Klasör Koruma Kodu Lazım

Cryptoss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, klasörlerimi ve içindeki dosyaları, bilgisayarıma girebilecek kişilerden korumak istiyorum. Oluşturduğum klasör: silmek istediğimizde (shift+del, sağ tık sil yöntemleri dahil) şifre istesin, ismini değiştirmek istediğimizde şifre istesin, klasöre girebilmek için şifre istesin. İnternette buna benzer bir kod var fakat .bat klasörüne sağ tıklayıp düzenle dediğimizde girdiğimiz şifre gözüküyor ayrıca bat klasörü bilgisayardan ve çöp kutusundan silinmesine rağmen kodu tekrar not defteri aracılığıyla yazıp klasör oluşturduğumuzda klasör geri geliyor fakat bat ile oluşturulan klasör silindiğinde içindeki de gidiyor. Eğer bunu ayarlayabilirseniz klasörün gizlenip gizlenmemesi önemli değil. Yeterki bilgisayara sızan birisi klasörleri silemesin ve klasörlere giremesin. Şimdiden teşekkürler

xayibogantr

şekilli şukullu başlık
Moderatör
En iyi cevaplar
12
Ruh hali
Dosya şifreleme, verilerinizi şifreleyerek korumanıza yardımcı olur. Sadece doğru şifreleme anahtarı (parola gibi) olan bir kişi bu şifreyi çözebilir. Dosya şifrelemesi özelliği Windows 10 Home'da bulunmamaktadır.

1. Bir dosyaya veya klasöre sağ tıklayın (ya da basılı tutun) ve Özellikler'i seçin.
  2. Gelişmiş düğmesini ve Verileri korumak için içeriği şifrele onay kutusunu seçin.
  3. Tamam'ı seçerek Gelişmiş Öznitelikler penceresini kapatın, Uygula'yı ve ardından Tamam'ı seçin.

Cryptoss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Dosya şifreleme, verilerinizi şifreleyerek korumanıza yardımcı olur. Sadece doğru şifreleme anahtarı (parola gibi) olan bir kişi bu şifreyi çözebilir. Dosya şifrelemesi özelliği Windows 10 Home'da bulunmamaktadır.

1. Bir dosyaya veya klasöre sağ tıklayın (ya da basılı tutun) ve Özellikler'i seçin.
  2. Gelişmiş düğmesini ve Verileri korumak için içeriği şifrele onay kutusunu seçin.
  3. Tamam'ı seçerek Gelişmiş Öznitelikler penceresini kapatın, Uygula'yı ve ardından Tamam'ı seçin.
Teşekküler, bunu önceden de araştırmıştım fakat bende bu seçenek silinik. İnternette nasıl aktifleştirileceği var fakat ben daha kolay bir yolunu istiyorum. Bu bir kod veya aynı mantıkta program olabilir

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Teşekküler, bunu önceden de araştırmıştım fakat bende bu seçenek silinik. İnternette nasıl aktifleştirileceği var fakat ben daha kolay bir yolunu istiyorum. Bu bir kod veya aynı mantıkta program olabilir
Maalesef ücretsiz yapacak birisini bulabileceğinizi sanmıyorum.

xayibogantr

şekilli şukullu başlık
Moderatör
En iyi cevaplar
12
Ruh hali
Folder Protect adında bir program var.