Keyubu İhmalkârlık ve Güvenilirsizliği

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, öncelikle kendimi daha iyi ifade edebilmek için olayları başından anlatıyorum ve ardından sizlere gerekli görüntüleri aktarıyorum.

Büyüyen oyun sunucumuz için yeni bir sunucu aramaktaydık. Keyubu adlı sunucu şirketinden tanıdığım olan Yusuf Kemal ile görüştük. Kendisini kendime yakın gördüğüm için kolayca güvendim ve inandım. İlk anlaştığımız gün Ryzen 3900x işlemci bir sunucuya 1400₺ ödemek için anlaştık. Ertesi gün 700₺ ödedikten sonra Ryzen 3900x değil Ryzen 5900x işlemcisi istediğimizi ilettik. Kendileri şu anda öyle bir makinesi olmadığını ve İzmir'de bulunan veri merkezine giderek halledeceklerini ve 3-4 gün içerisinde hallolacağını söyledi. Bugün itibarıyla yaklaşık olarak 2 haftalık süreci geride bıraktık. 1600₺ ödeme yaptığımız şirket bizlere kullanmadığımız sunucu için 1000₺ geri ödeme yapabileceğini gerisini de kullanım bedeli olarak keseceklerini söylediler. İlk önce alttan aldık 1000₺'ye tamam dedik fakat 1 gün sonra hazır etmezsek 1200₺ anında ödeme yapacaklarını belirttiler. Tahmin edebileceğiniz gibi ne bir günde hazır oldu ne de 1200₺ bize ulaştı. Keyubu Whatsapp hattı tarafından engellendik. Destek taleplerinden yanıt alamıyoruz.

Yaşadığımız olay dışında Keyubu şirketinden Yusuf Kemal adlı yetkili (kurucu) diğer şirketleri sürekli küçümsüyor ve onları müşterilerine dolandırıcı olarak lanse ediyor. Küçümsediği şirketlerin isimlerini vermek istemiyorum ancak bu konuşmada aksi bir şekilde onlar da iddia edilirse gerekli ekran görüntülerini paylaşmaktan hiç gocunmam.

Biz yapıcı olarak uzun bir anlaşmaya çalıştık, zaman tanıdık. Fakat bizlere makine kuruluyor 2 saate hazır gibi yalanlarla oyalan şirkete artık tanıyacak imtiyazımız kalmadı.

Keyubu tarafından geri ödememizi aldığımız için ekran görüntülerini kaldırdık.

Son düzenleme:

londoner43

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
çok fena dolandırılmışsınız. demekki herkese pat diye güvenmek doğru olmaz mutlaka 2 kere düşünün umarım ki sunucunuz en az 1k online olur serverinizin oyuncusuyum sevgilerimli londoner43 (sizle dalga geçmek amacıyla yazmadım) en azından 1200tl yi geri ödemişler

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
çok fena dolandırılmışsınız. demekki herkese pat diye güvenmek doğru olmaz mutlaka 2 kere düşünün umarım ki sunucunuz en az 1k online olur serverinizin oyuncusuyum sevgilerimli londoner43 (sizle dalga geçmek amacıyla yazmadım) en azından 1200tl yi geri ödemişler
Henüz bir geri ödeme alamadık. 2-3 gündür geri ödeme bekliyoruz.

YunusAhmet3131

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ben yaklaşık 5 aydır oynuyorum ve sunucuda çok lag var sebebinin bu olduğunu bilmiyordum,Umarım paranız iade edilir ve daha iyi bir sistem alabilirsiniz.

fallin

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
böyle bi durum var ve 2-2.5 aydır toplam 2 duyuru geçildi nice

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Kendiniz bir hizmeti aldıktan sonra değişim talebi istemişsiniz ve stoklarının olmadığı belirtilmiş. Keyubu'nun aynı zamanda yaşadığı yoğun saldırı durumuyla beraber sizin işinizin aksamış olması olasıdır. Bu konuyu bir sunucu sahibi saldırı alıyorum ve çözülmesi bir haftadan daha uzun sürdü diyerek açsaydı %100 hak verirdim. Fakat sipariş işlemleri genelde 10 iş günü civarında çözüme kavuşturulur. Birçok sunucusu yoğun saldırı altındayken sipariş önceliğiniz düşürülmüş olabilir.

İade konusunda, iade etmeseler bile haklılardı çünkü anlaşmanın ardından değişiklik talebinde bulunulmuş. Keyubu'nun Hizmet Sözleşmesi'ne göre iade koşulları kısmında herhangi bir hak talebinde bulunabileceğiniz hiçbir madde bulunmamaktadır. Cömert davranışlarına rağmen iadenin gecikmesindeki tutumunuzu mantıklı bulmuyorum.

Keyubu'nun kusursuz olduğunu iddia etmiyorum fakat hakkınız olmayan bir şey için iyilik yapıldığı zaman bundan yararlanmak yerine hemen yararlanamadığınız için forum huzuruna taşımanızı doğru bulmuyorum. Başarılar dilerim.

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kendiniz bir hizmeti aldıktan sonra değişim talebi istemişsiniz ve stoklarının olmadığı belirtilmiş. Keyubu'nun aynı zamanda yaşadığı yoğun saldırı durumuyla beraber sizin işinizin aksamış olması olasıdır. Bu konuyu bir sunucu sahibi saldırı alıyorum ve çözülmesi bir haftadan daha uzun sürdü diyerek açsaydı %100 hak verirdim. Fakat sipariş işlemleri genelde 10 iş günü civarında çözüme kavuşturulur. Birçok sunucusu yoğun saldırı altındayken sipariş önceliğiniz düşürülmüş olabilir.

İade konusunda, iade etmeseler bile haklılardı çünkü anlaşmanın ardından değişiklik talebinde bulunulmuş. Keyubu'nun Hizmet Sözleşmesi'ne göre iade koşulları kısmında herhangi bir hak talebinde bulunabileceğiniz hiçbir madde bulunmamaktadır. Cömert davranışlarına rağmen iadenin gecikmesindeki tutumunuzu mantıklı bulmuyorum.

Keyubu'nun kusursuz olduğunu iddia etmiyorum fakat hakkınız olmayan bir şey için iyilik yapıldığı zaman bundan yararlanmak yerine hemen yararlanamadığınız için forum huzuruna taşımanızı doğru bulmuyorum. Başarılar dilerim.
Mevcut konuşmaları okumamış gibi davranman çok komik, "Sunucu şu anda kuruluyor 30 dakikaya hazır" gibi yalanlarla oyalanmamıza rağmen bunu savunabiliyorsunuz. Ayrıca mevcut koşullardan bahsediyorsunuz fakat ben size yaptığımız anlaşmaların görüntüsünü atıyorum. Konuşmalarda olduğu gibi "bugün kurulmazsa yarın 1200₺" atacağım yazılıyor. Hani nerede 1200₺? Bu arada yaptığımız ödeme 1600₺... Böyle yalancı insanların savunuculuğunu yapmaya devam ediniz.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Mevcut konuşmaları okumamış gibi davranman çok komik, "Sunucu şu anda kuruluyor 30 dakikaya hazır" gibi yalanlarla oyalanmamıza rağmen bunu savunabiliyorsunuz. Ayrıca mevcut koşullardan bahsediyorsunuz fakat ben size yaptığımız anlaşmaların görüntüsünü atıyorum. Konuşmalarda olduğu gibi "bugün kurulmazsa yarın 1200₺" atacağım yazılıyor. Hani nerede 1200₺? Bu arada yaptığımız ödeme 1600₺... Böyle yalancı insanların savunuculuğunu yapmaya devam ediniz.
Herhangi bir şeyin savunuculuğunu yapmıyorum zira benim de Keyubu içinde yaşamış olduğum sorunlar var. Dediğim gibi, sözleşmelerine göre normal şartlarda yaptığınız ödemenin ardından herhangi bir şekilde ödemeyi geri alma şansınız yok. İşlem esnasında herhangi bir şey ters gitmiş olabilir, hazırlarken verememişlerse bu şekildedir diye tahmin ediyorum. Yaşadığınız sorun için üzgünüm fakat sizin kararsızlığınızdan ötürü zorunda olduğunuz bekleme süresine saygı göstermemeniz barındırıcı sorunu değildir.

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herhangi bir şeyin savunuculuğunu yapmıyorum zira benim de Keyubu içinde yaşamış olduğum sorunlar var. Dediğim gibi, sözleşmelerine göre normal şartlarda yaptığınız ödemenin ardından herhangi bir şekilde ödemeyi geri alma şansınız yok. İşlem esnasında herhangi bir şey ters gitmiş olabilir, hazırlarken verememişlerse bu şekildedir diye tahmin ediyorum. Yaşadığınız sorun için üzgünüm fakat sizin kararsızlığınızdan ötürü zorunda olduğunuz bekleme süresine saygı göstermemeniz barındırıcı sorunu değildir.
Tekrardan belirtiyorum, konuşmaları okumadığınız için tek tek alıntı yapacağım.
"bu gece kurulacak dedik uzatma"
"gun bitmedi kral 2 saate hazir"
"1 gun daha sabret o halde. Yarin geceye kadar teslim etmezsem 1200tl olarak atayim bugun istersen parani 1000tl olarak atacagim"
"bekle kurilum bitio"
"yarim saate atiom"
"Yusuf bey EFT saati geçtiği için yarın geri ödeme yapılabileceğini iletti."
Konuda bulunan resim adreslerini boşuna oraya koymadık, okuyup anlamak size kalmış bir şey.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Tekrardan belirtiyorum, konuşmaları okumadığınız için tek tek alıntı yapacağım.
"bu gece kurulacak dedik uzatma"
"gun bitmedi kral 2 saate hazir"
"1 gun daha sabret o halde. Yarin geceye kadar teslim etmezsem 1200tl olarak atayim bugun istersen parani 1000tl olarak atacagim"
"bekle kurilum bitio"
"yarim saate atiom"
"Yusuf bey EFT saati geçtiği için yarın geri ödeme yapılabileceğini iletti."
Konuda bulunan resim adreslerini boşuna oraya koymadık, okuyup anlamak size kalmış bir şey.
Ben de bir şeylerin ters gitmiş olabileceği ve iş günü süresine saygı gösterilmesi gerektiğini düşündüğümü belirttim önceki yorumumda.

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben de bir şeylerin ters gitmiş olabileceği ve iş günü süresine saygı gösterilmesi gerektiğini düşündüğümü belirttim önceki yorumumda.
Biz gerekenden fazla süre tanıdığımızı düşünüyoruz, 2 - 2.5 haftadır böyle işlerle uğraşıyoruz ve elimizde hiç sonuç yok.

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

Oyunzor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Biz gerekenden fazla süre tanıdığımızı düşünüyoruz, 2 - 2.5 haftadır böyle işlerle uğraşıyoruz ve elimizde hiç sonuç yok.
2-2.5 haftadır yanlış süreler veriliyorsa ve ilk istediğiniz makine de verilmiyorsa haklısınız fakat bir kere yanlış süre verilmişse herhangi bir sorun olmuş olabileceğini belirttim zira saldırı gibi birçok sorunları vardı. Umarım süreci gönlünüzce tamamlarsınız.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Keyubunun 1 gün sonra teslim edeceğim diyip teslim etmemesi bir kusur olabilir fakat sizin de alacağınızı söylediğiniz makineyi sonradan değiştirmeniz de bir kusur. Şahsen ben keyubunun sahiplerini sevmediğimden ötürü burada keyubuya epey sallamayı çok istiyorum fakat hak hukuk meselelerinde duyguları bir kenara bırakmak, gerçekçi bakmak lazım. Siz harika bir müşteri değilmişsiniz harika bir hizmeti hak etmemişsiniz. Ben burada rudde'ye katılıyorum fakat ben de 1600tl gibi bir yatırım yapsam muhtemelen bu paranın nereye gittiğini sormak isterdim(ve usülde hata yapardım).

Ortada siyah beyaz yok yalnızca gri var.