenebilirsin :(
Örneğin cpp(c++*)da normal açacağın şeyler konsol projesi olur, normal diğer programlar gibi pencere olayı filan istiyorsan WinAPI öğrenmek zorundasın, network işleri ile uğraşmak istiyorsan Winsock öğrenmek zorundasın :(
Tabi cppde network işleri için libcrafter, boost gibi alternatifler var :(

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yukarıda herkesin dediği gibi direk javaya başlaman pek iyi bir iş olmaz ilk önce akış temelini sonra herhangi bir alternatif geçici bir dil öğrenebilirsin :(
Ve assembly için bile türkçe eğitim kaynağı bulabilirsin internette bedavaya (korsan değil*) onları bir araştır :(
+ olarak aklında büyük bir oyun yapmak gibi bir fikir varsa java kullanma sakın :(
Yapısı gereği çok fazla sistem harcar 640x480 ekranda bile 10fps verebilir java yaptığın motora göre :(
Oyun vb işler için c++ öneririm :(
Ve tabi birde dillerde std olayı vardır stl diyede geçer, internette java dersleri 1 falan fistan diye gördüğüm şeyler sana stdyi yani standart libaryi gösterir onla yapacağın çok fazla şey olmaz stdde gerekli bilgileri öğrendikten sonra sevdiğin bölümle ilgili bir libi öğrenebilirsin :(
Örneğin cpp(c++*)da normal açacağın şeyler konsol projesi olur, normal diğer programlar gibi pencere olayı filan istiyorsan WinAPI öğrenmek zorundasın, network işleri ile uğraşmak istiyorsan Winsock öğrenmek zorundasın :(
Tabi cppde network işleri için libcrafter, boost gibi alternatifler var :(

Dedigin hiç bişeyi anlamadım. Yeterince açıkmı ?