Kimdir bu W.D Gaster ?

PratikZeka

Ahanda Peynir
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası, W.D Gaster Sans'la Papyrus'un babasıdır. Yeraltının eski bilim adamı olan DR. Gaster, zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip. Öyle ki , oyunda Gaster ismini almaya kalkıştığımızda oyun yeniden başlar. Sans, Papyrus, Gaster arasındaki en büyük bağ ise hepsinin kendilerine özel yazı fontuyla konuşurlar. Ve isimleri yazı fontlarından gelmedir. Kendisi böyle bir görünüme sahip:

Oyunda Gaster ile ilgili bir sürü ipuçları buluruz.
Örneğin Gaster'in konuştuğu fontta bazı el işaretleri olduğu için bize Tra la la Adam şöyle söyler: Tra la la. Elleriyle konuşan adamdan uzak dur.

Bu da açıkça gasterdir.

Peki ya Gaster'i nasıl mı görürsünüz ?
Oda değiştirerek.
Eğer undertale oda değiştirmeyi bilmiyorsanız bu videoya bakın.
Mesela adam bu videoda oda numarasını 47 yapmış. Yani 47 numaralı odaya gitmiş. Siz dediğim oda numaralarından birine gidebilirsiniz.

Oda Numarası: 264 - Gaster'in gizemli konuşması
Oda Numarası: 268 - Gaster bu odada

Açıkçası benim teorim: Alphys aslında gerçek bilimadamı değil çünkü kendisi çok heyecanlı, ayrıca çok korkak birisidir ki konuşmasında bile M-Merhaba diye kekeleyerek konuşur. Yani Gaster hala bilimadamı.

İyi forumlar dilerim.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
The Game Theorists kanalı 3 bölümde bu konuyla ilgili çok güzel bir teori ortaya koymuştu. Oyundayken "Sans ve Papyrus'un nerden geldiği bilinmiyor, bir anda ortaya çıktılar" tarzı şeyler duyabilirsiniz. Sans'ın düşünceli ve Papyrus'un duygusal olduğunu düşünürsek beynin iki yarısı gibiler. Bu durumda Sans ve Papyrus'un aslında Gaster öldüğünde ikiye bölünmüş halleri olduklarıyla ilgili bir teori. Tabi ben baya bi kısalttım, tatmin edici gelmediyse kanala gidip videoları izleyebilirsiniz. TIKLA

Poyro

Super Smash Brothers for Nintendo Switch
En iyi cevaplar
0
Öhöm. Bu konudaki çoğu şey doğrulanmış değildir ve sadece fandom tarafından oluşturulmuştur.
Örneğin:
Açıkçası, W.D Gaster Sans'la Papyrus'un babasıdır. Yeraltının eski bilim adamı olan DR. Gaster, zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip.
Gaster'in Sans ve Papyrus ile herhangi bir bağlantısı olduğu bile belli değildir. Ne oyunda ne de Toby Fox'un Twitter hesabında bunu destekleyen bir bilgi yoktur. Üstüne üstlük zaman yolculuğu yeteneği olduğunu nerden biliyorsunuz? Yani bunu ilk kez duyuyorum.
O adamın adı Tra la la adam değil. River Person.
Teorin hakkında da şunu söyleyebilirim. Alphys bir bilim adamı ve Amalgamates üzerinde çalıştı. Ancak True lab girdilerinde 1-8'e kadar olan girdileri o yazmadı. Konuşma tarzının bu girdiler arasında değiştiğini fark edebilirsin. Girdi 1-8 gaster tarafından, girdi 9-13 arası alphys, girdi 14-15 gaster girdi 15-21 alphys tarafından yazılmıştır.
Ve en komik kısmı ise gasterin nasıl uzay-zaman varoluşundan silindiğini YA DA gaster followerlardan bile bahsetmemişsin

PratikZeka

Ahanda Peynir
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öhöm. Bu konudaki çoğu şey doğrulanmış değildir ve sadece fandom tarafından oluşturulmuştur.
Örneğin: Gaster'in Sans ve Papyrus ile herhangi bir bağlantısı olduğu bile belli değildir. Ne oyunda ne de Toby Fox'un Twitter hesabında bunu destekleyen bir bilgi yoktur. Üstüne üstlük zaman yolculuğu yeteneği olduğunu nerden biliyorsunuz? Yani bunu ilk kez duyuyorum.
O adamın adı Tra la la adam değil. River Person.
Teorin hakkında da şunu söyleyebilirim. Alphys bir bilim adamı ve Amalgamates üzerinde çalıştı. Ancak True lab girdilerinde 1-8'e kadar olan girdileri o yazmadı. Konuşma tarzının bu girdiler arasında değiştiğini fark edebilirsin. Girdi 1-8 gaster tarafından, girdi 9-13 arası alphys, girdi 14-15 gaster girdi 15-21 alphys tarafından yazılmıştır.
Ve en komik kısmı ise gasterin nasıl uzay-zaman varoluşundan silindiğini YA DA gaster followerlardan bile bahsetmemişsin

Dedikleriniz hakkında cevaplayayım. İlk öncelikle Sans, Papyrus, Gaster. Bunların 3 üde font isimlerinden gelme. Bağlantılarından biri bu. 3 ününde kendine ait konuşma fontu var. Gaster zaman yolculuğu yapma yeteneğine sahip çünkü en basit örnek oyunun ilk başında Gaster ismini almaya kalkıştığımızda hilesiz bir şekilde, oyun yeniden başlar. Gaster o zamana gidip bizi tam oyunu başlatırkenki zamana geri döndürmüştür. Gaster followerları ise, Monster kid
  • Her şeyin tam olarak aynı olduğu bir dünyayı düşündün mü?
  • Yoksa sen var değil misin?
  • Her şey sensiz mükemmel çalışır ...
  • Ha, ha ... Düşünce beni korkutuyor.
  • Bir şemsiye...? Ama yağmur yağmıyor. [Bir şemsiye tutuyorsa]
  • Ha, ha ...
  • Biliyorsun, bu beni biraz daha iyi hissettiriyor.
  • Teşekkür ederim.
  • Lütfen beni unut. [Bırakıp tekrar konuşmaya]
  • Lütfen bunu bir daha düşünmeyin. [Bir kez daha ayrılmak ve konuşmaya teşebbüs]
Undertale Wiki'den alıntıdır.

2.ci Gaster Follower ise Gaster Follower 1. Adı belli değildir. Onun diyaloğu ise
  • Asgore'un neden yeni bir Kraliyet Bilimcisi tuttuğunu uzun sürdüğü anlaşılıyor.
  • Sonuçta, eski olan ... Doktor Gaster. Takip edilecek bir hareket!
  • Çekirdek yarattığını söylüyorlar.
  • Ancak, hayatı ... kısa kesildi.
  • Bir gün onun yaratılışına girdi ve ...
  • Alphys aynı şekilde mi bitecek?
3. cü Gaster follower ise Gaster Follower 2 dir . Diyaloğu ise şu
  • Alphys daha hızlı çalışabilir. Ama eski Kraliyet Bilim Adamı Doktor WD Gaster?
  • Bir gün iz bırakmadan ortadan kayboldu.
  • Zaman ve mekanda paramparça olduğunu söylüyorlar.
  • Ha Ha ... korkmadan nasıl söyleyebilirim?
  • Tam burada bir parça tutuyorum.
Buradanda Gaster'in zamanda yolculuk yapabildiğini öğrenebiliriz. Çünkü Zamanda Ve Mekanda paramparça olduğunu söylüyorlar diyor. Gaster zaman yolcusu.
4.cü Gaster takipçisi yani Gaster Follower 3, Şunları Söyler.
  • Asgore'un neden yeni bir kraliyet bilimcisi tutması için çok beklediğini anlıyorum.
  • Bir önceki ... Dr. Gaster.
  • Onun parlaklığı yeri doldurulamazdı.
  • Ancak, hayatı ... kısa kesildi.
  • Bir gün, yaptığı deneyler yanlış gitti ve ...
  • Şey, dedikoduya ihtiyacım yok.
  • Sonuçta, dinleyen biri hakkında konuşmak kaba.
Eğer UNDERTALE Wikilerini biraz araştırsaydınız ve oyunu araştırarak oynasaydınız, Gaster hakkında bir sürü bilgi edilebilirdiniz.

Poyro

En iyi cevaplar
0
Gaster zaman yolculuğu yapma yeteneğine sahip çünkü en basit örnek oyunun ilk başında Gaster ismini almaya kalkıştığımızda hilesiz bir şekilde, oyun yeniden başlar. Gaster o zamana gidip bizi tam oyunu başlatırkenki zamana geri döndürmüştür.
YA DA zamanda ve uzayda varolmayan ve yasaklanmış(silinmiş) birinin ismini almaya çalıştığın için oyun o gasterin dosyasını arayıp bulamadığı için oyun bir hata veriyor. Programlar crash yememek için her şeyi yapmaya çalıştığı için oyun seni bunu yapmamış sayıyor ve seni oyunun başına atıyor.

PratikZeka

Ahanda Peynir
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
YA DA zamanda ve uzayda varolmayan ve yasaklanmış(silinmiş) birinin ismini almaya çalıştığın için oyun o gasterin dosyasını arayıp bulamadığı için oyun bir hata veriyor. Programlar crash yememek için her şeyi yapmaya çalıştığı için oyun seni bunu yapmamış sayıyor ve seni oyunun başına atıyor.
Hadi diyelim Oyun crash yememek için bunu yapıyor.
Peki Sen Diyelim Blabla ismini aldın oyun bu dosyayı bulacak mı ? Yeni dosya oluşturacak.
Ayrıca 2.ci kanıtsa
Gaster Follower 2 nin söylediğine ne diyeceksin ?
  • Alphys daha hızlı çalışabilir. Ama eski Kraliyet Bilim Adamı Doktor WD Gaster?
  • Bir gün iz bırakmadan ortadan kayboldu.
  • Zaman ve mekanda paramparça olduğunu söylüyorlar.
  • Ha Ha ... korkmadan nasıl söyleyebilirim?
  • Tam burada bir parça tutuyorum.

Poyro

En iyi cevaplar
0
Hadi diyelim Oyun crash yememek için bunu yapıyor.
Peki Sen Diyelim Blabla ismini aldın oyun bu dosyayı bulacak mı ? Yeni dosya oluşturacak.
Ayrıca 2.ci kanıtsa
Gaster Follower 2 nin söylediğine ne diyeceksin ?

Hayır. Blabla ismini koyarsan oyun böyle bir dosya olmadığının farkında ve bu sebeple yeni bir dosya oluşturuyor. Ancak gaster oyunun ilk kez duyduğu bir isim değil. Bu sebeple gasterin ne diyeceğini arıyor. Ancak gaster var olmadığı için oyun gasterin ne diyeceğini bulamıyor ve sonsuz döngüye giriyor. Sonra crash yememek için sen bunu yapmamış sayıyor ve oyunu resetliyor

PratikZeka

Ahanda Peynir
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayır. Blabla ismini koyarsan oyun böyle bir dosya olmadığının farkında ve bu sebeple yeni bir dosya oluşturuyor. Ancak gaster oyunun ilk kez duyduğu bir isim değil. Bu sebeple gasterin ne diyeceğini arıyor. Ancak gaster var olmadığı için oyun gasterin ne diyeceğini bulamıyor ve sonsuz döngüye giriyor. Sonra crash yememek için sen bunu yapmamış sayıyor ve oyunu resetliyor
Hadi onu geçtim Gaster Follower 2 nin söyledikleri var bir de

Son düzenleme:

Poyro

En iyi cevaplar
0
Hadi onu geçtim Gaster Follower 2 nin söyledikleri var bi de
Öncelikle gaster follower'lar hakkında hiçbir gerçek bilgimiz yok. O sebeple artık canon olmaktan çıkıyor. Şimdi başlayalım.
Öncelikle Gaster Followerların kim olduklarını bulmaya çalışalım. Bu durumda Gaster Follower 2 (GF2)'yi ele alalım. Tüm gaster followerlar oyunda görülen başka sprite'lerden oluşmakta. Ve üstüne üstlük aynı vücut duruşunda duruyorlar. Neredeyse aynı kişilermiş gibi. Hatta eğer DEBUG modundaysan Goner Kid'in "Yo! You're a ??? too, right? " diye bir sözü var. Bu aynen Monster Kid'in "Yo! You're a kid?too, right? " sözüne benziyor. Yalnız bir farkı var. Sana ne diyeceğini bilmiyor. Çünkü daha kendisinin ne olduğunu bilmiyor. Tek bildiği şey var olmamanın nasıl hissettirdiği. Hepsinin bildikleri tek şey Gaster ve kaybolmak. Ancak hiçkimse gaster hakkında bir şey bilmiyor. Bence bu sebeple GF'ler aslında ayrı karakterler değiller. Ve sadece Gaster'i hatırlayan karakterlerin replicaları.
Şöyle düşün, Gaster uzay ve zamandan silindiğinde tüm oyun dosyalarından silindi. Ancak eğer bir dosya silinirse aslında yok olmaz. Sadece -üstüne yazılabilir- tagıyla etiketlenirler. Yani silinmeşler ama bir hayalet formuna geçerler. Aynı GF'lerin normal hallerinin hayaletleri gibi görünmeleri gibi. Gaster silindiğinde Gaster hakkında hafızası olan herkesin hafızasından gaster silindi. Ancak silinen tüm dosyaların yerine bir şeyler koyulmadığı için bazı gaster anıları hala ortaya çıkabiliyor. Ancak normal yollarla değil. Sadece özel durumlarda ve hatalarda bu dosyaları görebiliyorsun.
Şimdi asıl konuya gelelim. GF2'nin konuşması.
  • Alphys daha hızlı çalışabilir. Ama eski Kraliyet Bilim Adamı Doktor WD Gaster? Bunun anlamı çoktan belli.
  • Bir gün iz bırakmadan ortadan kayboldu. Evet. Hafıza silinme teorisini doğruluyor
  • Zaman ve mekanda paramparça olduğunu söylüyorlar. Tekrar, bilinen bir şey.
  • Ha Ha ... korkmadan nasıl söyleyebilirim? Şimdi bu beni düşündürdü. Neden korkabilir? Ve hala bir cevap bulamadım.
  • Tam burada bir parça tutuyorum. Asıl kısım burada başlıyor. Bahsettiği parçanın Gaster olduğu belli. Ancak elinde bir beden parçası ya da kemik yok. Bir parça ruh var. Hatta mutlu görünen bir ruh. Büyük ihtimalle Donut Guy (GF2'nin gerçek hali) Gaster'în bir dostuydu. Ve onun mutlu anılarında onun yanında oldu. Onun 'anılarının' bir parçası oldu. Hatta bu sebeple korkuyor. Bir anıyı paylaşırsan bazen o anıları kaybedersin. O bu anıları kaybetmek istemiyor. Çünkü eğer Gaster'la olan anılarını başkasına verirse o karakterin hafızasına yeni bir şey eklenmesi gerekiyor. Bu oyunun onu silmesine sebep olabilir. Ve bundan korkuyor. Çünkü elindeki anı onun için çok değerli. Aynen Donut Man'in elindeki 9999G'lik Spider Donut gibi.
Kaynakça

h0neeboiii

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
GASTER'la uğraşırken çok saçma, doğru dürüst kimsenin bulmadığı şeyler buldum. Açıkçası GASTER'ın ekrana koyduğu yazılardan Girdi 17'yi görüyoruz ve True Lab'te bütün girdilerin arasında Girdi 17 yok. Bir de oyun dosyalarında (Alphys yazmış bunu) Girdi 17 var. HANGİSİ DOĞRU BİLMİYORUM. Neyse Bu Gaster'ın ekrana koyduğu yazıların fontu Wing Dings ki bunu herkes biliyor. O zaman GASTER'ın adı Wing Dings Gaster/Wing Ding Gaster/Wing Dins Gaster olur. GASTER kelimesinden G harfini çıkarttığımızda ASTER diye bir kelime oluşuyormuş ve bu ASTER kelimesi İngilizce'de Altın Çiçeklerin Olduğu bir çiçek grubunun ilk 5 harfi. Flowey Altın Rengi, Asgore'un çiçekleri Altın Rengi, Alphys'te Altın Rengi. Bunun aslında bir tesadüf olmadığını düşündüm. Ayrıca Asgore, Gaster Core'a düşünce yeni bir kraliyet bilim adamı seçmesi uzun sürmüş. Alphys'i de %55 bilimden anladığı için sanırım onu seçti ve NE YAPTIĞINI GÖRÜYORSUNUZ. AZİM DOLDURAM DİYE CANAVARLARI AMALGAM YAPIYOR.
Zaten Catty ve Bratty'den Alphys'in bir şey yapmadığını duyuyoruz. Veeee.... Bu adamı tanıyor musunuz?

146013

Bu adam neyin nesi? Oda 272'de neden var? ve onla iletişime geçince neden ︎☯︎❒︎♏♎♋♍︎⧫︎♏♎︎☸︎︎ yazıyor? *[redacted]* sansürlenmiş demek. NE SANSÜRLENMİŞ BELLİ DEĞİL? buda Wing Dings kullanarak konuşuyor belki bunla ilgili bir konu açabilirim...

Farkettim çok geç attım çünkü bugün gördüm xd

h0neeboiii

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
GASTER'la uğraşırken çok saçma, doğru dürüst kimsenin bulmadığı şeyler buldum. Açıkçası GASTER'ın ekrana koyduğu yazılardan Girdi 17'yi görüyoruz ve True Lab'te bütün girdilerin arasında Girdi 17 yok. Bir de oyun dosyalarında (Alphys yazmış bunu) Girdi 17 var. HANGİSİ DOĞRU BİLMİYORUM. Neyse Bu Gaster'ın ekrana koyduğu yazıların fontu Wing Dings ki bunu herkes biliyor. O zaman GASTER'ın adı Wing Dings Gaster/Wing Ding Gaster/Wing Dins Gaster olur. GASTER kelimesinden G harfini çıkarttığımızda ASTER diye bir kelime oluşuyormuş ve bu ASTER kelimesi İngilizce'de Altın Çiçeklerin Olduğu bir çiçek grubunun ilk 5 harfi. Flowey Altın Rengi, Asgore'un çiçekleri Altın Rengi, Alphys'te Altın Rengi. Bunun aslında bir tesadüf olmadığını düşündüm. Ayrıca Asgore, Gaster Core'a düşünce yeni bir kraliyet bilim adamı seçmesi uzun sürmüş. Alphys'i de %55 bilimden anladığı için sanırım onu seçti ve NE YAPTIĞINI GÖRÜYORSUNUZ. AZİM DOLDURAM DİYE CANAVARLARI AMALGAM YAPIYOR.
Zaten Catty ve Bratty'den Alphys'in bir şey yapmadığını duyuyoruz. Veeee.... Bu adamı tanıyor musunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 146013

Bu adam neyin nesi? Oda 272'de neden var? ve onla iletişime geçince neden ︎☯︎❒︎♏♎♋♍︎⧫︎♏♎︎☸︎︎ yazıyor? *[redacted]* sansürlenmiş demek. NE SANSÜRLENMİŞ BELLİ DEĞİL? buda Wing Dings kullanarak konuşuyor belki bunla ilgili bir konu açabilirim...

Farkettim çok geç attım çünkü bugün gördüm xd

Mami128

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Undertale daki Gaster Deltarune evrenini yaratan kişidir ve ben sadece bunu ve sans papyrus isimlerinin fontlarından gelme olduğunu ve sansın 3. ve 4. perdeyi yani bizimle oyunu oynayan kişiyle iletişim kurduğunu biliyorum (ayrıca sansın ışınlandığınıda biliyom)

mealican

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
pintipanda şurayı okusa gözleri dolar

EmreTheTheoryMan

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
eğer undertale'ın sistem dosyalarının falan ne olduğunu bilmiyorsanız ve oyunu normal oynuyorsanız w. d. gaster'dan bahsedildiğini tek duyacağınız yer, oyunda fast travel görevini gören "river person". bu arkadaşın botundan bir yerlere giderken size farklı şeyler der. bunlardan bir tanesi de, "beware of the man who speaks in hands." oyunda "elleriyle konuşan" kimse olmadığı için bu diyalog ilk duyan insanları meraklandırmıştı. ben de o insanlardan biri olduğum için "the man who speaks ın hands" ya da "w.d. gaster"'ın gizemini çözmeye çalışacağım. ilk ipucu aslında oyunun kayıt sisteminden geliyor. şöyle ki, undertale'da her yeni oyuna başladığınızda oyun "fun value" denilen 1 ve 100 arasında bir sayı seçer. bu sayılara göre oyundaki diyaloglar ve bazı npc'ler gibi ufak detaylar değişir. eğer çok spesifik bir fun value'nuz varsa normal oyunda gözükmeyen ve kendilerine "gaster followers" diyen 4 npc core bölgesinde belirir. eski kraliyet bilim adamı w. d. gaster ve nasıl "kendi deneyinin onu öldürdüğü"nden bahsederler. eski kraliyet bilim adamı olduğuna göre sonraki ipucuna bakacağımız kişi, şu anki kraliyet bilim insanı alphys. eğer oyunu pasifist olarak oynuyorsanız, alphys tarafından "true lab" denilen bir yere gitmekle görevlendireceksiniz. orada bir deneyin parçası olarak "determination"la aşılanmış ve sonuç olarak eriyip birbirine karışmış "amalgamate" canavarlarla, "dt extractor"la ve bu deneylerin günlüğü gibi gözüken ve alphys'in yazmış olduğunu düşündüğümüz bazı"entry"lerle karşılaşacaksınız. her şey tamam ama dikkatli oyuncuların da farkettiği gibi 21 entry içinden 17. entry kayıp. insanlar bunun sayma hatası olduüunu düşünse de entry 17 aslında var. debug mod'da oda 264'ye ya da diğer adıyla "room_gaster"a ışınlanınca kayıp entry ortaya çıkıyor. entry ilginç bir şekilde harflerle değil sembollerden oluşan winding alfabesinde yazılmış. peki winding alfabesinde birçok sembol ne biliyor musunuz? eller. river person'un dediğini hatırlayın, "the man who speaks in hands." 17. entry'yi türkçeye çevirince ortaya bu çıkıyor, "karanlık, daha karanlık, daha da karanlık. karanlık büyümeye devam ediyor. gölgeler daha da derinlere iniyor. photon testleri negatif. bu yeni deney, çok ilginç gözüküyor... siz ikiniz ne düşünüyorsunuz?" siz ikiniz mi? kimden bahsediyor? alphys şu anki bilim insanı olduğuna göre onun iki kişiden biri olduğunu farz edebilirz. diğeri? ipucu için yine sistem dosyalarına danışıyoruz. sans'in boss savaşını hepimiz biliyoruz. orada kullandığı en ikonik silah bize ateş eden ejderha gibi gözüken silahlar. sistem dosyalarından silahın adına bakarsak adı "gaster blaster". ve hepsi bu değil. gaster blaster'laın şekili true lab'in dt extractor'a çok benziyor. ya tesadüf ya da aynı kişi tarafından yapıldılar. ben tahmin 2'yle devam ediyorum. pasifist sonda ana karakterlerin yeraltının çıkışında sohbet ettiği kısımın bazı varyasyonlarında sans ve alphys birbirleriyle tanışıyorlarmış gibi konuşuyorlar ve papyrus nereden tanıştıklarını sorunca sans konuyu değiştiriyor. bu kanıtlar yetmedi mi? true lab entrylerinin bir yarısı büyük ve küçük harf kurallarına ve yazım kurallarına uygunken, diğer yarısı hepsi küçük harf ve anlam bozuklukları var. sans'in konuşa tarzı gibi. ve son olarak sans ve papyrus'un evinin arkasında bir laboratuvar ve battaniyeyle sarılmış gizli bir makine var. o zaman gaster'in asistanlarının alphys ve sans olduğunu söyleyebiliriz. hazır konu sans'teyken acaba gaster ile olan ilişkisinin güçleri ve timeline'lar hakkindaki bilgisi ile bir ilgisi olabilir mi? gaster follower'lardan bir tanesi goner kid şöyle ilginç bir şey diyor, "senin var olmaman dışında herşeyin aynı olduğu bir dünya hayal edebiliyor musun?" bu diyalogtan yola çıkarak ve gaster'ın "kendi deneyi tarafından öldüğü" bilgisiyle tahminim şöyle. gaster true lab ve core'un asıl yaratıcısı. sans ve alphys ise onun asistanları olarak çalışıyor.gaster timelinne'ları içeren yeni projesi için denek arar ama ture lab'deki kazadan sonra kimse onu desteklemediği için makineyi kendisi test etmek zorunda kalır. ama proje gaster'ı "yok edince" alphys core'u bitirip yeni kraliyet bilim insanı olur. sans ise gaster'ın eski tasarımlarından yola çıkarak gaster blaster'ları tasarlar ve makineyi tamir edip gaster'ı geri getirmek umuduyla bozuk makineyi evinin arka odasına götürür ve saklar. peki gaster'a ne oldu? gerçekten öldü mü? hayır. parçalara bölündü. gaster follower'ların hepsinin aynı anda gözüktüğü bir fun value ya da diğer adıyla timeline yok. o yüzden benim tahminim gaster uzay ve zamanın ötesinde parçalandı ve bizim gaster follower olarak bildiğimiz parçalara bölündü. ve eğer pasifist sonu canon olarak düşünürsek, ne sans ne de alphys gaster'ı birleştiremedi ve pes ederek yukarı çıktılar. elleriyle konuşan adam ise, sonsuza kadar artık terk edilmiş yer altının farklı varyasyonlarında bölünmüş olarak kalmaya mahkum...

kwi

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle gaster follower'lar hakkında hiçbir gerçek bilgimiz yok. O sebeple artık canon olmaktan çıkıyor. Şimdi başlayalım.
Öncelikle Gaster Followerların kim olduklarını bulmaya çalışalım. Bu durumda Gaster Follower 2 (GF2)'yi ele alalım. Tüm gaster followerlar oyunda görülen başka sprite'lerden oluşmakta. Ve üstüne üstlük aynı vücut duruşunda duruyorlar. Neredeyse aynı kişilermiş gibi. Hatta eğer DEBUG modundaysan Goner Kid'in "Yo! You're a ??? too, right? " diye bir sözü var. Bu aynen Monster Kid'in "Yo! You're a kid?too, right? " sözüne benziyor. Yalnız bir farkı var. Sana ne diyeceğini bilmiyor. Çünkü daha kendisinin ne olduğunu bilmiyor. Tek bildiği şey var olmamanın nasıl hissettirdiği. Hepsinin bildikleri tek şey Gaster ve kaybolmak. Ancak hiçkimse gaster hakkında bir şey bilmiyor. Bence bu sebeple GF'ler aslında ayrı karakterler değiller. Ve sadece Gaster'i hatırlayan karakterlerin replicaları.
Şöyle düşün, Gaster uzay ve zamandan silindiğinde tüm oyun dosyalarından silindi. Ancak eğer bir dosya silinirse aslında yok olmaz. Sadece -üstüne yazılabilir- tagıyla etiketlenirler. Yani silinmeşler ama bir hayalet formuna geçerler. Aynı GF'lerin normal hallerinin hayaletleri gibi görünmeleri gibi. Gaster silindiğinde Gaster hakkında hafızası olan herkesin hafızasından gaster silindi. Ancak silinen tüm dosyaların yerine bir şeyler koyulmadığı için bazı gaster anıları hala ortaya çıkabiliyor. Ancak normal yollarla değil. Sadece özel durumlarda ve hatalarda bu dosyaları görebiliyorsun.
Şimdi asıl konuya gelelim. GF2'nin konuşması.
  • Alphys daha hızlı çalışabilir. Ama eski Kraliyet Bilim Adamı Doktor WD Gaster? Bunun anlamı çoktan belli.
  • Bir gün iz bırakmadan ortadan kayboldu. Evet. Hafıza silinme teorisini doğruluyor
  • Zaman ve mekanda paramparça olduğunu söylüyorlar. Tekrar, bilinen bir şey.
  • Ha Ha ... korkmadan nasıl söyleyebilirim? Şimdi bu beni düşündürdü. Neden korkabilir? Ve hala bir cevap bulamadım.
  • Tam burada bir parça tutuyorum. Asıl kısım burada başlıyor. Bahsettiği parçanın Gaster olduğu belli. Ancak elinde bir beden parçası ya da kemik yok. Bir parça ruh var. Hatta mutlu görünen bir ruh. Büyük ihtimalle Donut Guy (GF2'nin gerçek hali) Gaster'în bir dostuydu. Ve onun mutlu anılarında onun yanında oldu. Onun 'anılarının' bir parçası oldu. Hatta bu sebeple korkuyor. Bir anıyı paylaşırsan bazen o anıları kaybedersin. O bu anıları kaybetmek istemiyor. Çünkü eğer Gaster'la olan anılarını başkasına verirse o karakterin hafızasına yeni bir şey eklenmesi gerekiyor. Bu oyunun onu silmesine sebep olabilir. Ve bundan korkuyor. Çünkü elindeki anı onun için çok değerli. Aynen Donut Man'in elindeki 9999G'lik Spider Donut gibi.
Kaynakça
senin dediklerini kanıtlayan şeylerde yok ve gaster yarı yarıya bir ruha sahip ya zaman diliminde kendini 2 ye ayırdı sans ile papyrus oluştu yada kendini zamandan yok etti ve oyunda öyle biri var gaster konuşmasına gerek yok hayır cevabını anlıyoruz zaten öyle biri kendini silmişse bir daha hatırlanmaz oyun içinde adının koyulmasına rahatça izinde verilir

Gaster önce kraliyet bilimcisiydi Alphys oluşturmak için sorumlu, CORE . Gaster'ın Takipçileri , Gaster'a ne olduğuna dair çeşitli açıklamalar yapıyor. Bir yineleme onun "yaratılışına düştüğünü" söylüyor, bir diğeri "deneylerinin yanlış gittiğini" söylüyor ve sonuncusu "zaman ve uzayda paramparça olduğunu" söylüyor. River Person ve Gaster's Followers gibi karakterler onun varlığına dair ipuçları veriyor. Sans ve Papyrus'a benzer şekilde , diğer karakterlerden farklı bir yazı karakteriyle konuşur.

Gaster'ın Takipçileri , eğlence değişkeni belirli bir değerdeyken Hotland'da asansörlerin yanında bulunan gri NPC'lerdir . Hepsi oyundaki belirli NPC'lere benziyor, ancak birkaç küçük fark var.

Kahraman, bir takipçisi olan bir odadayken Papyrus'u (veya Papyrus ve Undyne'i) aramaya çalışırsa, yalnızca "Telefon açılmıyor" satırını alır. Kahraman yine de Toriel'e telefonla ulaşmaya çalışabilir . Odadan çıktıktan sonra telefon normal şekilde çalışıyor.

Sans Soykırım Yolu'ndaki mücadelesi sırasında "Gaster Blaster" olarak adlandırılan bir silah kullanıyor ve muhtemelen Gaster'ın silahı geliştirdiğini gösteriyor.

Gaster var olan bir karakter bize düşen insanı adlandır kısmında çok net hayır cevabı veriyor sadece papyrus ve sansla bir bağlantısı %100 var büyük ihtimalle babaları

buda wingdis yazıların bir çevirisi
  • GİRİŞ NUMARASI ON YEDİ
  • KOYU
  • DAHA KOYU
  • HENÜZ DAHA KOYU
  • KARANLIK BÜYÜYOR
  • DERİN KESİLEN GÖLGELER
  • FOTON OKUMALARI NEGATİF
  • BU SONRAKİ DENEY
  • SEEMS
  • ÇOK
  • ÇOK
  • İLGİNÇ
  • ...
  • İKİNİZDE NE DÜŞÜNÜYORDUNUZ
Mesaj bittiğinde, oyun kapanmadan önce ekran bir saniyeliğine kararır. Giriş sırasında çalan ses mus_smile, oyun dosyalarında " " olarak etiketlenir . Bu dosya, Muffet'in kahkahasını ortaya çıkarmak için %1000 hızlandırılabilir, tersine çevrilebilir ve daha sonra döngüye alınabilir. [3] 17 numaralı girişten bir alıntı

Goner Clam Kız da Clam Goner olarak bilinen, Nintendo Anahtarı sürümüne Şelale NPC özeldir Undertale , Clam Kız son sözünde bazı yeni diyalog alır Gerçek Pacifist Rotası . Diyaloğunun son satırında, Clam Girl, Goner Clam Girl'e dönüşüyor. Daha sonra Mystery Man ve Gaster Follower 2 ile aynı ses efektiyle kaybolur ve bu da Gaster ile bir bağlantıyı gösterir.

senin dediklerinde %100 doğruluğu yok
bizim sunduğumuz kantılar daha iyi senin tek dedikler sadece olası ve kendi düşüncene bağlı şeyler biz kanıt sunuyoruz

Bir tweet'te Toby Fox, Papyrus için çok erken konsept sanatını gösterdi. Aynı görüntüde, Papirüs'ün isimlerin sansürlendiği "* adında bir * olduğunu" söyleyen bir not vardı. Gaster'in bir şekilde Sans ve Papirüs ile ilgili olduğu yönündeki popüler teori nedeniyle bunun Gaster'a atıfta bulunması mümkündür. [10] Bu not aynı zamanda Büyükbaba Semi'ye de atıfta bulunabilir

yani gaster gerçek ismini yazdığımızda kısa olarak hayır diyor sans ve papyrusun babasıdır gerçekliği kanıtlanmıştır hem sans ın hemde papyrusun gücüne sayiptir yarı yarıya ışınlana bilir kraliyet bilim insanıdır varlığı silinmemiştir ama kimsenin ulaşamıycağı bir yerde ve çoğu kişinin unuttuğu veya unutmadığı ama kimsenin ondan bahsetmek istemedeği ara sıra gördüğümüz takipçileri onu gösteren onun varlığına şahit olanlar ve halende olduğunu bilenler en iyisi sen kendi bildiğini okumaya devam et kardeş yanlış yoldan ayrılma :)

KISACA
GASTER