Kitap Okuma Alışkanlığı/Faydaları

Crafter_337

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Nasıl kazanılır? Yani sadece ilgi alanında olan şeyler okumak yeterli mi sizce? Veya önümüze her geleni okumalı mıyız? Ben kendi adıma her önüme geleni okumayı denemedim, fakat o şekilde ilgi alanı dışında olduğu için bir süre sonra sıkılabileceğimizi düşünüyorum. Sizce kitap okumayan birisi, okumaya başlamak için her önüne geleni okumalı mı, yoksa ilgi alanında olan kitaplardan başlayıp her türden kitap okumaya doğru mu yönelmeli? Ek olarak, sizce kitap okumak kişiye çoğu kişinin bahsettiği kadar büyük bir fayda sağlıyor mu?

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
cidden bi kitabı okumalı ve sevmelisin en azından bu gerçekleşmeden şahsen ben kitap okumaya başlicağımı sanmıyorum ben okumaktan ziyade sesli kitap tarzı uygulamalar var o anlatımları dinliyorum kampta falan güzel oluyo

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Yaparken sıkıldığın bir işi seve seve yapar mısın? Yapmazsın, o yüzden keyfi olarak neyi seviyorsan onu okuyacaksın. Bu arada kitap okumanın öyle büyük ahım şahım getirilere sahip olduğunu da düşünmüyorum. Ha tarih, psikoloji, biyoloji ile alakalı eserleri okursan tabi ki de sana katkısı olur ama yani aman efendim okumanız hızlanır falan fişmanın tırt olduğunu düşünüyorum, sonuçta her gün binlerce yazı okuyorsun hızlansa oradan hızlanır. Kitabı hobi olarak, bir eğlence kaynağı olarak okumanın taraftarıyım. Yok efendim gelişeyim, kültürleneyim kafası bana uymuyor şahsen.

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle ilgi alanın neyse onu okumalısın mesela sen bilim kurgu seviyorsun ama gider aşk kitabı okursa haliyle bir şey anlamazsın o yüzden sevdiğin tarza da sana uygun kitabı seçip başlamalısın. Evet bir zaman sonra sıkıcaktır o yüzden arada farklı kitaplar da oku. Kitap okumak şahsen insana hem hayal gücü hem, Türkçe hemde bilgi vere bilir.
-Kitap Okuyun!-

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kitap okuma aliskanligi diye bisey yoktr bence cunki aliskanlik ile okunacak bisey degildir kitap
kitap okumayi sevmek gerek sevmeyen birisine istedigin kadar kitap ver yine de sinemaya gidip orda izler