Kaliteli İçerik Nedir, Sandviç Arasında mıdır Nerededir?

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Merhabalar!

Biliyorsunuz ki, forumda içerik ekibine girmek için, veya anlık bir istek ile birçok değerli konu başlığı kalitesiz konular yüzünden açılamaz duruma geliyor.

Ali Muhittin Guççukoğlu'nun ( @Breakthrough ) istekleri üzerine kaliteli içeriğin ne olduğu hakkında bir konu açmak istedim. Kestaneler hazır ise başlayalım...

Bu Picasso'nun Tablosu Değil mi?
Kaliteli içerik oluşturmanın en önemli kuralı, özgün olmasıdır. Kopyala yapıştır yaptığınız, ya da sadece bir kaç kelime değiştirip kaliteli içerik yaptığınızı iddia edemezsiniz.

Elbette kaynak kullanabilirsiniz fakat... bu kaynaklardan ne bir paragraf, ne de bir cümle çalamazsınız.

ac_news_quests_overview_ncsa_293408.jpg

Özgünlük, önemlidir... Bunu unutmayın!

Bir Picasso Edasıyla Bakıyorum...
Konuda kullanmak üzere seçtiğiniz resimler çok önemli. Yüksek kalite olmalı. Ayriyeten karışık olmamasına da dikkat edin. Ek olarak, seçeceğiniz tüm resimler 1920x1080 boyutlarında olsun ki, eşit dursun.

Unutmadan, resimleri direk foruma yüklemeniz, resmin kalıcı durmasını ve silinmemesini sağlayacaktır. Yine de, siteye yükleyeceğim derseniz, ben "prnt.sc" kullanıyorum. Onu deneyin...

Uncharted-4-PS4-Wallpapers-12.jpg

Picasso Bu Resminde Ne Anlatmış?
Anlatımınızda bir yerden bir yere geçmeyin. Düzenli olun. Örnek verecek olursak, bu konuda ne anlatacaksam, o duruma göre bir başlık koyuyorum ve yazımı yazıyorum. Ardından diğer şeye geçer iken yine aynısını yapıyorum.

Ek olarak, ardı ardına aynı kelimeleri getirmeyin. Bir cümle "Tabii...." ile başlıyor, ve sonraki gelen cümlede aynı şekilde başlıyorsa şimdilik bir sıkıntı yok. Bunu tekrarlamanız durumunda artık anlatım bozuklukları oluşacak ve insanların canı sıkılacak.

İnsanları kendinize bağlayın, konuya bağlayın. Sıkıcı anlatmayın, su gibi akıp gitsin...

The-Last-Of-Us-wallpaper-2.jpg

Daha anlatılacak çok şey var. Konu ilgi görürse, devamını açabilirim.
Sponsorlukları için Ali Muhittin Guççukoğlu'na teşekkür ediyoruz...

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Evet, haklısın. Bir yazıda sürükleyicilik ve özgünlük çok önemli.

Fratmania

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine güzel konu.. bir fotoğraf bırakıp uzaklaşıyım en iyisi..

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Yine güzel bir konu yine güzel bir insan.
Başarılar

ExS

“Alıştım artık” cümlesi çok umutsuz değil mi ya?
En iyi cevaplar
0
Kalite kendi satırlarınla karşıdakini büyülemektir. Bu akıcılık ve düzgün kelime seçmeyi gerektirir. Bir ipucuda ben vermiş olayım.

Lenovo A7010a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Faydalı bir konu.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kalite kendi satırlarınla karşıdakini büyülemektir. Bu akıcılık ve düzgün kelime seçmeyi gerektirir. Bir ipucuda ben vermiş olayım.

Lenovo A7010a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İstiyorsan tecrübelerimi daha anlatabilirim...