Kısmen geri döndüm! Planlarım...

Hangi proje ile başlanmalı ?

• Metin2

• Silkroad

• Knight

• Guild Wars 2

• PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS (PUBG)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Planlamalar
Merhabalar herkese, uzun bir süre pasif durumda kaldım. Bölüm değiştirdiğim için birçok sınava tabi tutuldum :( Hâlâ durum devam etmekte fakat küçük bir vaktimi projeme ayırarak bir şeyler elde edebileceğimi fark ettim. Ben yokken arkamdan çok küfür ettiniz sanırsam. :D Açıkçası bende ederdim. Biran sunucuyu kapatıp giden birisine bende küfür ederdim. :D Biliyorum klasik senaryo olarak Skript ve kendi plansız proglamlamam yüzünden Blazerd projesini yürütemedim.
Şu an yeni bir proje düşünüyorum. Klasik bir proje haline gelen fakat birçok zamandır gerçekleşmeyen, gerçekleşse bile beklenen etkiyi veremeyen bir proje daha doğrusu projelerin fikirlerini ve planlamalarını size sunmak istiyorum. Projemiz oyunların Minecraft halidir. Knight, Metin2, Silkroad, Aion, Guild Wars 2 ve birçok çeşit oyunu Minecraft'a uyarlamak istiyorum ve bu kitlenin seveceğini düşünüyorum. Bir oylama ile size oyunlar vereceğim ve bu oyunlardan ilk projemi seçmenizi istiyorum. Sizi çok yormayacağım sadece oy verin ve beni umursamadan bekleyin. Sizi eğlendirmek ve kendimi de eğlendirmek istiyorum.

Bu arada verdiğim ara boyunca bir kaç dil öğrendim. Java ve C öğrendim fakat ikisinde de şu an çok iddialı değilim fakat ben yapabilirim emin olun :) Sizi bu kadar uğraştırdığım ve beklettiğim için özür dilerim. :( Bu arada baştan belirtmek isterim çok vaktim yok hatta çok az var fakat birike birike bu projede hızlı ve düzenli biter.

Son olarak bana destek olacak ve yanımda duracak, sistemleri test edecek birileri lazım. Özel mesaj yolu ile veya başka bir yol ile bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden :)

Enderiatus

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Skript'te yaptığın sunuculardan sonra, Java ile çıkaracağın projeler gayet güzel olur. En azından ben gibi üşenmiyorsun sen <_< Proje listesi gayet güzel, hangisini yaparken zevk alacaksan onu yapmanı öneriyorum ya da daha fazla hangisini oynadıysan :D PUBG'yi boşver sen salla onu, hafif kalır sana. Bliz güzeldi, sen o tarzda ilerle. Metin2 yaparsan affetmem gelirim.. Şimdiden başarılar canısı :dost:

Son düzenleme:

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Bunların yanı sıra Town of Salem konseptli bir oyun yaparsan güzel olabilir.

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Skript'te yaptığın sunuculardan sonra, Java ile çıkaracağın projeler gayet güzel olur. En azından ben gibi üşenmiyorsun sen <_< Proje listesi gayet güzel, hangisini yaparken zevk alacaksan onu yapmanı öneriyorum ya da daha fazla hangisini oynadıysan :D PUBG'yi boşver sen salla onu, hafif kalır sana. Bliz güzeldi, sen o tarzda ilerle. Metin2 yaparsan affetmem gelirim.. Şimdiden başarılar canısı :dost:

Yorumun için teşekkürler ikimizde birbirimizin en eski oyuncularıyız hâlâ devam ediyor. :D

Bunların yanı sıra Town of Salem konseptli bir oyun yaparsan güzel olabilir.

Yorumunuz için teşekkürler mantıklı bir şey fakat o daha çok mini oyun tarzı olduğundan biraz geç yapılabilir. Fikir çok hoş ama :D

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
az zamanın varmış, hiç başlama derim
bol zamanın olduğunda yapmaya başlarsan daha sorunsuz bir sunucu ortaya çıkar.

zamanının olduğu vakitler yap, boş ama kısa bir zamanın var
adam gibi bir sunucu ortaya çıkmaz

mt2 yapmanı isterim :D

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kafamda bi fikir vardı onu sunmak isterim. Sunucuda bi madde olucak kristaller. Bütün oyun bu kristallerin üstüne kurulucak desem yeridir. Yetenekleri kristallerle kullanıcaz, kara büyü yapan biri kara büyü kristalinin yanında daha güçlü büyü yapıcak gibisinden. Açık dünyada onlarca kristal olucak ve herbirinin ayrı özelliği. Fakat bu kristallerin en büyük özelliği claim atmak için kullanıcak olmamız. Kristali ele geçirmek için belli şartları sağladığımızda kristal bizim olucak ve guild için claim atıcak. Bu kristalin 2 adet özelliği olucak. 1.Özelliği Kristali manayla beslemek, bunu yaptığımızda ilk efffekti aktifleşicek misal kara büyüyü sömürebilen bi etki olabilir. Hiçbir şekilde kara büyü yapılamaz kristal beslendiği sürece. Çok daha detaylı ve zekice effektler sağlanabilir. Bu kristalin 2.bir effekti daha var. İlk etki bütün claime etki ederken bu sadece kristalin etrafına etki ediyor fakat bu etkinin kötü bi yanı var. Kristal parçalama. Yani kristali uzun bi süre kullanılmaz hale getiriyo ve claim ortadan kalkıyo haydeee. Fakat sağladığı şey çok güçlü bi etki olucak yine bir şey uydurursam bu kara büyüyle olmazda benim bi fikrim vardı manayı emip kalkana dönüştüren bi kristal. Onun patlama etkiside 30sn'lik devasa mana yenilenmesi. Bu sayede hem manasız kalmicak hemde sürekli kalkan yüklenicek büyücüler için cennet :D. Aynı şekilde düşmanın manası sürekli kalkana dönüştüğü için manasız kalıcak ama bu kadar savunmasız bırakmamak lazım tabi. Bu mana emmeyi su kristali yapıyosa su kristallerinin effektini azaltan bi zırh seti olabilir yani her şey zayıflatılabilir aynı zamanda güçlendirilebilir olmalı. Bu devasa claim kristallerinin yanı sıra mini kristallerde olucak, dungeonlardada kullanılabilir mesela kristali besleyince kapı açılır eğer mana beslemeyi bırakırsan arkadaşların boss odasında kitli kalır gibisinden :D. Tamamen pvp üzerine harika bi mantık bence :3.
Buzluktan çıkmış balık kadar sevimsizsin!

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kafamda bi fikir vardı onu sunmak isterim. Sunucuda bi madde olucak kristaller. Bütün oyun bu kristallerin üstüne kurulucak desem yeridir. Yetenekleri kristallerle kullanıcaz, kara büyü yapan biri kara büyü kristalinin yanında daha güçlü büyü yapıcak gibisinden. Açık dünyada onlarca kristal olucak ve herbirinin ayrı özelliği. Fakat bu kristallerin en büyük özelliği claim atmak için kullanıcak olmamız. Kristali ele geçirmek için belli şartları sağladığımızda kristal bizim olucak ve guild için claim atıcak. Bu kristalin 2 adet özelliği olucak. 1.Özelliği Kristali manayla beslemek, bunu yaptığımızda ilk efffekti aktifleşicek misal kara büyüyü sömürebilen bi etki olabilir. Hiçbir şekilde kara büyü yapılamaz kristal beslendiği sürece. Çok daha detaylı ve zekice effektler sağlanabilir. Bu kristalin 2.bir effekti daha var. İlk etki bütün claime etki ederken bu sadece kristalin etrafına etki ediyor fakat bu etkinin kötü bi yanı var. Kristal parçalama. Yani kristali uzun bi süre kullanılmaz hale getiriyo ve claim ortadan kalkıyo haydeee. Fakat sağladığı şey çok güçlü bi etki olucak yine bir şey uydurursam bu kara büyüyle olmazda benim bi fikrim vardı manayı emip kalkana dönüştüren bi kristal. Onun patlama etkiside 30sn'lik devasa mana yenilenmesi. Bu sayede hem manasız kalmicak hemde sürekli kalkan yüklenicek büyücüler için cennet :D. Aynı şekilde düşmanın manası sürekli kalkana dönüştüğü için manasız kalıcak ama bu kadar savunmasız bırakmamak lazım tabi. Bu mana emmeyi su kristali yapıyosa su kristallerinin effektini azaltan bi zırh seti olabilir yani her şey zayıflatılabilir aynı zamanda güçlendirilebilir olmalı. Bu devasa claim kristallerinin yanı sıra mini kristallerde olucak, dungeonlardada kullanılabilir mesela kristali besleyince kapı açılır eğer mana beslemeyi bırakırsan arkadaşların boss odasında kitli kalır gibisinden :D. Tamamen pvp üzerine harika bi mantık bence :3.
Buzluktan çıkmış balık kadar sevimsizsin!

Denge oluşturmaktan sıkıldım... Bir oyunu tamamen aynısı olarak yansıtırsam daha iyi geliyor. Teşekkür yinede <3

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ben Skriptle Metin2 temalı Yapıyorum Sen Java İle yapar isen daha iyi olur bence

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oylar neticesinde farklı olarak başka bir tür oyun yapabilirim. Bu projelerin hepsi ilerde gerçekleşecek merak etmeyiniz.
İlk başta farklı bir tür, ondan sonra farklı bir tür vs. her 3 ayda bir tür eklendikçe beğenilmeyen tür silinip başka bir tür kodlanacaktır. Çok ama çok kapsamlı bir çekirdek sunucu gibi düşünün :)

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Projelerde bendingi görmemek beni üzdü.Yine de hayırlısı olsun.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
herkesin yaptığını ve ya yapmaya çalışıtığını(metin2 tipi) yaparsan pek başarılı olacağını sanmıyorum yenilikçi bir şekilde minecraft ı yükseltmek için ben PUBG diyorum, yoksa herkes metin2 açıyor vaziyet kel ilk açılan mmorpg ler güzeldi ama sonra yeni yetmeler açmaya başlayınca olay bozuldu, PUBG şeklinde yaparsan daha çok ilgi göreceğini düşünüyorum, minigames tarzı oluyor ama zaten tüm rekorlar mg türünde kırılıyor bkz eggwars bedwars skywars...

TungahanSZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Metin2 , Knight , Sro , GW2 klasik MMORPG olarak görünüyor artık.
+ bas mob kes level kasmak aslında bunu zevkli yapan şeyde oyunda arkadaş edinerek kendine ortam kurması.
PUBG açısından senin bu işi yapacağından eminim fakat oyuncu sıkıntısı çok yüksek olucak.
Bu yüzden bana göre Metin2 kısa ve özdür. Hiç oynamayan bile Metin2'yi biliyordur ki oyuna girildiği zaman bile insan oyunda ne yapılacağını bilir.
Knight ve Sro oynamışlığım var onlarda güzel fakat Metin2'nin yeri başka bana göre <3

Hangi projeyi yaparsan yap yine oyunda bulunacağım şimdiden başarılar. !