Kaç kişiyi kaldırır lagsız?

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucu açacağım bilgiler aşağıdaki gibi:
Internet : 25MBits Download / 5MBits Upload
RAM : 8GB

Download hızı iyi de upload hızı biraz az gibi geldi bana. 50 kişiyi lagsız kaldırır mı?
Sunucudaki tek eklenti skript ve skript eklentisi olan skript plus.

Eğer upload hızı daha iyi fiber net falan biliyorsanız, önerebilirsiniz. Henüz interneti almadım.

byMasterTurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herhangi bir port açarak bence sunucu açmayı düşünmeyiniz..

Ama açarsanız 1 GB ile 120 kişilik açılabiliyor :)

Haa birde, bilgisayarıma ve internetimi neden çaldın :( :)

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
İnternet yeterli fakat bir sunucu açarken internetten çok şey 2 şey gerekir onlarda RAM ve Ghz'nizin yani bilgisayar performansınızın yüksek olmasıdır. Bilgisayarın GHZ kaç söylerseniz iyi olur.

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Ghz dogru fakat onbellek ve cekirdek sayisinada bakiyor sistem ozelliklerini atabilirmisin

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ghz dogru fakat onbellek ve cekirdek sayisinada bakiyor sistem ozelliklerini atabilirmisin

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
İnternet yeterli fakat bir sunucu açarken internetten çok şey 2 şey gerekir onlarda RAM ve Ghz'nizin yani bilgisayar performansınızın yüksek olmasıdır. Bilgisayarın GHZ kaç söylerseniz iyi olur.

AMD FX 4100 [3.6 GHz 4 Çekirdek = 14.4Ghz]
Ama bildiğim kadarıyla java sadece tek çekirdeği kullanabiliyor bu sebeple 1-2-3. çekirdekleri biostan iptal edip 4. çekirdeği overclock ile 4.3'e çekmeyi düşünüyordum.
8GB Çift kanallı veri aktarımı yapan 1600Mhz (Overclock ile 1833Mhz) ramlerim var.
Alüminyum soğutması var.
Ekran kartı fark eder mi server için bilmiyorum ama ekran kartının Çekirdek saat hızı 875Mhz, Bellek saat Hızı 950Mhz parça başına (Toplamda 4000 küsür mhz)
5.2GByte Ekran kartı bellek boyutu.
Kendinden 2GB boyutu var, ihtiyaç halinde ramden aynı hızda yükleme yapabiliyor amd işlemci ile birlikte çalıştığı için.

Güç Kaynağı Birimi 650Watt.

Son düzenleme:

Prototp

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle burada sizi sınırlayabilecek olan şey upload hızınızdır. Tahminimce bazı ayarlamalar yaparak 40 kişiye kadar herhangi bir lag yaşamazsınız. İnternette bu konu hakkında biraz araştırma yapmanızı öneririm.

LG - G2 cihazımdan Tapatalk 2 kullanarak gönderildi.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
AMD FX 4100 [3.6 GHz 4 Çekirdek = 14.4Ghz]
Ama bildiğim kadarıyla java sadece tek çekirdeği kullanabiliyor bu sebeple 1-2-3. çekirdekleri biostan iptal edip 4. çekirdeği overclock ile 4.3'e çekmeyi düşünüyordum.
8GB Çift kanallı veri aktarımı yapan 1600Mhz (Overclock ile 1833Mhz) ramlerim var.
Alüminyum soğutması var.
Ekran kartı fark eder mi server için bilmiyorum ama ekran kartının Çekirdek saat hızı 875Mhz, Bellek saat Hızı 950Mhz parça başına (Toplamda 4000 küsür mhz)
5.2GByte Ekran kartı bellek boyutu.
Kendinden 2GB boyutu var, ihtiyaç halinde ramden aynı hızda yükleme yapabiliyor amd işlemci ile birlikte çalıştığı için.

Güç Kaynağı Birimi 650Watt.
Ekran kartı sunucu için gerekli değil, bu verdiğiniz özellikler ve internet hızınız ile 60 kişi belki lagsız oynatabilirsiniz upload hızınız pek iyi değil ama 5 mbps'nin bir sunucuya yeteceğini düşünüyorum.

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
60 Kisi Lagsiz Oynamak İmkansız. Anca 30 Kisi Oynarsınız.

100mbit İnternet Olsaydı 80-90 Rahat

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
60 Kisi Lagsiz Oynamak İmkansız. Anca 30 Kisi Oynarsınız.

100mbit İnternet Olsaydı 80-90 Rahat
Download hızıyla bağlantısını çözemedim. Sonuçta aldığı verileri dağıtıyor download ve upload eşit oranda önem arz etmiyor mu?
Varsa 100MBit upload veren tarife onu alayım ama Türkiye'de öyle bir tarife bulamadım.
Ekran kartı sunucu için gerekli değil, bu verdiğiniz özellikler ve internet hızınız ile 60 kişi belki lagsız oynatabilirsiniz upload hızınız pek iyi değil ama 5 mbps'nin bir sunucuya yeteceğini düşünüyorum.
Sanırım Türkiye'de Upload'ı 5Mbit'den fazla veren tarife yok. Başlangıç için de 50-60 kişi yeter sanırım. Teşekkürler yanıt için.

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim upload hızım 1 download 10 ram 2 GB (sunucuya verdiğim) ghz 2.40 30 kişi lagsız oynamışlığım var *-*
Az Salla.[DOUBLEPOST=1397137533,1397137495][/DOUBLEPOST]
Download hızıyla bağlantısını çözemedim. Sonuçta aldığı verileri dağıtıyor download ve upload eşit oranda önem arz etmiyor mu?
Varsa 100MBit upload veren tarife onu alayım ama Türkiye'de öyle bir tarife bulamadım.

Sanırım Türkiye'de Upload'ı 5Mbit'den fazla veren tarife yok. Başlangıç için de 50-60 kişi yeter sanırım. Teşekkürler yanıt için.
Gidip Bir Bilisimden Alırsan Olur. Tarife Yok.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Az Salla.[DOUBLEPOST=1397137533,1397137495][/DOUBLEPOST]
Gidip Bir Bilisimden Alırsan Olur. Tarife Yok.
Sallamak? Oldukca gerçekci biriyimdir Skype eklersen sunucumda daha önce oynamış kişileri görebilirsin.
Skype adresim live:himmetkarahanbuhan