• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam

Klasik Macera Haritası!

Haritayı beğendiniz mi? (Lütfen oynadıktan sonra cevaplayın)


  • Kullanılan toplam oy
    3

Ahmet4634

Sudan Çıkmış
Mesajlar
2
Beğeniler
2
Puanları
180
Steam
said823
Ruh Hali
#1
Merhaba arkadaşlar.
Bu macera haritası birkaç bölümden oluşmakta. Sırasıyla: Parkur, Yaratık Kesme, Labirent, Buton Bulmaca ve bonus bir bölüm. Haritadaki tüm buildler bana (Ahmet Said BALTACI) aittir. Umarım eğlenirsiniz. Oynadıktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Oynarken herhangi bir bugla karşılaşırsanız yorumlardan söyleyin düzeltmeye çalışırım. Bu arada haritada belirtmeyi unutmuşum, zorluk normal ya da zorda oynanılmalı. Sürüm: 1.8.x | Haritadan birkaç görüntü:

2018-08-27_15.27.59.png
2018-08-27_15.28.31.png
2018-08-27_15.26.58.png

İndirme Linki: MediaFire
(Güncelleme 30.09.2018: Bazı hatalar düzeltildi ve Parkur kolaylaştırıldı)
Virüstotal
 
Son düzenleme:

zupacrafter

Kömür Madencisi
Mesajlar
147
Beğeniler
75
Puanları
1,030
#3
haritalar forumu nasıl ölmüş arkadaş. son birkaç ayda sadece bu harita var resmen. Eskiden ne haritalar çıkardı burdan...

Sırf destek olsun diye bir indireyim oynayayım dedim. inceleyelim:
1-parkur kısmı biraz zor geldi bana. gerçi benle alakalı olabilir pek iyi değilimdir parkurda. genel olarak zor değil ama zor olan bikaç kısım var oralarda ölüp geri gitmekten bıktım en son yaratıcı moda geçtim. Onun haricinde kısa, oldukça klasik, fena sayılmayacak bir parkur.
Ha bir de parkurda düşerek ilerlediğimiz bir kısım var orası biraz saçma olmuş bence. tek seferde doğru atlasan bile oraya geldiğinde canın azsa ölüyorsun. Canını daha az götürecek şekilde veya hiç götürmeyecek şekilde yapılması daha mantıklı olur.

2-canavar öldürme bölümünde gece olmadan apaydınlık bi şekilde başladım orada gece yapma komutunu unutmuşsun heralde. kendim gece yaptım. onun haricinde canvarların doğması biraz fazla hızlı olmuş hiç yokken bir bakıyorsun 20 tane birden çıkmış. böyle olması hem gereksiz bir zorluk katıp eğlenceyi azaltıyor hem de çok creeper olunca onların patlamasıyla ölen moblar yüzünden ben puan alamıyorum. aşırı uzuyor ve zevki kalmıyor.

3-labirent bölümü fena değildi. yolların genişliği biraz daha fazla olsa daha iyi olurdu bence, fazla dar geldi bana. tabi bu çok önemli bir etken olmayabilir ama insanın içini daraltıyor biraz :). Labirentten sonraki doğru düğmeyi bulma olayı baya saçma bence. onlarca düğme arasında rastgele bir şekilde bulmaya çalışmak eğlenceli de mantıklı da değil. ipuçları olsa (mesela labirentin içinde) ona göre bulmaya çalışsak falan gayet iyi olabilirdi. Burda da bikaç denemeden sonra yaratıcıya geçtim tabii ki.

4-hayatta kalma bölümünde hayatta kalma moduna geçirmemişsin :pof: neyse kendim geçtim yine. netherde kafaları aldım, sonra küçük bir alana ışınladı savaştığımız orası da zor olmuş, küçük alanda bir sürü spawner var. öldüm orada da. nethere geri gittiğimde kafaları aldğım odanın yanında bi düğme vardı ona basınca bi yere ışınlandım hiçbir şey gözükmüyordu kendi skinimin içindeydim sadece, hareket falan edemedim oyun dondu en son kapatmak zorunda kaldım (bu benimle ilgili bir sorun olabilir). tekrar açtığımda wither dövüş alanındaydım. küçük spawnerlı odanın amacı zaten beni öldürmek miydi? neyse witheri de geçtim ve bitti

pek çok hata ve eksik var. gördüğün gibi oyuncuyu komut kullanmaya ve belki hile yapmaya zorluyorsun. acemi olduğun belli, ama kendini geliştirirsen iyi haritalar yapabilirsin. mesela bu haritada saydğım eksikler olmasa ve arka plana bi de hikaye koysan oynanışla uyumlu olacak şekilde, iyi denebilecek bi harita olurdu.
Daha iyi haritalar bekliyorum, kolay gelsin! :)