KEYUBU Şirketine sallayan ByNeels beni nasıl dolandırdı ? Oynat bakalım.

KogoNW

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
''KEYUBU Sorunsalı'' başlığı altında forum atan , insanların emeğine işine gelmediği için dil uzatan ByNeels isimli şahsiyetin beni nasıl dolandırdığına tanıklık edelim ; Ucuz ve tutarlı bir hosting arıyordum ve discord durumumda ''HOSTİNG ARANIYOR...'' yazmıştım. Büyük hostlar yerine küçükleri tercih etmek, bana ulaşabilmelerini sağlamak için. ByNeels isimli arkadaş gece sularında bana mesaj attı. Olay aşağıdaki gibi seyir almaya devam etti ;
indir.png
indir (1).png
indir (3).png
indir (2).png
indir (4).png
indir (5).png
indir (7).png
indir (8).png
indir (9).png
indir (10).png
indir (11).png
indir (12).png
indir (13).png

Burada ortağım ile grup açtık ve yaklaşık 1 saatlik konuşmamız oldu.

indir (14).png

indir (15).png

indir (16).png

indir (17).png

Burada da beni engellemiş , discordundan da banlamış bulunmakta. Bu tür insanlara güvenmeyin. Ben bir salaklık yapıp güvendim. 50TL param yandı. Sunucu kiramı ödeyemeyeceğim bu sebeple. ByNeelsa'dan da bu saatten sonra bir şey satın alan olmaz sanırım. Bilgilendirmek istedim sizleri. Vaktinizi çaldıysam özür diliyor , Benim yaptığım hatayı yapmamanızı umuyorum ^^

Ekli dosyalar

• indir (6).png
    indir (6).png
    130.5 KB · Görüntüleme: 129
  • indir (6).png
    indir (6).png
    130.5 KB · Görüntüleme: 122
  • indir (6).png
    indir (6).png
    130.5 KB · Görüntüleme: 124
Moderatör tarafından düzenlendi:

JokerMan_TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Asteria Network'ta yetkili olmak için önceden dandik bir başvuru attığımı hatırladım.

Böyle beyefendi insanlara körü körüne kimse güvenmesin. Öncelikle yazım hatalarını arayın. Resmi dili tercih eden dolandırıcılar arada sırada yazım ve noktalama yanlışı yaparlar. Oraya dikkat ederseniz çok rahat çıkıyor zaten.

Örnek: Adam ilk başlarda oldukça resmi dil konuşurken daha sonrasında gayrıresmi dil kullanıyor, emojiler kullanıyor. Ve az sonra da resmi konuşmaya devam ediyor. Bu şekilde değişiklikler bunları ele verir. Dikkat edin. Mali durumunuz kaliteli ve popüler markalara yetmiyorsa forumlarda konu açıp insanların en güvendiği ucuz pratik hostingleri öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Ha bir de, paranın bir kısmını daha sonra vereceğim gibi sorular sorup test ederseniz, bu sorulara vereceği cevaplara dikkat ediniz. Kesin bir dille HAYIR diyorsa dürüst satıcı olabilir. Hayır deyip de sizi yine de hemen ödeme yapmaya ikna etmeye çalışıyorsa art niyet olabilir.

Benim size vereceğim asıl tavsiyem belli zaten.

DOLANDIRILDIĞINIZDA MAHKEMEYE BAŞVURUN, BAŞKA İNSANLAR DA MAĞDUR OLABİLİR VE AVANTAJLI OLURSUNUZ

Siz bir de hostingin ne malı olduğunu öğremeden hareket etmişsiniz geçmiş olsun. İnşallah bunu gören diğer insanlar da bilinçlenir.

Son düzenleme:

ZirveCraft_Network

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kendisi sorunlu biraz çoğu yerde konusu var ve kimle konuşsam kendisinden nefret ediliyor allah akıl fikir versin yapacak bir şey yok sanada geçmiş olsun

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesajlar komedi xd "Eniştem hukuk bitirdi başımız ağrımasın" ayrı komedi. Konu için teşekkürler :D

GoldTurkNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dolandırılma hususunda hatayı birazda kendinizde aramanız gerektiğini düşünüyorum çünkü hangi hosting makinesini üyesine sattırdığını gördünüz? Hadi diyelim adam makineyi verdi hosting bu durumu fark ettiği an büyük ihtimal iptal ederdi ayrıca direk hosting'ten almak yerine neden aracılar seçtiniz? Hadi bunu da geçtim bir hostingin makineyi başka kullanıcıya aktaracağını pek sanmıyorum. Biraz durum düşünseydiniz dolandırılmazdınız bence bundan dolayı bazen dikkatli olup düşünmek gerek.
Bu yazdığımı okuyan herkese bir sorum var sizce 90 günlük 16gb i7 7700k makineyi 50tl ye veren biri olabilir mi? Eğer öyle biri varsa bana da haber verin. :D Kaba taslak bir hesap yaptığımızda şu an vds fiyatlarını takip etmiyorum ama 9 aylık 16gb i7 7700k makine hadi aylık 200tl desek 1800tl yapar bence 50tl ile kurtulduğuna sevinmelisin. :)

KogoNW

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Dolandırılma hususunda hatayı birazda kendinizde aramanız gerektiğini düşünüyorum çünkü hangi hosting makinesini üyesine sattırdığını gördünüz? Hadi diyelim adam makineyi verdi hosting bu durumu fark ettiği an büyük ihtimal iptal ederdi ayrıca direk hosting'ten almak yerine neden aracılar seçtiniz? Hadi bunu da geçtim bir hostingin makineyi başka kullanıcıya aktaracağını pek sanmıyorum. Biraz durum düşünseydiniz dolandırılmazdınız bence bundan dolayı bazen dikkatli olup düşünmek gerek.
Bu yazdığımı okuyan herkese bir sorum var sizce 90 günlük 16gb i7 7700k makineyi 50tl ye veren biri olabilir mi? Eğer öyle biri varsa bana da haber verin. :D Kaba taslak bir hesap yaptığımızda şu an vds fiyatlarını takip etmiyorum ama 9 aylık 16gb i7 7700k makine hadi aylık 200tl desek 1800tl yapar bence 50tl ile kurtulduğuna sevinmelisin. :)
sonuna kadar haklı bir yorum. Hatalıyım evet ve yaptığım hatayı başkaları yapmasın diye forum atmak istedim ^^

Gökçen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu kişinin vergi levhası var mı ? Bir alış-veriş yaparken satıcının resmi belgelere sahip olup olmadığını sormalısın. Tüketici hakem heyetine gittiğin zaman sana satıcı tarafın ünvan, vergi no, adres, telefon vs bilgilerini sorar. Görünen o ki ortada bir ticaret zaten yok.

Hyphelix

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
güzel dolandırmış vallahi adam konuşmayı biliyormuş sldkfnlskdf ( geçmiş olsun )

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sonra diyor, benim makinem neden kapatıldı? <_<

ByNeelsTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
''KEYUBU Sorunsalı'' başlığı altında forum atan , insanların emeğine işine gelmediği için dil uzatan ByNeels isimli şahsiyetin beni nasıl dolandırdığına tanıklık edelim ; Ucuz ve tutarlı bir hosting arıyordum ve discord durumumda ''HOSTİNG ARANIYOR...'' yazmıştım. Büyük hostlar yerine küçükleri tercih etmek, bana ulaşabilmelerini sağlamak için. ByNeels isimli arkadaş gece sularında bana mesaj attı. Olay aşağıdaki gibi seyir almaya devam etti ;
Ekli dosyayı görüntüle 182371Ekli dosyayı görüntüle 182372Ekli dosyayı görüntüle 182374Ekli dosyayı görüntüle 182373Ekli dosyayı görüntüle 182375Ekli dosyayı görüntüle 182376Ekli dosyayı görüntüle 182380Ekli dosyayı görüntüle 182381Ekli dosyayı görüntüle 182382Ekli dosyayı görüntüle 182383Ekli dosyayı görüntüle 182384Ekli dosyayı görüntüle 182385Ekli dosyayı görüntüle 182386
Burada ortağım ile grup açtık ve yaklaşık 1 saatlik konuşmamız oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 182387
Ekli dosyayı görüntüle 182388
Ekli dosyayı görüntüle 182389
Ekli dosyayı görüntüle 182390

Burada da beni engellemiş , discordundan da banlamış bulunmakta. Bu tür insanlara güvenmeyin. Ben bir salaklık yapıp güvendim. 50TL param yandı. Sunucu kiramı ödeyemeyeceğim bu sebeple. ByNeelsa'dan da bu saatten sonra bir şey satın alan olmaz sanırım. Bilgilendirmek
istedim sizleri. Vaktinizi çaldıysam özür diliyor , Benim yaptığım hatayı yapmamanızı umuyorum ^^
Ekran görüntüsünde olan konuşmaların kendi hesabım olmadığını veya şop olduğunu belirtmek isterim. Sizi engellediğim ve +25 müşterimin olduğu Game Shop Discord sunucusundan banladığım doğrudur. Bunun sebebi ise özel mesaj yoluyla bana spam yapmanız ve Game Shop Discord sunucusunda ki müşterilerime ve üyelerime "dolandırıcı" gibi kelimeler kullanarak beni kötülemeye çalışmanızdır.
İnanmayan var ise hesabımdan arkadaşla olan konuşmaları ekran paylaşımı yoluyla paylaşabilirim.
Ek olarak diğer müşterilerimden bilgi alabilirsiniz.

Yalnız o değilde çok iyi dolandırmışmışım:yıkıl:

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ekran görüntüsünde olan konuşmaların kendi hesabım olmadığını veya şop olduğunu belirtmek isterim. Sizi engellediğim ve +25 müşterimin olduğu Game Shop Discord sunucusundan banladığım doğrudur. Bunun sebebi ise özel mesaj yoluyla bana spam yapmanız ve Game Shop Discord sunucusunda ki müşterilerime ve üyelerime "dolandırıcı" gibi kelimeler kullanarak beni kötülemeye çalışmanızdır.
İnanmayan var ise hesabımdan arkadaşla olan konuşmaları ekran paylaşımı yoluyla paylaşabilirim.
Ek olarak diğer müşterilerimden bilgi alabilirsiniz.

Yalnız o değilde çok iyi dolandırmışmışım:yıkıl:

Keşke bu iddiayı yalanladıktan sonra ekran görüntülerini paylaşsaydınız. İftira atılan bir adamdan ziyade laubali tavırlar takınmanız konu sahibinin iddialarını doğruluyor.