• rabisu

    Reklam

Kholat %80 İndirim

Enesakc

Hayatta oldum şuna kani,musiki oluyor tahsile mani
Moderatör
Adalet
Mesajlar
183
Beğeniler
108
Puanları
1,000
Ruh Hali
#1
1548164866522.png


d8168e8dfd033a797907da9b2833f6dc71b589ee.jpegKholat

Kholat, 10 Haziran 2015 tarihinde oyun dünyasına ilk adımını attı. Oyun gerek grafik bakımından gerekse hikayesinden çok fazla rağbet gördü. Dyatlov Geçidi Olayının gizemini çözmek için Ural Dağlar'ında bir kış yolculuğu sizleri bekliyor.

Zamanın en gizemli olayı olan Dyatlov Geçidi, Kholat ile hayat buluyor. 2 haftalık Ural Dağları'na gidecek olan 9 kişilik ekip, kayak sporu ve tırmanma ile ilgileniyordu. Kış manzarasının hakimiyetinde olan Ural Dağları'nın ekip için yapacağı gizemler ise yıllar boyunca tartışmalara yol açacak. 9 kişilik ekibin karşılaştığı tüyler ürpertici olaylar Kholat oyunu ile bizlere sunuluyor. Bir araştırmacı olarak Ural Dağları'na giderek bu gizemi bizim çözmemiz isteniyor. Oyunu oynarken toplayacağımız ipuçları sayesinde olayları aydınlığa kavuşturabilirsiniz.

Dyatlov Geçidi Olayı


tarihi_olaylar_kisiler-jpg_139541137_1429372852.jpgTarihler 27 Ocak 1959 gününü gösterirken 9 kişilik bir ekip ile Ural Dağları'na gidilmeye başlandı. Dağcılık ile başlayan bu macera katagori 3 yani en zor sınıftaydı. Kış olması nedeniyle yaşanan ağır soğuk ve kar yağışı işlerini epey nir zorlaştırdı. Ekibin planında 12 Şubat tarihinde bir telgraf çekerek başarılı olduklarını söylemek vardı. 12 Şubat günü gelmesi gereken telgraf birkaç gün daha beklendi. Gün geçtikçe gelmeyen telgraf insanlarda şüphe uyandırdı. Telgraf gelmeyince polis, ordu ve helikopterler 6 gün boyunca gezinin planladığı yerde arama yapmaya başladı. Ekibin çadırı bulunmuştu ama çadır epey bir hasar almıştı. Kar tabakasının üzerinde bulunan yarım metrelik ayak izi takip edildi. Çam ağacının altında bulunan iki ceset ve kamp ateşinin izleri olayın ciddiyetini arttırmıştı. Bazı cesetler ise çam ağacı ile çadırların arasında yer alıyordu. Uzun bir süre arama yapıldıktan sonra 4 cesetin bir nehir yatağının altında bulundu. 4 cesetin 3 tanesi ağır darbe alınmış şekilde bulundu. Kafatası zedelenmesi, göğüs kafesi parçalanması gibi hasarlar görüldü. Uzmanlar eş değerinde bir hasarın araba çarpasına benzetti...

Kholat, yaşanmış bir hikayeden esinlenerek yapılmıştır. Hikaye türündeki oyunları seven oyuncuların oynaması gerektiğini düşünüyorum. Oyunun indirime girmiş olması ile birlikte uygun fiyata satın alabilir ve oynayabilirsiniz.


Save 80% on Kholat on Steam
 
Son düzenleme: