KelHuahwi İle Minecraft Kılavuzu 2 - L Koridoru Tuzağı

KelHuahwi

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
KelHuahwi'yle Minecraft Kılavuzu
2. Konu :

L Koridoru Tuzağı

Yeni Bir Konudan Merhaba Arkadaşlar,
Bugün Yeni Bir Konu ile Karşınızdayım Bu Sefer Bir Tarla Yapmayacağız. Bu Sefer Bir Tuzak Yapacağız, görebileceğiniz en iyi tuzaktır. Yeni Başladığınız Serverda Kolayca Zengin Olabilirsiniz.
Konu Yeri Yanlış Olabilir. İlk konumu buraya attığım için bu konuyuda burda paylaştım. Kızıltaş Devresi Bölümünede Atacağım.

Hadi Tuzağımıza Başlayalım.
İlk Olarak Bir Koridor Yapalım. Benim Tercihim 10x10 şeklinde bir koridor olması. İsterseniz Daha Büyük Bir Şekilde Yapabilirsiniz.
Örnek Görseller:

*Not:Görselde 15x15 yaptım pistonların bazıları çalışmadı yenileyici koyunca devrenin hiçbiri çalışmadı o yüzden 10x10 yaptım sonradan.

İlk etap biraz kolay oldu ama 2. etap biraz zorlayacak gibi gözükebilir.
O Zaman 2. Etaba Başlayalım.
2. Etapta basit bir redstone devresi yapıcağız.
Önce Pistonları çalıştırıp Blokları Tutması lazım bunu gerçekleştireceğiz bu devrede basınç tabakası ile pistonu aktifleştirmemiz gerek ondan dolayı 1 fırlatıcı yapıp basınç tabakası bir blok atacak bir devre yapacağız. Bunu yaptıysak devamı kolay. Basitçe pistonları aktive edecek kızıltaşları çektikten sonra devremiz bitecek.
Örnek Görseller:

Devremiz Bitti Peki Bu Devre Nasıl Çalışacak ?
Şimdi de bunu test edelim.
L koridoru 2 düz koridordan oluşmaktadır.
Bu koridorların tam birleştiği noktaya köşeye yakın geçince basınç tabakasının üstünde bulunan bloğu veya rastgele bir itemi alınca devre kapanır ve pistonlar de-aktive edilir yani pistonlar geri çekilir.
Bu şekildede pistonlar açılınca aşağıya düşüp ölürsünüz . (veya eziyet çektirebilirsiniz :D)
Örnek Görseller:

Devremiz Gördüğünüz Gibi Çalıştı.
Redstone Devresini Resimlerden Göremediyseniz Diye
Mapin Save Linki Burada;

https://mega.nz/#!fNEV2QyQ!dI_GE0_kIwTXgvpoLFTvgb2kRPoaMe9j3H_cmxi90MY
İyi Forumlar/Oyunlar :)