Portal Kins - Türkçe Skript Eklentisi!

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba. Önceki konuyla beraber kombo olsun diye bunu da açıyorum. Bu bir arkadaşımla beraber yaklaşık 1 buçuk sene önce başlattığımız bir şeydi.

O zamanlarda başlamış olan projede güzel bir ilerleme kaydettikten sonra ikimizin de işleri çıktı ve projeyi biraz ortada bıraktık. Önceki CustomProgram konusunu da açmışken bunu da açayım dedim. Hem hiçbir şey bilmeden boş ego yapan kişilere de ders olur diye umuyorum.

Bu arada skript yerine bunun ismi "kins". Neden diye sorarsanız aslında KazuroInstructions kelimesinin kısaltması. (Yardım eden diğer arkadaşın o zamanki ismi Kazuro idi.)

Kod:
komut /sns <oyuncu>:
    yetki: sns.kullan
    yetki mesajı: &cBu komutu kullanma yetkiniz yok!
    diğer: sbs,sonnovem
    tetikle:
        değer-1'e "&cSNS \"Mesajı\" aldınız!" mesajı gönder
        gönderici'e "&a%değer-1% oyuncusuna SNS Mesajı gönderdiniz!" mesajı gönder
        {sns.%değer-1%}'i doğruya ayarla

komut /itemver <oyuncu> <item> <sayı> [<yazı>]:
    yetki: item.ver
    yetki mesajı: &cBu komutu kullanma yetkiniz yok!
    diğer: iv,giveitem
    tetikle:
        eğer {sns.%oyuncu%} değeri doğru ise:
            eğer değer-4 ayarlı ise:
                değer-1'e değer-3 tane değer-4 isimli değer-2 ver
            değilse:
                değer-1'e değer-3 tane değer-2 ver
            göndericiye "&aItem başarıyla verildi!" mesajı gönder
            değer-1'e "&aSNS Hediyesi aldınız!" mesajı gönder
            {sns.%değer-1%}'i sil
        değilse:
            göndericiye "&cSNS Mesajı almamışsınız!" mesajı gönder

sohbete mesaj yazılınca:
    mesaj değeri "ben" ve {sns.%oyuncu%} değeri doğru değil ise:
        iptal et
        oyuncuya "&cSNS Mesajı almadan bunu yazamazsınız!" mesajı gönder

Şimdilik bu gösterdiğim Türkçe skript kodunun çalıştığı test edildi. Tabii ki her durumda değil. Sanırım oyuncunun ismi biraz şekilli olunca problem yaratabiliyormuş.

Projenin ortada kalmasından bahsederken aslında sadece bütün özelliklerin eklenmediğinden bahsediyordum. Sistemin temeli zaten hazır. Ancak "sohbete mesaj yazılınca" gibi bütün eventler tabii ki eklenmedi. Hatta sanırım direkt burada yazanların dışında bir şey eklenmedi. Eklemek tabii ki zor değil. Github içerisinde manual dosyası var. Sisteme yeni expression eklemeyi vs. anlatıyor. Bir şeyler eklemeyi planlıyorsanız kapımız açık. (manual dosyası resources içerisinde.)

Bir de projenin başka bir özelliği planlıyorduk ancak proje tam o arada bitmişti. Eklenti olarak çalışan bu Jar'ın üzerine çift tıklarsanız bir de kins için özel editör açılacaktı. Paketlerde "kinseditor" ile ilgili gördüğünüz şey oydu. Tabi synth ile swing kullanıyorduk basitçe.

Bu proje şimdilik devam eder mi bilmiyorum. İlk söylediğim zamanlarda insanlar bunu çok da iyi bulmamıştı. Ama zaten amacımız da insanların sevmesi değildi. Konunun başında anlattım zaten olayı.

Github linki: MegaCrafter/kins

Düşüncelerinizi bekliyorum... İyi forumlar dilerim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoMan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java ile kodlanmış özel bir geliştirme aracının "Skript Paylaşımları" kategorisine taşınmasına anlam veremiyorum. Forumun eski hallerini özlüyorum bazen, şu geliştirme konularının eski popülerliğini kazanıp ilgiye boğulması sanırım bir daha asla tekrarlanmayacak bir şey.

Yaptığın geliştirme aracı yani "Kins" oldukça güzel bir amaca hizmet ediyor. Ülkemizde bilindiği üzere Minecraft sunucusu oldukça ilgi görüyor. Umuyorum ki artık skript yerine Kins kullanmayı tercih edecekler. İngilizce gerektirmeyen bu güzel yazılım sayesinde birçok sunucu artık daha özel şeyler kodlayabilir.

Emeğine sağlık sevgili dostum, başarılarının devamını diliyorum.

Baltr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
yorumu silmeyi bulamadım silmek isterseniz silin.

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
anlamadığım şey şu

diye bir şey yazılıyor ve siz eleştirimizi siliyorsunuz peki forumda eleştiri yapmak flan mı yasak eleştirimi tekrarlıyorum
resime göre üstte item değişkeni itemstack olarak belirleniyor ve altta methoda item tipi olarak gönderiliyor sonra bu item tipi yine itemstack e cevriliyor bunun yerine methoda itemstack göndermek daha mantıklı olmazmıydı
Bu mesajı görmüştüm ama arada kaynamış özür diliyorum ve şimdi cevap veriyorum:

Dediğim gibi proje ortada kalmıştı ve item verme sistemi son demlerdi. O sırada Kazuro ile bir belirsizlik yaşamıştık. Bir itemin tanımı, expression'un kendisi mi olmalı yoksa effect'e mi dahil olmalı şeklinde. Ben kendi başına expression olmasını uygun görüp Parameter sistemini ona göre yapmıştım. Ama o, bunun sadece item verme için kullanılacağını düşünerek execute methodundaki parametreleri item parçalarına göre yazmıştı. Ben Kazuro'dan öncesinde üniversite için ayrılmıştım. Kazuro da Parameter sistemini düzenlemek yerine yapıp test edebilmek için basitçe birleştirmiş. Şu anda olsaydı evet, itemstack'i direkt vermek daha mantıklı olacaktı. Benim planım da oydu. Üniversite için ayrılmam sebebiyle orası öyle kaldı. Tabi düzeltip commit atmam zor değil eğer rahatsız ediyorsa.

Reyd

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kötü, eksik ve gereksiz.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapıcı eleştiri yapınca sildirtmiyor musun :D?
Yani eleştiri, başka bir konuda tartıştık diye "beni çıldırtmak amacıyla" laf atmak için yazılan bir şeyse eleştiriye kapalı biri olduğum söylenebilir. Hem olay sadece benle ilgili olsa senin de tanıdığın kişilikler forumdan direkt yasaklanmazlardı sanırım. Mesela şu an sen de aynı şeyi yapıyorsun, onlarla empati kurman zor olmaz. Her neyse zorlamama gerek yok.

Yukarıda da cevabını verdiğim mesaj gibi düzgün bir eleştiri yaparsanız söz veriyorum gerekirse makale yazıcam cevap için. Ve ben kesinlikle sözümün eriyimdir şüpheniz olmasın.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Yapıcı eleştiri yapınca sildirtmiyor musun :D?
Kins'i neden beğenmediğini söylediğinde yapıcı eleştiri olur. Kötü eksik gereksiz diyip bıraktığında boş yapmış olursun. Ben de kins'i pek sevmedim çünkü Türkçe kodlanmış buna alışabileceğimi sanmıyorum. Şu anda skript kadar stabil de değil.
1590121442246.png

Moderatör tarafından düzenlendi:

hyperionnn

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eleştiri içermeyen, sadece olumlu ve saçma yazılmış yorumları bırakmak için kaç lira verdiniz? Neyse, şu an en az 2-3 sayfa eleştiri ve eleştiriyi tartışma mesajı olması lazımdı. Büyük ihtimal ile benimde yorumum silinecek, şimdiden ssimi alayım, lazım olur. Skripte oranla aşırı gereksiz ve kullanışsız, gelişmeniz dileğiyle. (bir şeyin türkçe olması veya türk tarafından yapılması o şeyi iyi yapmaz)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eleştiri içermeyen, sadece olumlu ve saçma yazılmış yorumları bırakmak için kaç lira verdiniz? Neyse, şu an en az 2-3 sayfa eleştiri ve eleştiriyi tartışma mesajı olması lazımdı. Büyük ihtimal ile benimde yorumum silinecek, şimdiden ssimi alayım, lazım olur. Skripte oranla aşırı gereksiz ve kullanışsız, gelişmeniz dileğiyle. (bir şeyin türkçe olması veya türk tarafından yapılması o şeyi iyi yapmaz)
Hesabı açıp attığı ilk mesaj bu olan biri... Hmm... Ve birkaç gün önceki mesaj silinme olayını da iyi biliyor... Nerden gelmiş olabilir ki?

Amacımızın insanların bunu sevmesi olmadığını konuda çok açık bir şekilde belirttim. Skript gibi oluşturulma tarihi bundan 9 yıl öncesine dayanan, geniş bir kitleye sahip, sürekli geliştirilmiş ve birçok sunucuda kullanılarak binlerce hatası bu sayede fark edilip yine onlarca yazılımcı tarafından çokça kez düzenlenen bir eklentiye karşı 10 günde yapılan bir eklentiyi karşılaştırıyorsunuz. Bunun üstüne "Skripte oranla aşırı gereksiz ve kullanışsız, gelişmeniz dileğiyle." gibi bir söylemde bulunuyorsunuz. Bunun daha da üstüne yaptığınız şeye "eleştiri" diyorsunuz. Buna "baltalama" dendiğini ben gibi forum yönetimi de biliyor ki mesajların hepsini silmişler. Daha neyi zorluyorsunuz ki? (Yaklaşık 30 kere "tecrübesizlik" kelimesini kullanıp tek bir kod bölmesi göstermemek de "eleştiri" değil "baltalama" sayılır tabi.)

Gerçekten açık görüşlü, tamamen tarafsız ve işe yarar bir eleştiri ile gelirseniz gerekirse makale ile cevap vereceğime söz verdim yukarıda. Ya da bundan daha iyisini yapıp örnek de verebilirsiniz. Hatta isterseniz gelin discord'a sesli konuşma üzerinden tek tek anlatayım koddaki her bir dizayn seçiminin neden olduğunu.

30-40 tane yeni hesapla gelip buna "gereksiz, kullanışsız" dediğinizde benim moralim bozulmuş olmuyor veya "çıldırtmış" olmuyorsunuz. Kendinizi yormayın diye not düşeyim dedim.