Kasaların Efendisi / CrazyCrates

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Ne İşe Yarar Bu CrazyCrates ?
CrazyCrates Eklentisi Sunucunuz İçin Özel Kasalar Oluşturmanızı Sağlar. Kasaya Koyduğunuz Eşyaları da Çok Rahat Bir Şekilde Düzenleyebiliyorsunuz...

Komutları ve Yetkileri ?
/CC crazycrates.access Ana Komuttur Diğer Komutları Görmenizi Sağlar
/CC Help crazycrates.access Yardım Komutlarını Görüntülersiniz
/CC Reload crazycrates.admin Plugini Yenilemenizi Sağlar
/CC List crazycrates.admin Kasaları ve Kasa Yerlerini Gösterir
/CC Preview <Kasa_Adı> [Oyuncu] crazycrates.admin Kasayı Oyuncuya Gösterir.
/CC Open <Kasa_Adı> [Oyuncu] crazycrates.admin Oyuncuya İstediğiniz Kasayı Açtırırsınız
/CC Set [Kasa_Adı] crazycrates.admin İstediğiniz Bloğu Kasaya Çevirmenizi Sağlar
/CC Tp <ID> crazycrates.admin İstediğiniz Herhangi Bir Kasaya Işınlanırsınız
/CC Give <Physical/Virtual> <Kasa_Adı> [Miktar] [Oyuncu] crazycrates.admin İstediğiniz Oyuncuya İstediğiniz Kadar İstediğiniz Kasadan Verirsiniz
/CC GiveAll <Physical/Virtual> <Kasa_Adı> [Miktar] crazycrates.admin
Sunucuda ki Aktif Olan Tüm Oyunculara İstediğiniz Kasadan İstediğiniz Kadar Verirsiniz

Peki PlaceHolder Desteği Var mı ?
Aslında Çok Basit 3 Tane PlaceHolder Desteği Var Bunlar:
Kasada Oyunculara Rastgele Para Verme. Yani Siz Kasada Eşyayı Ayarlarken
Kod:
- 'eco give %player% %random%:10000-100000'
Üstteki Komutu Giriyorsunuz. Bu Komutta Kasayı Açan Oyuncuya 10 Bin İle 100 Bin TL Arasında Bir Para Veriyor.
Şöyle de Söyleyebiliriz:
Kod:
- 'eco give %player% %random%:Minimum-Maksimum'
Detaylar İçin Bana Tıkla

Peki Kasa Tipleri Kaç Tane ve Nelerdir ?

10 Tane Kasa Tipi Vardır ve Hepside Birbirinden Eğlencelidir...
CSGO, QuadCrates, Crate On The Go, Fire Cracker, Quick-Crate, Roulette, Cosmic, Wonder, ve Wheel

Peki Kaynak Kodlara Erişebiliyor muyuz ?

Tabii ki Kaynak Kodlara da Erişebiliyorsunuz. Geliştiriciler İçin Gerçekten ÖNEMLİ!
Kaynak Kodlar İçin Bana Tıkla

Plugin Detay Nerede Yahu ?
Linki: CrazyCrates
Fiyatı: Eklenti Tamamen Ücretsizdir.
Yapımcısı: Kicjow

Her Şey Çok Hoşta Nerede Bunun Türkçesi ?
Buyurun Türkçe Config Dosyası:
Kod:
#List of all the enchantments: https://hub.spigotmc.org/javadocs/bukkit/org/bukkit/enchantments/Enchantment.html
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Settings: Prefix: '&8[&2Son&5Osmanli&8]: ' InventoryName: '&2Son&5Osmanli' InventorySize: 27 KnockBack: True Show-Preview: true Physical-Accepts-Virtual-Keys: true No-Teleporting-Msg: '&cBir Sandık Açarken Teleport Yapamassınız' NoCMDsWhileCrateOpened: '&cSandık Açarken Komut Kullanamassın !' NoKeyMsg: '&cSandığı Kullanabilmek İçin %Key% &cGerekli' NoVirtualKeyMsg: '&cSandığı Açmak İçin Bir Anahtara İhtiyacin Var' AlreadyOpeningCrateMsg: '&cZaten Bir Sandık Açıyorsun !' QuickCrateInUse: '&cSandık Şu anda Kullanılıyor Lütfen Biraz Bekle' WorldDisabledMsg: '&cÜzgünüm Ama Kasa Devredışı %World%.' Reload: '&3Config Dosyaları Yüklendi' Not-Online: '&cŞu anda Oyuncu Çevrimiçi Değil !' No-Permission: '&cBu Komutu Kullanmana İzin Yok !' Crate-Already-Opened: '&cZaten Bir Sandık Açıyorsun' Cant-Be-Virtual-Crate: '&cLütfen Yöneticiye Danışın' QuadCrate: ToCloseToAnotherPlayer: '&cSandık Açan Bir Oyuncuya Çok Yakınsın !' NeedsMoreRoom: '&cÇevrende Yeteri Yer Yok :/' Timer: 300 Out-Of-Time: '&cKutuyu 5 Dakika İçinde Açmanız Gerekliydi :/' DisabledWorlds: - 'world_nether' - 'ASkyBlock_nether'​

Türkçe Dosyasını Veripte Örnek Bir Kasa Vermemek Olmaz ?
Buyurun Örnek Kasa:
Kod:
Crate:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:

CrateType: CSGO CrateName: '&bSpawner Sandığı' StartingKeys: 0 InGUI: true Slot: 16 OpeningBroadCast: true BroadCast: '%Prefix%&6%Player% &7Adli oyuncu &bSpawner Sandigini aciyor' Item: '54' Name: '&bSpawner Sandığı' Lore: - '&7&l(&e&l!&7&l) Sol Tıklayarak Kasadakileri Görebilirsin.' - '' - '&7&l(&e&l!&7&l) Sağ Tıklayarak Kasayı Açabilirsin.' PhysicalKey: Name: '&bSpawner &eAnahtarı' Lore: - '&6Spawner Sandığı' Item: '131' Glowing: False Prizes: 1: DisplayName: '&2Creeper Spawnerı' DisplayItem: '397:4' DisplayAmount: 1 Lore: - '&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 2 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% creeper' Messages: - '&2Creeper Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.' 2: DisplayName: '&2Zombi Spawnerı' DisplayItem: '397:2' DisplayAmount: 1 Lore: - '&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 3 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% zombie' Messages: - '&2Zombie Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.' 3: DisplayName: '&7iskelet Spawnerı' DisplayItem: '261' DisplayAmount: 1 Lore: - '&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 2 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% skeleton' Messages: - '&7iskelet Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.' 4: DisplayName: '&eBlaze Spawnerı' DisplayItem: '369' DisplayAmount: 1 Lore: - '&eEPIC&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 0.1 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% blaze' Messages: - '&6Blaze Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.' 5: DisplayName: '&7Golem Spawnerı' DisplayItem: '369' DisplayAmount: 1 Lore: - '&eEPIC&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 0.1 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% golem' Messages: - '&7Golem Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.' 6: DisplayName: '&cZombi Pigman' DisplayItem: '383:57' DisplayAmount: 1 Lore: - '&eEPIC&c[SPAWNER]' MaxRange: 100 Chance: 0.1 Firework: true Glowing: false Commands: - 'ss give %Player% pigman' Messages: - '&cPigman Spawnerı Envanterinize Aktarılmıştır.'​

CrazyCrates İncelemesi Var mı ?
Şuanlık Türkçe Bir İnceleme Görmedim Ancak İngilizcesini Bir Satır Altta Bulabilirsiniz. Yakın Zamanda Bende İncelemesini Çekebilirim...

UYARI: Eğer Sunucunuz da Event Yapacaksanız ve Bu Kasalardan Vericekseniz Virtual Seçeneğini Seçin...

Buyurun: @Bycakr , @xultra14

Son düzenleme:

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Kendi sunucumda kullandığım harika bir plugindir.
Her sunucuda olması gereken ve artık oyunları farklılaştıran sistemlerden biridir.
Konu düzeni hoş, yine güzel bir tanıtım olmuş hocam.
Başarılarının devamını dilemek ve beğenmek düşer bizede :)

Pandikk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok Güzel Anlatmışsın.
Başarılar...

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendi sunucumda kullandığım harika bir plugindir.
Her sunucuda olması gereken ve artık oyunları farklılaştıran sistemlerden biridir.
Konu düzeni hoş, yine güzel bir tanıtım olmuş hocam.
Başarılarının devamını dilemek ve beğenmek düşer bizede :)
Çok Güzel Anlatmışsın.
Başarılar...
Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Eder. Türkçe Dosyasının ve Örnek Kasa Dosyasının Eklendiğini Bildirmek İsterim

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Eder. Türkçe Dosyasının ve Örnek Kasa Dosyasının Eklendiğini Bildirmek İsterim
Daha güzel olmuş, bu işte başarıyı hakediyorsunuz. Umarım iyi yerlere gelirsiniz.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Güzel bi plugin olmuş,çoğu kodunu temiz yazmışsın ama tabii ki eleştirilebilecek yerleri var;
Umarım ki bu eleştirileri kötü anlamda algılamazsın.

1-Runnable Kodların Geri Dönüşsüz
Şimdi diyeceksin geri dönüşlü kod ne,gözünden terim uydurma.Geri dönüşlü kod bi olaya başlayıp olayı sonuna getirneden evvel
herhangi bir aksilik çıkarsa(Bukkit'de bunu oyuncunun sunucudan çıkması,sunucunun bi anda çökmesi vb olarak görebilirsin) sistem tekrar yüklendiğinde
kodun kendini kaldığı yerden veyahut en başından başlatabilme yetisidir.
Şu tekniğe bir göz atabilirsin;
https://www.tutorialspoint.com/design_pattern/memento_pattern.htm

2-Scheduler'larında Bazı Kontroller Eksik
Çok önemli olmasada bazen adamın canına ot tıkayabilecek sorunlara yol açabiliyor.Runnable'ların içinde oyuncunun online olup olmadığına mutlaka bak.
Sonuçta sen bu olayın sonra olmasını hedefliyorsun ve o sonraki zamanda oyuncunun sunucuda olup olmadığını kontrol etmeden bilemezsin.

3-Inheritance eksik
En büyük kusurun diyebilirim.Bütün kasa tiplerine bir parrent class yada interface ayarlamaktansa hepsini ayrı ayrı classlar olarak yazıp Listener'a implement etmişsin.Bu API yazarken sana hem büyük sıkıntılar açar hemde proje düzeninin oluşmasını engelleyerek sana yazdığın kodları tekrar yazdırır.

4-Getter ve Setter Kullanmamışsın
Gene daha düzenli ve güzel bir kod yazabilmen için kullanman gereken bir başka teknik.
IDE'nde mutlaka getter and setter generator özelliği vardır.
Eclipse kullanıyosan sağ tık->Source-> Generate Getters and Setters ...
https://stackoverflow.com/questions/1568091/why-use-getters-and-setters

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bi plugin olmuş,çoğu kodunu temiz yazmışsın ama tabii ki eleştirilebilecek yerleri var;
Umarım ki bu eleştirileri kötü anlamda algılamazsın.

1-Runnable Kodların Geri Dönüşsüz
Şimdi diyeceksin geri dönüşlü kod ne,gözünden terim uydurma.Geri dönüşlü kod bi olaya başlayıp olayı sonuna getirneden evvel
herhangi bir aksilik çıkarsa(Bukkit'de bunu oyuncunun sunucudan çıkması,sunucunun bi anda çökmesi vb olarak görebilirsin) sistem tekrar yüklendiğinde
kodun kendini kaldığı yerden veyahut en başından başlatabilme yetisidir.
Şu tekniğe bir göz atabilirsin;
https://www.tutorialspoint.com/design_pattern/memento_pattern.htm

2-Scheduler'larında Bazı Kontroller Eksik
Çok önemli olmasada bazen adamın canına ot tıkayabilecek sorunlara yol açabiliyor.Runnable'ların içinde oyuncunun online olup olmadığına mutlaka bak.
Sonuçta sen bu olayın sonra olmasını hedefliyorsun ve o sonraki zamanda oyuncunun sunucuda olup olmadığını kontrol etmeden bilemezsin.

3-Inheritance eksik
En büyük kusurun diyebilirim.Bütün kasa tiplerine bir parrent class yada interface ayarlamaktansa hepsini ayrı ayrı classlar olarak yazıp Listener'a implement etmişsin.Bu API yazarken sana hem büyük sıkıntılar açar hemde proje düzeninin oluşmasını engelleyerek sana yazdığın kodları tekrar yazdırır.

4-Getter ve Setter Kullanmamışsın
Gene daha düzenli ve güzel bir kod yazabilmen için kullanman gereken bir başka teknik.
IDE'nde mutlaka getter and setter generator özelliği vardır.
Eclipse kullanıyosan sağ tık->Source-> Generate Getters and Setters ...
https://stackoverflow.com/questions/1568091/why-use-getters-and-setters
Kıyasladığım Diğer Birçok Eklentiye Göre Bu Biraz Daha Önde Geliyor....

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Kıyasladığım Diğer Birçok Eklentiye Göre Bu Biraz Daha Önde Geliyor....
Zaten bende sana özellik yada güzellik bakımından eklentin kötü demedim.Çok çok da kaliteli bir eklenti eline sağlık.
Sadece kaynak kodun biraz çirkin geldi(Benim ZAO eklentim gibi).

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten bende sana özellik yada güzellik bakımından eklentin kötü demedim.Çok çok da kaliteli bir eklenti eline sağlık.
Sadece kaynak kodun biraz çirkin geldi(Benim ZAO eklentim gibi).
Ya o da ilham olsun diye

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hakettiğimi Düşünebiliceğimi Sanmıyorum. 3 Yıl Kadar Önce Bu İşe Girişirken Türk Sunucularını Geliştiricem Dedim ve Hala Hiçbir Sunucuya Yardımım Dokunmuş Değil. Gidişatı da Pek Değiştiremiyorum. Sonuna Kadar Devam Bakalım Nereye Kadar Gidicez..

Pandikk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hakettiğimi Düşünebiliceğimi Sanmıyorum. 3 Yıl Kadar Önce Bu İşe Girişirken Türk Sunucularını Geliştiricem Dedim ve Hala Hiçbir Sunucuya Yardımım Dokunmuş Değil. Gidişatı da Pek Değiştiremiyorum. Sonuna Kadar Devam Bakalım Nereye Kadar Gidicez..
Şuanda gördüğüm 2 eklentinide sunucuma koyacagım emin ol ben yararlansam bile 1 sunucuya katkın dokunacak. Iyı Forumlar