Yardım Klavye Sesi Kendi sesimden fazla çıkıyor

Yarar5509

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba kulaklık takıp discordda konuşmaya giriyorum. benim sesimden fazla klavye sesi gidiyor karşı tarafa. Yardımcı olacak olanlar discord: AlpTurko#8380

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Discordun gürültü azaltma olayını kullandınız mı efendim? Henüz betada fakat belki işinizi görür.

Screenshot_9.png

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Mikrofon hassasiyetinizi azaltmayı deneyin.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
1- Discord'un Kendi Sağladığı "Gürültü Azaltma" Özelliğini Kullanın

Ek Açıklama 2020-08-21 200158.jpg

Bir sesli sohbete girdiğinizde, sohbet bilgilerini içeren barda bulunan 5 barlı ikona tıklayıp Gürültü Azaltma özelliğini açın. Yaptığım testte gerçekten işe yaradığını açıkça söyleyebilirim.

2- Eğer Dizüstü Kullanıyorsanız Ayrı Bir Mikrofon Kullanın
Hem bilgisayar içindeki mikrofon çok kaliteli olmadığı hem de klavye, mikrofona sizden yakın olduğu için sizin sesiniz daha az çıkacaktır.

3- Denetim Masası Üzerinden Ayarlamalar Yapın
Denetim Masası >Donanım ve Ses > Ses > Kayıt sayfasına gelin ve mikrofonunuzun üstüne tıklayın. Sonrasında sağ alttaki "Özellikler" butonuna basın. "Düzeyler" sekmesine gelin ve "Mikrofon Bası" ayarını düşürün.

Ek Açıklama 2020-08-21 200426.jpg

Ek Açıklama 2020-08-21 200520.jpg
Ek Açıklama 2020-08-21 200557.jpg

4- Eğer Nvidia RTX Ekran Kartı Sahibiyseniz
NVIDIA RTX Voice programı sayesinde arkaplan seslerini yok edebilirsiniz. "Machine learning" ve NVIDIA Ekran Kartının gücüyle arkaplan seslerini çok rahatça silebilirsiniz. Her ne kadar NVIDIA bu özelliğin RTX ekran kartlarında çalıştığını söylese bile daha eski NVIDIA ekran kartınız varsa bir şekilde çalıştırmayı başarabilirsiniz.

5- Mikrofon Konumunuzu Değiştirin
Buradaki en basit çözüm bu olabilir. Mikrofonunuzu hem sizin sesinizi iyi alacak, hem de klavye ve farenin çıkardığı seslerin daha az erişebileceği şekilde konumlandırın.

6- Yeni Bir Mikrofon?

Eğer yukarıdaki adamlar çalışmadıysa kendinize yeni ve arkaplan sesini bastıran bir mikrofon alabilirsiniz. Evet pahallı bir yöntem ama etkili.