Kale Parçaları [Düşünceleriniz]

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öyle vakit geçirmelik yapı yapıyorum da kale (zaten ya köy yada kale -_-) bi fikrinizi alayım dedim. Ne eklerim nası güzel olur falan
Duvar Desenleri

Bu desen Daha iyi gibi

Kale Kapısı + Soldaki ilk yaptığım ._.

Yaptığım bir kule

Eee ne ekleyebilirim sizce ._. Ne ile değişirim duvar tipi nası olsun fln​

OrnitorenkAdam

Hıyar isteyen köpekbalığı
En iyi cevaplar
0
Kule iyi olmuş
Birde 2. fotoğraftaki daha iyi olmuş ;_;

ByDeichor

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence başlangıç için çok güzel.

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Build ' de düzenleme yaparken bir birini takip eden desenler ile bu iş olamaz kardeşim..

Bu göz yoran motifler ile, beraber süreklilik haline getiriyorsun. Onun yerine parçalara ayırabilir, ya da daha az bir izlenim ile başlayabilirsin yani seyrek bir süreklilik halin den daha çok. Mesela sıyrıl göze nasıl geldiği değil mantığının nasıl kabul ettiği önemli aslında.

Legoas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
@bydemir06 doğru söylemiş bikkik. Aslında kule iyi fakat,kulenin ladin ile (merdiven sanırım) oranın ortasından ise Kara çit ile geçsen daha iyi olacağına inanıyorum. Ve çatı da gayet iyi aslında. Onun dışında eleştirilcek biraz daha şey var. :D O ilk fotoğraftaki desen bana hoş gelmedi :D Geliştirebilirsin. İstersen sana özelden bir şeyler yazabilirim. Orada geliştirebilirsin kendini knk. Haydi baybay :D
İyi Gelişiyosun...

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
@bydemir06 doğru söylemiş bikkik. Aslında kule iyi fakat,kulenin ladin ile (merdiven sanırım) oranın ortasından ise Kara çit ile geçsen daha iyi olacağına inanıyorum. Ve çatı da gayet iyi aslında. Onun dışında eleştirilcek biraz daha şey var. :D O ilk fotoğraftaki desen bana hoş gelmedi :D Geliştirebilirsin. İstersen sana özelden bir şeyler yazabilirim. Orada geliştirebilirsin kendini knk. Haydi baybay :D
İyi Gelişiyosun...
Desenleri değiştirdim bu sabah. Bydemirin dediğini dikkate alarak sürekli aynı desendense ortadan 2 ye böldüm. Sonra geri kalan 2 parçayı da ortadan 2 ye bölerek aynı deseni yerleştirdim (ortadakinden farklı bir desen). Bilgisayara geçince fotoğrafını bu konu altına mesaj olarak atarım.
Kule için koyu meşe çiti bi bakim denerim. Özelden mesaj yazaydın bari diyene kadar :/

Bilgisayara geçtim. Sabahleyin buna çevirdiydim. @bydemir06 Müsait olduğun bir vakit ip versem gelip bana 1-2 şey gösterirmisin ?

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Desenleri değiştirdim bu sabah. Bydemirin dediğini dikkate alarak sürekli aynı desendense ortadan 2 ye böldüm. Sonra geri kalan 2 parçayı da ortadan 2 ye bölerek aynı deseni yerleştirdim (ortadakinden farklı bir desen). Bilgisayara geçince fotoğrafını bu konu altına mesaj olarak atarım.
Kule için koyu meşe çiti bi bakim denerim. Özelden mesaj yazaydın bari diyene kadar :/

Bilgisayara geçtim. Sabahleyin buna çevirdiydim. @bydemir06 Müsait olduğun bir vakit ip versem gelip bana 1-2 şey gösterirmisin ?
tabi ki kardesim aksam isten cikinca sana gosteririm
bu desen motifi daha iyi ama yine eksikler var

1- Hatları basamaklar ile kalınlaştırmak ister iken hatları bozmusun.
2- Merdivenler ile eğimli bir desen olsun derken. Deseni bozdun.
3- Desen ne kadar fazla olursa yapıda bos yer kalmasın ve dolu olsun diye dusundun galiba ama desenleri azalt ve seyreklik yani ( sade ) bir duzen bırak. Bu sayede yapinin buyuklugu ve kalip boyutunu azaltirsin.
4 - Sag ve Sol iki bolunmus bir desen yaparken dikkat etmen gereken 1(bir) kural var kardesim, oran ortanti ve egim cift yonlu derinlik sende derinlik ve cift yon yok ayni seylerde olsa bir birini uyumlu takip etmeli ve sen uyumu bozmuşsun sol taraftaki hat daha belirgin ilk orayi yapmisin belli.
5- Blok uyumu

simdilik bunlari da duzelt, sonra yine resim at.

BeyazOyuncu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sade olmuş ama çokta kötü gözükmüyor.

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

+ Olarak eve gelir gelmez senin için canlı yayın yaptım izleyebilirsin. :D

Rylecls_75

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türklerdeki bu kale sevdası nerden geliyor bilmiyorum ama,şu herkesin konuştuğu desen işini hiç anlamadım.Şu desen,kabartma gibi saçma şeyleri bırakın artık.

Yannou44

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
2. fotoğrafta ki desen baya bir karmaşık. 1. deseni biraz daha büyültüp, daha detaylı yaparsan daha iyi olacağını düşünüyorum.