[Kaldırıldı] Basic Claims | Tamamıyla ayarlanabilir, yepyeni efsane bir arsa-tapu eklentisi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

notaldo

If you want this, dream it!
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
notaldo Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

Basic Claims | Tamamıyla ayarlanabilir, yepyeni efsane bir arsa-tapu eklentisi! (65₺) - Sunucunuzda dünyaları parselleyip oyuncuların kiralamasını mı istiyorsunuz ?

Basic Claims
(Arsa-Tapu Eklentisi)

Minecraft sunucunuzda oyuncuların doyasıya eğlenmesi sağlayabileceğiniz bir eklenti!
Survival sunucular için vazgeçilmez eklenti!

Üstelik tamamıyla GUI-Menü sistemi ile donatılan eklentimizde tasarım...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Fiyatı çok olmamış mı?
Bence fazla değil, ama sizce sanırım öyle :)

Eklenti özellikleri ve üzerine verilen emek... Bence fiyatından fazla değeri var fakat biz herkes faydalanabilsin diye en optimum fiyata koymaya çalıştık :) Ne sizi üzsün ne bizi....

SilenceOfNight

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle söyleyeyim yazacağım şeyler kendi fikir ve düşüncelerimdir.
Bana göre olan eksi tarafları!

Eklenti fiyatı 65TL olduğu zaman bile ben kendi kendime dedim ki 65TL bir eklenti için fazla (Türkiye şartları için konuşuyorum) şimdide 80TL olmuş bir eklentiyi bu fiyata alabilecek kişi sayısı az çünkü yeni sunucu işine girenlerin genellikle temel para limiti 80tl adam pluginimi alsın sunucuyumu kiralasın. Belli bir süredir aktif ve işleyen sunucular için fazla pahalı olmayabilir fakat adamın zaten belli bir düzeni var neden claim plugini değiştirsin ve tüm claimler silinsin bu sunucunun tepki çekmesine yol açar.
Bunu alacak kişi ya belli bir süredir sunucusu var ve yeni oyun açacak ya da claimlerin silinmesine ve birçok kişinin evinin harap olmasına yol açacak bir riske girecek ayrıca bu riskte mutlaka şunu diyen çıkacaktır "Claimlerin silindiğini bilmiyordum her şeyim, tüm emeklerim gitti!" diyenler ve bana göre bu riski pek fazla kişi göze almaz çünkü bana göre bu riski alan kişi ya sunucunun batmasına yol açacak sonuçta herkesin her şeyinin gitme olasılığı var ya da sunucu diğer sunuculardan bir artı kazanacak.

Bana göre olan artı tarafları!

Eklentiye emek verilmiş özellikle claim alanında bazı ayarları kendimize göre ayarlayabilmek güzel olmuş onun haricinde diğer özellikler klasik gibi tabi birde GUI olayı iyi olmuş kb. eksi taraflarını bu kadar uzun tutarken artı taraflarını da uzun tutmak isterdim fakat maalesef başka artı gelmiyor aklıma.
Birde şunu ekleyeyim bence bu plugini kullanan bir sunucuyu örnek gösterebilirsin böylece alabilecek ya da alacak kişiler bizzat plugini incelemiş olur.

Yazdığım şeyler kendi fikir ve düşüncelerimdir.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Öncelikle söyleyeyim yazacağım şeyler kendi fikir ve düşüncelerimdir.
Bana göre olan eksi tarafları!

Eklenti fiyatı 65TL olduğu zaman bile ben kendi kendime dedim ki 65TL bir eklenti için fazla (Türkiye şartları için konuşuyorum) şimdide 80TL olmuş bir eklentiyi bu fiyata alabilecek kişi sayısı az çünkü yeni sunucu işine girenlerin genellikle temel para limiti 80tl adam pluginimi alsın sunucuyumu kiralasın. Belli bir süredir aktif ve işleyen sunucular için fazla pahalı olmayabilir fakat adamın zaten belli bir düzeni var neden claim plugini değiştirsin ve tüm claimler silinsin bu sunucunun tepki çekmesine yol açar.
Bunu alacak kişi ya belli bir süredir sunucusu var ve yeni oyun açacak ya da claimlerin silinmesine ve birçok kişinin evinin harap olmasına yol açacak bir riske girecek ayrıca bu riskte mutlaka şunu diyen çıkacaktır "Claimlerin silindiğini bilmiyordum her şeyim, tüm emeklerim gitti!" diyenler ve bana göre bu riski pek fazla kişi göze almaz çünkü bana göre bu riski alan kişi ya sunucunun batmasına yol açacak sonuçta herkesin her şeyinin gitme olasılığı var ya da sunucu diğer sunuculardan bir artı kazanacak.

Bana göre olan artı tarafları!

Eklentiye emek verilmiş özellikle claim alanında bazı ayarları kendimize göre ayarlayabilmek güzel olmuş onun haricinde diğer özellikler klasik gibi tabi birde GUI olayı iyi olmuş kb. eksi taraflarını bu kadar uzun tutarken artı taraflarını da uzun tutmak isterdim fakat maalesef başka artı gelmiyor aklıma.
Birde şunu ekleyeyim bence bu plugini kullanan bir sunucuyu örnek gösterebilirsin böylece alabilecek ya da alacak kişiler bizzat plugini incelemiş olur.

Yazdığım şeyler kendi fikir ve düşüncelerimdir.
Öncelikle yorum için teşekkürler.

Ben bu eklentiyi kodlarken aslında amacım satmak değildi kendi sunucuma özel kodluyordum. Fakat bir müşterim talep etti ve kıramadım.

Amacım yeni açılmış sunucular kullanmasın da değildi parasını veren herkes kullanabilir. Dediklerin bir evrede mantıklı, yani adam neden eski claimleri silip bu claim eklentisini alsın ki ?

Fakat söyle bir sey var artık sunucular aylık ya da belli bir periyot ile sıfırlanıyor genelde ki oyun zevki artsın (LOL mantığı gibi). Bu sıfırlanma arasında bu ilk sezonda kazandığı para ile eklentiyi dilerse satın alabilir :)

Çok basit yani. Fiyat artması ile ilgili, bu eklentiyi ben kodladım fakat satış yaptığımız bir ekibimiz var onlarla konuştuğumuzda 80 ₺ belirlemiştik fakat ilk gelişinde 65 yada 70 ₺ fiyata koyalım ve aynı zamanda ara ara bu indirimi yapalım ki kişiler faydalansın dedik.

Benim müşteri portföyümde yabancılar da vardi adama dolar olarak 30$ 40$ gibi fiyatlar bile fazla geliyor, yani işin türkiye ile alakası ds pek yok gibi.

Ve son olarak eklentiye verdiğim emek, harcadığım zaman gibi maliyetleri işin içine katınca tabi biraz fiyat artıyor... Bu benim mesleğim ve ben üretim yapan bir kişiyim:)

Alakasiz Son; Türkiyede şart deyince aklıma geldi, şartlar kötü diyen insanlara sesleniyorum elinizdeki telefonların en ucuzu 1 asgari ücret (Yurtdışı Telefonlar Içın).

Eklentiyi denemek isteyen dc den mesaj atabilir.

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dolar cınnsınden alan ıcın bıle pahalı 10$ üstü yabancılar bile pahalı bulur plugin özellikleri griefpreventionda var arsa ve ban özelliği birkaç addon ile yapılır menülerde deluxemenu ile bir nebze yapılabilir

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dolar cınnsınden alan ıcın bıle pahalı 10$ üstü yabancılar bile pahalı bulur plugin özellikleri griefpreventionda var arsa ve ban özelliği birkaç addon ile yapılır menülerde deluxemenu ile bir nebze yapılabilir
Yorumunuz için teşekkürler :)

Parça parça her türlü yapılır, yapılmaz değil biz hepsini bir arada sunuyoruz yani bir sunucunun 5 eklenti ile oluşturabileceği özellikleri tek eklenti içerisinde sunuyoruz, ayrıca yerden göğe ya da cuboid(Küp) olarak isteğe bağlı claim atılıyor. Ve blok fiyatından hesaplanıyor. Yani siz 3x3x3 şeklinde bir küp şeklinde arsa kiralamak isterseniz 3*3*3 = 27 * Blok Parası kadar para vermeniz gerekli oluyor.

Gibi birçok özellik var ve eklemeyi düşündüklerimiz de var.

15$(5,77₺ : 10.11.2019) = 15 * 5,77 = 86,55 ₺.

Minecraft Eklenti geliştiricisi olarak düşüncem şu, sunucular oyunculardan uçuk fiyata VIP verirken yani kazanırken sıkıntı yok ama kazanması sağlayan eklentileri satın alırken pintilik :) Biraz abes geliyor bana. şu an ortalama bir sunucu en az Aylık kirası + 1/2 kirası kadar para kazanıyor, kazanmasa kapanır zaten. Kiranın üstünde kalan paranın bir miktarı ile sunucusunu geliştirmeye yarayacak eklentiler satın alabilir ki alan sunucular da gelişiyor ve büyüyor :).

Fiyat bu eklenti bu. Arada sırada indirim de patlatmayı düşünüyoruz.

Tekrardan yorum için teşekkürler :)

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumunuz için teşekkürler :)

Parça parça her türlü yapılır, yapılmaz değil biz hepsini bir arada sunuyoruz ayrıca yani bir sunucunun 5 eklenti ile oluşturabileceği özellikleri tek eklenti içerisinde sunuyoruz, yerden göğe ya da cuboid(Küp) olarak isteğe bağlı claim atılıyor. Ve blok fiyatından hesaplanıyor. Yani siz 3x3x3 şeklinde bir küp şeklinde arsa kiralamak isterseniz 3*3*3 = 27 * Blok Parası kadar para vermeniz gerekli oluyor.

Gibi birçok özellik var ve eklemeyi düşündüklerimiz de var.

15$(5,77₺ : 10.11.2019) = 15 * 5,77 = 86,55 ₺.

Minecraft Eklenti geliştiricisi olarak düşüncem şu, sunucular oyunculardan uçuk fiyata VIP verirken yani kazanırken sıkıntı yok ama kazanması sağlayan eklentileri satın alırken pintilik :) Biraz abes geliyor bana. şu an ortalama bir sunucu en az Aylık kirası + 1/2 kirası kadar para kazanıyor, kazanmasa kapanır zaten. Kiranın üstünde kalan paranın bir miktarı ile sunucusunu geliştirmeye yarayacak eklentiler satın alabilir ki alan sunucular da gelişiyor ve büyüyor :).

Fiyat bu eklenti bu. Arada sırada indirim de patlatmayı düşünüyoruz.

Tekrardan yorum için teşekkürler :)
Doğru söylüyorsun ama çoğu suncuda griefprevention var sen bu artı özellikleri bir addon yapsan spigot koysaydın bu eklenti satın almaları artardı

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Doğru söylüyorsun ama çoğu suncuda griefprevention var sen bu artı özellikleri bir addon yapsan spigot koysaydın bu eklenti satın almaları artardı
Evet, belki addon yapınca daha çok para kazanırım ama amacım sadece para kazanmak değil. Kendim eklenti yazabilirken neden bir 'eklentiye eklenti' yapayım ki ?

Ve normalde eklentilerimi spigotta paylaşacağım fakat premium eklenti kriterine hala ulaşamadım. Ücretsiz yayınladığım eklentilere rep+1 atılması gerekiyormuş :) Az kaldı yakında bu eklentileri de orada görürsünüz inşallah.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
notaldo kullanıcı adlı kişi Basic Claims | Tamamıyla ayarlanabilir, yepyeni efsane bir arsa-tapu eklentisi! (80₺) Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

Eklemeler, Düzenlemeler...

1- Yerden göğe sistemi opsiyonel hale getirildi. Default olarak normal claim sistemi aktif edildi.
2- Uzaktan chest açma bugu giderildi! 3- Adminler için silinen arsaları görebilecekleri panel eklendi.
4- Adminler istedikleri arsaları silebilirler.
5- Performans için JSON depolama sistemine geçiş yapıldı.
6- Claim atarken çakışan arsaları belirten efekt sistemi getirildi!
7- Arsana ışınlanma butonu getirildi.
8- Dil düzenlemeleri yapıldı...

Güncellemenin devamını inceleyin...

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Factionların vazgeçilmezi "warp arsa" bölümünde önemli rol oynayan pluginin claim ile birleştirilmiş hali : D.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
notaldo kullanıcı adlı kişi Basic Claims | Tamamıyla ayarlanabilir, yepyeni efsane bir arsa-tapu eklentisi! (80₺) Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

v2.2.2 Sürümü Yayınlandı

• Performans için hesaplama algoritmaları değiştirildi!
  • PlaceholderAPI desteği eklendi;
    1. %bclaims_player_ownedclaimblocks% = Oyuncunu sahip olduğu blok sayısını gösterir
    2. %bclaims_player_ownedclaims% = Oyuncunun toplam arsa sayısını gösterir.
    3. %bclaims_allremovedclaimssize% = Toplam silinen arsa sayısını gösterir.
    4. %bclaims_allclaimssize% = Toplam aktif claim sayısını gösterir.
    Kısa süreliğine indirim %18,75 indirim sağlanmaktadır yani...

Güncellemenin devamını inceleyin...

BaranArslanMRJ

100. Sipariş - 50+ Müşteri | www.kareblok.com
En iyi cevaplar
0
Spigot'da çok daha iyisi, çok daha fazla özellikli bir eklenti bulunuyor. Çok daha iyisi yabancılar da 10 dolar satılıyor iken ki onlar için 10 dolar yüksek bir para değil sen ise ondan daha az özellik bulunan bir eklentiyi 80TL satıyorsun.

Skript tecrübesi olan birisi bunu kolaylıkla yapar tabi java her zaman daha iyidir ama skript bilgisi olan birisi buna 80TL vermez.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Spigot'da çok daha iyisi, çok daha fazla özellikli bir eklenti bulunuyor. Çok daha iyisi yabancılar da 10 dolar satılıyor iken ki onlar için 10 dolar yüksek bir para değil sen ise ondan daha az özellik bulunan bir eklentiyi 80TL satıyorsun.

Skript tecrübesi olan birisi bunu kolaylıkla yapar tabi java her zaman daha iyidir ama skript bilgisi olan birisi buna 80TL vermez.
Yorum için teşekkürler :)

Daha fazla özelliklisi olabilir tabi ki ne de olsa bizim eklenti daha ilk sürümlerinde yavaş yavaş ekleme yapılıyor. Ayrıca 10 dolar zaten şu an 60₺ yapıyor fiyatı da aşağı çektik arada da indirim yapıyoruz. Emin olun normalden daha fazla emek sarf ediyoruz.

Sırf en son güncellemedeki o "Performans'ta iyileştirme yapıldı!" cümlesini yazmak için onlarca farklı hesaplama algoritması düşünüyoruz. Normalde ben 30 ₺'de satabilirim bu eklentiyi, parayı o kadar ön planda tutan birisi değilim fakat bu bir ortaklık ürünü ayrıca özel bir eklenti serisi yapıyoruz fiyat hepsinin sabit olması gibi bir planımız var. O yüzden fiyatı da 65₺ ye çektik. Beğenen herkes alabilir. Ekstra olarak kaçak kullanımı engellemek için de lisans sistemi geliştirdik, apayrı bir LİSANS SUNUCUSU yazdık ve işleme soktuk. Her şey sizin için :)

Java:
                        // 2D Cuboid System Area Cross Check
                        if (((xPos1 >= listeXKucuk && xPos1 <= listeXBuyuk)
                                && (zPos1 >= listeZKucuk && zPos1 <= listeZBuyuk))
                                || ((xPos2 >= listeXKucuk && xPos2 <= listeXBuyuk)
                                && (zPos2 >= listeZKucuk && zPos2 <= listeZBuyuk))
                                || (((listeXKucuk >= xPos1 && listeXKucuk <= xPos2)
                                && (listeZKucuk >= zPos1 && listeZKucuk <= zPos2))
                                || ((listeXBuyuk >= xPos1 && listeXBuyuk <= xPos2)
                                && (listeZBuyuk >= zPos1 && listeZBuyuk <= zPos2)))
                                || ((listeXKucuk >= xPos1 && listeXKucuk <= xPos2)
                                && (zPos1 >= listeZKucuk && zPos1 <= listeZBuyuk))
                                || (listeZKucuk >= zPos1 && listeZKucuk <= zPos2)
                                && (xPos1 >= listeXKucuk && xPos1 <= listeXBuyuk)) {
                            if (main.getConfig().getBoolean("Alan-Gosterim-Efekti"))
                                alanCevrele(new Location(Bukkit.getWorld(bol_1[0]), solX, solY, solZ),
                                        new Location(Bukkit.getWorld(bol_1[0]), sagX, sagY, sagZ));
                            return true;
                        }

Daha fazla özelliği bulunan eklentiden bir tane atabilir misiniz ? Biraz ilham alırız... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...