Kitle ve Trafik Oluşturuyoruz (seyhan222 ücretsiz ders)

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İsterseniz her işi yapın bunu uyguladınız takdirde başarısız olmanız imkansız uzun vadede para getiren kısa vade de illallah edip bezdiren ama sonunda katlanarak büyüyen sistemi bugün sizlere anlatacağım Allah'ın izniyle

Kullananlar:
+Facebook
+Adını anmak bile istemediğim oyun şirketi
+Alibaba
+Küçük orta Eticaret siteleri
+Amazon
+Mojang (Minecraft)
+İntel vb Pc parçası Şirketleri
+Mobile Legends Gang Bang
+Netfiliks
+Apple

+Youtube ve benzeri yada youtube kanalları
ve daha ekleyemediğim onbinlerce si

neyse konu şimdi başlıyor

Çark Sistemi
3 Temel kuralla başlar :
1.Süreklilik işinizi sitenizi sunucunuzu oyununuzu kanalınızı vs her neyse işte uzun yıllarca devam ettirip sürekliliğinizi sağlayıp bilinirliği yaratmalısınız

2.Fark yaratan olmak işinize sürekli yenilikler denemek eklemek riskli sularda yüzmek rakiplerden öce geçecek yeni fikirlerle kendinizi donatmanız sürekli güncellemeler yenilikler olmak zorunda

3.Reklamınızı yapın kazandığınız tüm parayı mümkünse işinizin reklamına geri yatırmak veya işinize harcamak böylece 0 dan kazanmaya başlamış olacağız

4(ek madde):Bu 3 maddeyi sürekli tekrarladığımızda kendi mini eko sistemimizi yaratmış olacağız unutmayın başarı zaman ve süre ister ama bu 3 maddeyi tekrarladığımızda büyümenin katlanarak gelmesi kaçınılmaz gerçektir.

Not: Ben bu çark sistemini ilk amazon.com un kitabında görmüştüm ama oradakinde daha fazla işlem ve benzeri şeyler vardı buna katlanarak büyüyen çark diyorlardı sonra diğer şirketlerin öykülerini kitaplarını okuduğumda bu basit 3 maddeyi keşfettim hepsinin temelinde bu 3 madde var
icon-site-eip-home.png

Motive Olun Ve Sisteme İnanın
Tebrikler artık kendi mini süper küçük eko sisteminizi yarattınız bundan sonrası sizin başarınız o çarkı katlaya katlaya büyütmekte sizin elinizde hiçbir şey yapmayıp küçültüp yok etmekte şimdi bu çarka örnekler ekleyip nelerin bu sistemle başarıldığını göstereceğim

örnekler
1: Alibaba.com: kitapta okuduğum bir bölümden okumuştum isteyen okuyabilir Alibaba'nın ilk kurulduğu yıllar 2003-2004 o zamanlar reklama ayıracak paraları olmadığı için sadece ağızdan ağıza yayılmışlardı sonrasında işini büyüten alibaba şirket reklamlarına 1 Milyon dolar yatırdı (Sonrasında çark katlandıkça reklam parası da katlanarak arttı)

2:Madde 2 ye örnek Amazon.com un yenilikçisi ilkeleri ve risk alması Amazonun en büyük aldığı risklerden biri kitapçıdan ürün tedarikçisi olma riskiydi amazon o sıralar sadece kitap satıyordu ve kitapla biliniyordu rakiplerine kıyasla güçsüzdü Jeff Bezos :Artık amazonu ürün tedarikçisi yapmanın zamanı geldi der sonra bir üst düzey yönetici şöyle der :peki efendim boğa spermide satacakmıyız sonra Jeff Bezos Derki:Evet neden olmasın boğa spermlerinin kar marjı oldukça iyi 3bin dolar iyi para der.

3:Hayatta kısa vadede hiçbir zaman uzun vadede kazandığınızı kazanamazsınız amacınız hemen anında başarmaksa şimdiden bırakın başarı uzun zaman ve sabır ister yürümeyi bile aylarca deneyimleyerek öğrendiğimiz dünyada hiçbir zaman kısa vadede bir şeylerin anında değişmesini beklemeyin Kısa bir örnek gene Alibaba.com dan : sene 2000 lerde AliBaba nın değeri aşırı düşüktü hisseleri 1 dolardan azdı sonra Jack Ma borsadan çekmişti ve uzun yıllar halka açılmadılar değer kazanması için uzun yıllar çalışmalıydı nihayet 5 yıl sonra halka açılır sene 2014 de Alibaba nın halka arzından sonra piyasa işlem değeri 230 Milyar Doları aşar

4:bir şey yapmak Hiçbir şey yapmamaktan daha karlıdır örnek hayalinizdeki resim için en kötü gününüzde bile 1 çizik atsanız bu yılda 365 çizik eder

5:Biz burada temel 3 maddeyi anlattık ama siz büyüttükçe daha fazlasını eklersiniz müşteri hizmeti ,hedef kitle belirleme, gibi bunları da ekleyebilirsiniz ve çarka ne kadar alt madde eklersek o kadarda güçlenir ama temel maddeleri bozmayacak olmalarına dikkat etmelisiniz

6:mutlaka plan şart, hayat değişkendir kısa vadede küçülürseniz üzülmeyin sakın önemli olan uzun vadede ne kadar işlem yapıp neyi ne kadara katladığımız unutmayalım ki 0 ı 5 dolara katlasak bile kar çünkü burada kendi minik eko sistem çarkımız dönüyor mesela kendimden örnek veriyim ilk yaptığım oyunu kongregate adlı sitede yayınlamıştım 1 ayda 1 dolar bile kazanamadım sonra 5 geçti şimdi kar 11 dolar bugün 100 Tl (buna takılmayın konu 'nun oyun yapmakla yayınlamakla ilgisi vesaire yok buradaki amaç kısa vadedeki kara değil uzun vadede neyi neye ve kaçı kaça katladığımız)

7:Son :Arkadaşlar biliyorum bizim milyon dolarlık babamız milyon dolarlık amcamız yok şu an 0 noktasındayız ama bizim avantajımız yenilikçi ve genç fikirlerimizin olması Bundan öncekilere bakın Apple olmadan önce Nokia vardı piyasaya o hakimdi Apple Dokunmatik telefon fikrimiz var dediğinde Nokia o zamanlar dokunmatik telefon mu olur ne saçma demişlerdi şimdi ise Apple dünyanın en değerleri 1.Şirketi ve nokia piyasada bitik durumda

Yazan ve Emek verip Hazırlayan :seyhan222 adlı kullanıcının katkıları ile.
İletişim adresleri:
YavruSteveJobs#8232
E-POSTA
[email protected]

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet, güzel ve etkili bir sistem fakat konu biraz daha detaylı olabilirdi.

astrocommunity

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet hoş konu olmuş, basit ve açıklayıcı. Başarılar diliyorum.