Klasik Minecraft Türk Sunucuları

RecepLale59

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bugün klasik türk sunucularından bahsedicem.
Klasik bir türk sunucusunda genelde hub olsa bile illa faction vardır.
Benim istediğim severler biraz daha değişik olması yaratıcı olması sadece faction değilde roleplay olması towny olması. Maalesef bazen böyle server ler görüyorum baya emek veren kendi pluginlerini oluşturan emektarlar var ama o serverlerin öneme bilinmiyor.Server belirtmek istemiyorum ama en çok oynadığım serverdi sweetnetwork roleplay vardı bi kurucusu vardı efsaneydi herşeyi kendi hazırlardı oyuncular hep üstüne giderdi ama onlar ne isterse onu yapardı ama sonra kapandı. Şuanda çok tutan server olarak op faction var peki ya bunu biliyormuydunuz 2sene hatta 3sene önce çoğu yabancı serverde vardı onlardada tutmuştu ama onlar hep aynı şeyi oynamazdılar serverde ki kurucuların emeğini biraz daha anlardılar peki ya kaç kişi bana katılıyor? Yeni bir oyuncu çekme sistemi gelmiş telafi diye bir şey 2günlüğüne bakım a alıyorlar sonrada daha çok oyuncu çekelim diye yeni bir şey getiriyorlar. Yani klasik türk sunucuları hiç değişmeyen mantık.
Her hangi bir serverlerle kavga yada tartışmam yoktur sadece kendi fikirlerim !

Mcdikmen

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Haklısın, sana katılıyorum ama Türkiye'de emeğe genel olarak bir saygı yokken Minecraf'tta olmasını bekleyemeyiz sanırım.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Genel Olarak Haklı olsanızda eğer bir sunucunun tanıtımı yoksa o sunucu ve o sunucuda olan değişik oyunlar tutmaz. Yani Yine Sunucu Sahiplerinin Bütçelerine ve Reklamlarına Bağlı Bir Durum Olarak Görüyorum...

BurakEfendi

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Katılıyorum.Günüzümüzdeki Sunucular Hiç Yaratıcı Değil.Yeni Fikirler Ortaya Atmaları Lazım Bence

xsodyumx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
faction görmekten bende bıktım o yüzden skyblock oynuyorum :D

isyanatanapide

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
çok güzel bir server fikrim var factions ama yenilikçi bi factions mesela klan kurdun mob öldürüp maden kazacaksın ve bunları yaptıkça klanın güçlenecek ve klanın güçlendikçe klanın seviyesine göre kitler alıcaksın ve klanın 1. seviye iken küçük 2. 3. 4. 5. seviye diye giden gittikçe büyüyen otomatik klan evleri olacak (1. seviyede 10x10 alanda küçük bir ev atıyorum 80. seviyede kocaman bir kale) veya sen kendin klan evi yapacaksın bu düşündüğüm fikirlerden sadece 1 i ama elimde maddi kaynak yok ve yaşım 12 olduğundan kimse beni ciddiye almıyor :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Mesela yeni oyun modlarının tutmamasında server açanların da etkisi var.Adam hazır plugin paketi,hazır harita alıp açıyor.Bunun en iyi örneği avatar.Şuanki avatar serverleri incelersen çalıntı harita ve çalıntı plugin paketlerini görebilirsin.Umarım açan kişiler de azcık açtığı tür sunucuların konularına hakim olurlar.

ExToleria

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Farklılık iyidir diye bir şey yok. Ayrıca OPFaction'un tutulma sebebinin farklı olması olduğunu düşünmüyorum. Daha çok, kolay olduğu için seviliyor bence. Faction sunucuların sevilmesi de aynı şekil. Ya bir arkadaşları vardır, ya da kolaydır. Ancak yapabilecek bir şey yok. İnsanlar kendini geliştirmek istemiyorken, özgün olmayı seçmiyorken bize ne düşer? Ne kadar konu açsak, öneriler versekde çoğu kişi bunları önemsemiyor ne yazık ki.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Ben Türk serverleri bıraktım bir Son oyuncuyu oynuyorum ondada skyblockta baya geliştim ve vip var diye oynuyorum onun dışında her türlü yabancı serverleri tercih ediyorum