Köpek saldırısından korunma yöntemleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
"hiçbir köpek bana saldırmaz" diye düşünmeyin, bazen en evcil köpek bile saldırabiliyor. Ben önceden şehirde yaşıyordum ve sadece 2 defa köpek bana saldırmıştı ilkinden kaçarak kurtulmuştum, aslında böyle kurtulamazsınız ama o köpek oyun istiyordu ve bu yüzden patileriyle ayağımı tutmuştu hızla kaçınca uzaklaştı. Diğerinde ise 3 kişiydik abim ben ve annem vardı köpekler bizi çembere almıştı abim onlara hoşt falan diyerek bir tarafı açtı, bizi oradan yürüttü sonra kendisi köpekleri korkuttu.

Fakat şimdi bir kasabaya taşındım ve önceden burada bir köpek barınağı varmış ve barınak kapanınca köpekleri bizim kasabaya salmışlar, buraya geldiğimden beri 2 kez bana saldırdılar dışarı çok çıkmayan birisi olmadığımı saymıyorum bile. bu yüzden kasaba içindeki okula değil şehirdeki okula servisle gidiyorum.

Bu yazacaklarımın bir kısmı tecrübelerime dayanarak, diğer kısmı da öğrendiklerimdir.

Havlayan köpek ısırmaz sözü sadece bir deyimdir, bilakis havlayan köpek ısırır, hele ki havada kuyruğunu sallıyorsa gerçekten saldıracak demektir.
Muhtemelen herkes biliyordur köpekler insanların korktuklarını anlar diye, bu yüzden telaşa korkuya kapılmayın,

Eğer bir köpek size havlamaya başladıysa bunların hepsini deneyin (1.Sıradakini sürekli yapın çünkü en önemli etkenlerden biri budur)
  1. kalın,sert ve otoriter bir sesle "Ağağağağağağa,Hoooşt!(Höşt değil Hoşt, çünkü ö ince bir sesle çıkar ve bu o köpeğe korkuyormuşsunuz gibi bir izlenim verir), OTUR!" tarzı şeyler söyleyin,
  2. Eğer yerde varsa bir (mümkünse büyük ve kalın,gerekirse ağacın dalından koparın) sopa alın ve aranıza engel olarak o sopayı koyun, bana ilk saldırdıklarında sopayı sürekli onlara doğru doğrultarak havada sallamıştım bir süre havlasalar da sonra kaçıp gitmişlerdi. Siz de böyle yapın ve ne
  3. bir toprak parçası koparın, toprağı alın ve köpeğe doğru fırlatın!
  4. ama etrafta toprak yoksa taş arayın, taş uzaktaysa yavaşça o taşa doğru yaklaşın ve taşı alıp fırlatır gibi yapın, köpek kaçmazsa taşı köpeğin gövdesine veya kafasına atın! Evet belki hayvan yaralanabilir hatta ölebilir ama bunu yapmazsanız onun yerine siz yaralanacak veya öleceksiniz. Merak etmeyin kimse size bunu yaptığınız için sizi kınamaz veya ceza vermez. çünkü durum yaşam-kalım söz konusu olduğunda bir insanın canı bir hayvanın canından değerlidir. Eğer köpeğin sahibi varsa helallik alırsınız isterse parasını ödersiniz hatta belki para bile istemez.
  5. Köpekler insanları kokularından tanırlar, bunlar işe yaramazsa üzerine kokunuzun sindiği bir kıyafetinizi üzerinizden hızlıca çıkarın (hızlı davranamazsanız yırtarak çıkarın çünkü onu bir daha alamayacaksınız.) ve köpeğin önüne atın ve kaçın! Mümkünse yolda önüne atabileceğiniz taş vs bulun!
  6. Eğer bunlarda işe yaramazsa tek bir çare kalır, hava soğuksa kalın bir kıyafetinizi çıkarın ve iyice kolunuza sarın. Ve saldırdığında köpeğin ağzına doğrultun! Kolunuzu kapmasını sağlayın(40 kiloluk bir kas basıncında ısıracaklardır fakat bu sadece oyalamak için canınız biraz acıyabilir ama merak etmeyin çok sorun olmaz) ve geri çekilerek onu korkutabileceğiniz bir şey bulun (taş, sopa vs)

Eğer bunların hiç biri işe yaramazsa bir şehirdeyseniz ve insanların ortalıkla dolaştığı bir vakitse size saldırdıklarında insanlardan yardım isteyin, zaten bağırmalarınızdan vs köpek havlamalarından anlayacaklardır ama yardım eden pek olmaz, bu yüzden yardım isteyin.

Yanınızda çakı bıçak tarzı şeyler taşıyabilirsiniz ama bunları taşımak suç. O yüzden biber gazı ve köpek savar değil(miş) o yüzden bunları kullanın yoksa uzun bir sopa taşıyın yanınızda.

Son düzenleme:

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
"her zaman yanınızda çakı, bıçak tarzı bir şeyler taşımayı unutmayın." insanlara çok güzel öğüt veriyorsun +1

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
"her zaman yanınızda çakı, bıçak tarzı bir şeyler taşımayı unutmayın." insanlara çok güzel öğüt veriyorsun +1
Onu yazmamım sebebi köpek saldırısından korunmak için bali çekip insanları gasp etmen için değil!

Tabi bir köpek saldırdığında etinin kopmasını istiyorsan o senin problemin.
Zaten çakı vs taşımak suç onları "yaparsanız korunursunuz" şeklinde bilgilendirme amaçlı yazmıştım.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Onu yazmamım sebebi köpek saldırısından korunmak için bali çekip insanları gasp etmen için değil!

Tabi bir köpek saldırdığında etinin kopmasını istiyorsan o senin problemin.
Zaten çakı vs taşımak suç onları "yaparsanız korunursunuz" şeklinde bilgilendirme amaçlı yazmıştım.
Eğer köpek zaten havlıyorsa sen kaçmadığın sürece bir şey yapmaz şehir'dede kuduz köpeklere rastlaman çok zor ki rastlasan dahi işi çakı bıçak ile çözmek insanlık olmuyor bir canlıya zarar veriyorsun sonuçta onunla. Çakı yı köpeğin üstünde kullanan birisi elbet bir gün insanın üstünde'de kullanır. Ayrıca senin şu düşüncene bakacak olursak "Zaten çakı vs taşımak suç onları yaparsanız korunursunuz şeklinde bilgilendirme amaçlı yazmıştım." sen diyorsun ki "İnsanları öldürün ama bunu yapmak yasak bilesiniz ha" Şu zamana kadar hiçbir hayvana zarar vermedim neyse'ki insanlığımı kaybetmedim.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eğer köpek zaten havlıyorsa sen kaçmadığın sürece bir şey yapmaz şehir'dede kuduz köpeklere rastlaman çok zor ki rastlasan dahi işi çakı bıçak ile çözmek insanlık olmuyor bir canlıya zarar veriyorsun sonuçta onunla. Çakı yı köpeğin üstünde kullanan birisi elbet bir gün insanın üstünde'de kullanır. Ayrıca senin şu düşüncene bakacak olursak "Zaten çakı vs taşımak suç onları yaparsanız korunursunuz şeklinde bilgilendirme amaçlı yazmıştım." sen diyorsun ki "İnsanları öldürün ama bunu yapmak yasak bilesiniz ha" Şu zamana kadar hiçbir hayvana zarar vermedim neyse'ki insanlığımı kaybetmedim.
Olum bilmeden konuşmayın köyde azmı köpekle boğuştum ben bazı bölgelerde büyük bi sorun köpeklerle kapışmak öyle bi hırlıyoki yani resmen gel kavga edelim diyor

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olum bilmeden konuşmayın köyde azmı köpekle boğuştum ben bazı bölgelerde büyük bi sorun köpeklerle kapışmak öyle bi hırlıyoki yani resmen gel kavga edelim diyor
Valla bilemiyorum neredeyse her yazımı köyde geçiriyorum tahrik etmedikçe pek problem olmuyor. Zaten yazdıklarım şehir için geçerli.

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
1.Kardeşim ben demiyorum ki çakıyı sapla, sen çakıyı doğrultursan yaklaşır yaklaşır tam dibine gelince de kaçar gider.
2.Bilgilendirme amaçlı söyledim yani "böyle yaparak bir korunma yöntemi oluşur" anlamında dedim yapın demedim.

İnsanlığını kaybetmemiş. Sanki bir hayvan sana saldırsa sen "gel öldür beni bebeğim!!!" deyip karşılık vermeyeceksin.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1. Anlamsız gelmiş olabilir ama olurda bir gün köpek saldırırsa diye yazdım ben bunu. Umarım bir gün köpek saldırısına yakalanırsın da benim durumumu anlarsın.
2.Konu Dışı genel bölümünde istediği türden bir konu açabilirsin.
3.Yazar olmak için oyunlar bölümüne açmak gerekiyor yazar olmak istesem oyun rehberi falan hazırlardım öğrende gel.
Köpek saldırısından korunmak istesem foruma gireceğim yerde internetten adam gibi çözüm önerileri arardım. Bir hayvana zarar vermek için yanımda çakı taşımaya ihtiyacım yok hem zaten tahrik etmediğin sürece zarar göremezsin.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Valla bilemiyorum neredeyse her yazımı köyde geçiriyorum tahrik etmedikçe pek problem olmuyor
Bazı bölgelerde çok hırçınlar ben kapışmaktan zevk alıyorum açıkcası eğer köyünüzde sağda solda köylüler sopa kullanıyolarsa ya geçmişte yada şimdiki zamanda bolca köpeklerle kapışmıştır bence :D

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1.Kardeşim ben demiyorum ki çakıyı sapla, sen çakıyı doğrultursan yaklaşır yaklaşır tam dibine gelince de kaçar gider.
2.Bilgilendirme amaçlı söyledim yani "böyle yaparak bir korunma yöntemi oluşur" anlamında dedim yapın demedim.

İnsanlığını kaybetmemiş. Sanki bir hayvan sana saldırsa sen "gel öldür beni bebeğim!!!" deyip karşılık vermeyeceksin.
Öyle bir karşılık vermeyeceğim zaten başka bir yolunu bulmak gerek çakıyla falan olacak iş değil.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Köpek saldırısından korunmak istesem foruma gireceğim yerde internetten adam gibi çözüm önerileri arardım. Bir hayvana zarar vermek için yanımda çakı taşımaya ihtiyacım yok hem zaten tahrik etmediğin sürece zarar göremezsin.
Öyle bir şey yok işte her bölgede öyle olmuyor saldırıyolar durduk yere

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Onları yazanlarda bir forum gibi yere yazıyor. Kimse yazmasın o zaman sen de kal ortada?

Kardeşim burası bir içerik oluşturma yeri, siz üretmeye karşısınız anca burger king+kola ye sonra de ki "türkiye gelişsin."

Haklısın bölgelerinden geçerken de saldırıyorlar.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O nasıl oluyor merak etmediğim değil. Bir sokak köpeği geldiğin gibi saldırıyorsa lafımı geri almaya dünden hazırım. Ancak birisi tarafından eğitilmiş ise bu sahibinin sorunu. Elbette ölmeye niyetim yok ancak bu işin marifeti iki tarafın da zarar görmeden olayın kapanması.

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
O nasıl oluyor merak etmediğim değil. Bir sokak köpeği geldiğin gibi saldırıyorsa lafımı geri almaya dünden hazırım. Ancak birisi tarafından eğitilmiş ise bu sahibinin sorunu. Elbette ölmeye niyetim yok ancak bu işin marifeti iki tarafın da zarar görmeden olayın kapanması.
Köpekler belli yerleri kendilerine mesken edinir. O bölgeden geçersen saldırırlar. Mesela ben yolda geçiyorum normal hızda yürüyorum köpekleri farketmemişim yani korkum bile yok bana saldırıyorlar. Köpeklerin tasması filan da yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...