Kızıltaş Dükkanı onat035 Farklıyla (zencimusaya cevap)

Vizroy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
(qapaq)

Bu arada anlatımın sesin vs çok iyi video çekiyor musun ?

Reddy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft'ta yazılım da kullanacaksan hesap makinesi yapmanın ne anlamı var o zaman. Command block yapar zaten. Eğer kendinizi donanımda geliştirmek istiyorsanız minecraft'ı command block ve oyun mekanikleri olmadan oynayın. Eğer yazılımda geliştirmek istiyorsanız bir programlama dili öğrenmeye başlayın. Eğer ikisini de minecraft'ta kullanırsanız ikisini de öğrenmek yerine ikisini de öğrenmemiş olursunuz.
Onat yazılımla sen ise donanımla yapıyorsun.İkiniz beraber bir şey yapsanız ortaya güzel şeyler çıkabilir aslında.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Onat yazılımla sen ise donanımla yapıyorsun.İkiniz beraber bir şey yapsanız ortaya güzel şeyler çıkabilir aslında.
Minecraft benim için sadece donanım demek. Çünkü minecraft'taki donanım bana bir şeyler katarken minecraft yazılımı olan command block hiçbir şey katmıyor. Eğer yazılım kullanmak isteseydim sıfırdan web sitesi kodlayabilen, algoritmalar geliştirebilen birisi olarak ben çoktan command block kullanmıştım. Hatta minecraft'ta for loop while loop yaptım diye video çekmiştim.

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Siz zencimusaya diss mi attınız başınıza büyük bir bela aldınız!
Yalnız gerçek zenciyse harbiden büyük bir bela aldınız wEQW:Ewq.:QWE:WQ

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Siz zencimusaya diss mi attınız başınıza büyük bir bela aldınız!
Yalnız gerçek zenciyse harbiden büyük bir bela aldınız wEQW:Ewq.:QWE:WQ
Elimi ayağımı çektim bu işlerden ben. Onat işi çok kişisel almış ve hem forumdan hem skype tan başlığın linkini yollamış, hem de mesajda beni etiketlemiş. Bir tek mektup göndermemiş anlaşılan. Hani daha iyisini yapsa ben de yeni bir şey ortaya koymaya çalışacam ama aramızda rekabet yokki. Rekabet benimle intel mühendisleri arasında. Onlar da geçsin beni bir zahmet. Onat sadece bilgisayarının işlemcisinde olan potansiyel bir redstone shop un videosunu çekmiş aslında. Yazılım ve donanımın arasındaki farkı bilenler bana hak verecektir.

Angora_06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft'ta yazılım da kullanacaksan hesap makinesi yapmanın ne anlamı var o zaman. Command block yapar zaten. Eğer kendinizi donanımda geliştirmek istiyorsanız minecraft'ı command block ve oyun mekanikleri olmadan oynayın. Eğer yazılımda geliştirmek istiyorsanız bir programlama dili öğrenmeye başlayın. Eğer ikisini de minecraft'ta kullanırsanız ikisini de öğrenmek yerine ikisini de öğrenmemiş olursunuz.
@zencimusa PHP VB Dili MineCrafta Nasıl Ayarlarım Çünkü Programlama Biliyorum Java C# Ve Visual Basic Dillerini Biliyorum Yani Bunları MineCrafta Nasıl Export Ederim

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
@zencimusa PHP VB Dili MineCrafta Nasıl Ayarlarım Çünkü Programlama Biliyorum Java C# Ve Visual Basic Dillerini Biliyorum Yani Bunları MineCrafta Nasıl Export Ederim
Minecraft'ta kullanmanın tek yolu command block ları ve diğer mantık kapılarını kullanarak if else for while gibi basit işleri yaptırabilirsin. Yada mod ile olur.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Bir söz vardır, matematikteki en iyi yol, en hızlı olandır. Bir söz daha vardır, en iyi yol bildiğin yoldur.

onat035 VS zencimusa

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bir söz vardır, matematikteki en iyi yol, en hızlı olandır. Bir söz daha vardır, en iyi yol bildiğin yoldur.

onat035 VS zencimusa
Matematikte hız görecelidir. Senin dediğin bilgisayar bilimleri olacaktı herhalde. Bilgisayar bilimleri matematiğin alt dalıdır.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Var ya bir sistem yapsam hepinizinkinden iyi olurdu üşendim şimdi.

K

Klood07

Ziyaretçi
Aslında mantığını kavrayınca çok kolay

Oyun kaldırmayan Emektar bilgisayarım tarafından gönderildi

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Elimi ayağımı çektim bu işlerden ben. Onat işi çok kişisel almış ve hem forumdan hem skype tan başlığın linkini yollamış, hem de mesajda beni etiketlemiş. Bir tek mektup göndermemiş anlaşılan. Hani daha iyisini yapsa ben de yeni bir şey ortaya koymaya çalışacam ama aramızda rekabet yokki. Rekabet benimle intel mühendisleri arasında. Onlar da geçsin beni bir zahmet. Onat sadece bilgisayarının işlemcisinde olan potansiyel bir redstone shop un videosunu çekmiş aslında. Yazılım ve donanımın arasındaki farkı bilenler bana hak verecektir.
Şimdi intel deyip üstünden atma. 1.7 sürümü bu komutları destekliyor ve kullanmamıza izin veriyor mu ? veriyor.
Nasıl çalıştığı değil nasıl işlediği önemlidir benim için hızlı ve kullanışlı olan hangisiyse o daha iyidir.

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şimdi intel deyip üstünden atma. 1.7 sürümü bu komutları destekliyor ve kullanmamıza izin veriyor mu ? veriyor.
Nasıl çalıştığı değil nasıl işlediği önemlidir benim için hızlı ve kullanışlı olan hangisiyse o daha iyidir.
O zaman sana bir mod yazayım onu kullan sen. Senin için hız ve kullanış önemli olabilir, ben amacımı mesajlarımda belirttim zaten. Bu yüzden bu proje benim klasmanımda olamaz.

Bu arada Onat'ın projesi neden daha hızlı çalışıyor bunu da anlayamayanlar için açıklayayım. Minecraft bilgisayarın RAM'ine hayvan gibi yüklenen bir oyun. Minecraft'ın geliştiricileri bunu önceden fark etmişler ki redstone kablolarının 15 metreden sonra çalışmamasını sağlamışlar. Aynı zamanda repeater ve torch gibi elemanların çalışmasına da 0.1 saniye gecikme eklemişler. Bu sayede benim gibi 3gb RAM'i olan bilgisayarlarda ben bunları yapabiliyorum. Eğer hiçbir gecikme olmasaydı ve her şey milisaniyeler içinde çalışacak şekilde tasarlansaydı benimki gibi 20 bilgisayarın gücüne denk bir bilgisayar belki donma yapmadan o makinenin çalışmasına izin verirdi. Yani benim devrelerimde bu yüzden gecikme var ve ben devremi çalışabilecek en hızlı şekilde tasarladım. Fakat bilgisayarların işlemcilerinde böyle bir gecikme yok. Fizik kanunlarını incelediğimizde elektronlar inanılmaz hızlı hareket edebiliyor. Bir transistörden diğerine derken bilgisayarlar bir toplama işlemini inanılmaz hızlı yapıyor. Bir yanda saniyede 2,000,000 kilometre hızla giden elektronları kullanan bir işlemci, diğer yanda her torch ve repeater için 0.1 saniye gecikme. Bazılarınız hala idrak edemedi ama hız farkı buradan kaynaklanıyor. Beni intel deyip üstümden atmakla itham edenler bu ayrımı kavrayamıyorsa benim onlara daha fazla diyecek bir şeyim yok. Ha bana "sen niye intelin nimetlerinde yararlanmıyorsun?" diyorsanız onun cevabını da dolaylı olarak önceki mesajlarımda verdim.