Kolay editlenebilen demir spawner (HATASIZ!)

ZenG34

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam dünyanın en iyi forum kullanıcıları :p
yeni nesil skyblock sunucularının vazgeçilmez skripti demir spawner skriptini paylaşacağım Başka bir forumdan alıntı alıp editledim demir cevheri konulunca spye dönüşmesini ayarladım sadece
/demirsp yazarsanız elinize demirsp gelir bunu koyarsanız demir çıkmaya başlar
PHP:
command /demirsp:
    permission: op
    permission message: &6&lNextSky &8> &9Bu komutu kullanamazsın.
    trigger:
        give 1 iron ore named "&6&lNextSky &7Demir &8Spawner " to player

on place of iron ore:
    if name of player's tool is "&6&lNextSky &7Demir &8Spawner ":                  
        set {_location} to location of targeted block
        set {iron1::%{_location}%} to {_location}      
        set {_x} to x coord of event-location
        set {_y} to y coord of event-location
        set {_z} to z coord of event-location
        wait 2 tick
        send "&6&lNextSky &8> &9Spawneri kazma ile kirabilirsin." to player
        send "&6&lNextSky &8> &9Kirinca sana verilecektir." to player

on break of iron ore:
    if {iron1::%location of targeted block%} is set:  
        cancel event
        set block to air      
        remove location of targeted block from {iron1::*}
        clear {iron1::%location of targeted block%}      
        send "&6&lNextSky &8> &9Spawnerin verildi." to player

every 7 second:
    loop {iron1::*}:
        drop 1 iron ingot at block 0 above loop-value

isterseniz blok halinide atabilirim

Son düzenleme:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Çok fazla demir sp olunca lag yapar. Aynı skriptleri alıp alıp düzenleyip paylaşmanın mantığı ne abi ya, insan biraz özellik ekler öle paylaşır. Genelleme yapıyorum lafım sadece sana değil. Bunun gibiler, daha iyileri, daha kötüleri binlerce kez gerek diğer forumlarda olsun gerek bu forumda olsun paylaşıldı. Mesela bak biraz öneri vereyim;

• SP'ler sadece sahipleri online iken çalışabilir, lagı azaltır. En azından sadece online olan oyuncuların sp'lerini looplayacağın için daha az lag olur, aynı zamanda demir israfı ve huni yüklenmesi oranı azalır. Şimdi çıkıpta lag olmuyor, lagsız falan diyebilirsiniz ama yaptığınız olay 7 saniyede bir tüm demir sp leri looplamak(seçmek) ve bir blok üstüne koşulsuz şartsız demir düşürmek. Yaklaşık 300-500 SP'den sonra lagın etkilerini, yaptığı donmaları ve TPS düşüklüklerini gözlemleyebilirsiniz. Timings alırkende Skript bu konu hakkında timingse fazla bilgi göndermez, başka pluginlerle uğraşıp durursunuz ama ana kaynağı aslında budur.
  • /spcount gibi bir komut ile kaçtane sp olduğu kontrol edilebilir, ek olarak kaçtane sp nin aktif olduğu da.
  • Demirler, Demir SP'nin üstüne değil de en uygun yerine atılmak için ayarlanabilir. Mesela altındaki üstündeki yanındaki blokları kontrol edip eğer yakınında huni var ise huniye daha yakın düşürür, yok ise boşluk olan herhangi bir yere, hiçbiri olmadı demir sp'nin olduğu yere (içine) düşürür. Daha da gelişmiş bir şey istersen yere düşürmek yerine direk huniye koyabilir.
  • Loopun üstünde bir değişken şuanki zamana ayarlanır, loop bittikten sonra yine şuanki zamana ayarlanır ve arasındaki fark kontrol edilir, sonrasında eğer değer yüksek ise iron sp nin lag yaptığı adminlere bildirilebilir ya da /lagg clear gibi komutlar otomatik olarak girdirilebilir.
  • Sadece 1 demir düşürmek yerine yüzdeli şanslar ile daha fazla düşürmesi eklenebilir. Belirli saatlerde özellikle daha hızlı çalışması ya da daha fazla düşmesi ayarlanabilir.
  • SP'yi sahibinden başkasının kıramama gibi bir özellik ekleyebilirsin. SP kilitleme yada güven derdi ortadan kalkmış olur. Daha da geliştirmek istersen güvenilen kişiler listesi gibi bir şey yapabilirsin. örneğin /demirsp guven oyuncuadi ile bir oyuncunun senin sp lerine erişmesine izin verebilirsin.
  • Adminler için sp bilgisi görme gibi bir komut yapabilirsin bir sp ye bakarak o komutu girerlerse kime ait olduğu, açık / kapalı olduğu, yeri v.s bilgileri gösterilebilir.
Skript bilgin bunları yapmak için yeter mi bilmem; ben öneri veririm yapan yapar. Bahsettiğim önerilerin çoğunu kendi sunucumda yaptım ve memnunum. Demir SP sistemini ilk olarak neredeyse 2 yıl önce yaptığımda bende senin gibi mantıklarla yapmıştım fakat sonradan sürekli geliştirdim, değiştirdim, güncelledim. Belki yakında ben kendi sunucumdaki demir sp sisteminin bi değişik versiyonunu paylaşabilirim. Kesin değil.

ZenG34

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok fazla demir sp olunca lag yapar. Aynı skriptleri alıp alıp düzenleyip paylaşmanın mantığı ne abi ya, insan biraz özellik ekler öle paylaşır. Genelleme yapıyorum lafım sadece sana değil. Bunun gibiler, daha iyileri, daha kötüleri binlerce kez gerek diğer forumlarda olsun gerek bu forumda olsun paylaşıldı. Mesela bak biraz öneri vereyim;

• SP'ler sadece sahipleri online iken çalışabilir, lagı azaltır. En azından sadece online olan oyuncuların sp'lerini looplayacağın için daha az lag olur, aynı zamanda demir israfı ve huni yüklenmesi oranı azalır. Şimdi çıkıpta lag olmuyor, lagsız falan diyebilirsiniz ama yaptığınız olay 7 saniyede bir tüm demir sp leri looplamak(seçmek) ve bir blok üstüne koşulsuz şartsız demir düşürmek. Yaklaşık 300-500 SP'den sonra lagın etkilerini, yaptığı donmaları ve TPS düşüklüklerini gözlemleyebilirsiniz. Timings alırkende Skript bu konu hakkında timingse fazla bilgi göndermez, başka pluginlerle uğraşıp durursunuz ama ana kaynağı aslında budur.
  • /spcount gibi bir komut ile kaçtane sp olduğu kontrol edilebilir, ek olarak kaçtane sp nin aktif olduğu da.
  • Demirler, Demir SP'nin üstüne değil de en uygun yerine atılmak için ayarlanabilir. Mesela altındaki üstündeki yanındaki blokları kontrol edip eğer yakınında huni var ise huniye daha yakın düşürür, yok ise boşluk olan herhangi bir yere, hiçbiri olmadı demir sp'nin olduğu yere (içine) düşürür. Daha da gelişmiş bir şey istersen yere düşürmek yerine direk huniye koyabilir.
  • Loopun üstünde bir değişken şuanki zamana ayarlanır, loop bittikten sonra yine şuanki zamana ayarlanır ve arasındaki fark kontrol edilir, sonrasında eğer değer yüksek ise iron sp nin lag yaptığı adminlere bildirilebilir ya da /lagg clear gibi komutlar otomatik olarak girdirilebilir.
  • Sadece 1 demir düşürmek yerine yüzdeli şanslar ile daha fazla düşürmesi eklenebilir. Belirli saatlerde özellikle daha hızlı çalışması ya da daha fazla düşmesi ayarlanabilir.
  • SP'yi sahibinden başkasının kıramama gibi bir özellik ekleyebilirsin. SP kilitleme yada güven derdi ortadan kalkmış olur. Daha da geliştirmek istersen güvenilen kişiler listesi gibi bir şey yapabilirsin. örneğin /demirsp guven oyuncuadi ile bir oyuncunun senin sp lerine erişmesine izin verebilirsin.
  • Adminler için sp bilgisi görme gibi bir komut yapabilirsin bir sp ye bakarak o komutu girerlerse kime ait olduğu, açık / kapalı olduğu, yeri v.s bilgileri gösterilebilir.
Skript bilgin bunları yapmak için yeter mi bilmem; ben öneri veririm yapan yapar. Bahsettiğim önerilerin çoğunu kendi sunucumda yaptım ve memnunum. Demir SP sistemini ilk olarak neredeyse 2 yıl önce yaptığımda bende senin gibi mantıklarla yapmıştım fakat sonradan sürekli geliştirdim, değiştirdim, güncelledim. Belki yakında ben kendi sunucumdaki demir sp sisteminin bi değişik versiyonunu paylaşabilirim. Kesin değil.
skript bilgim az maalesef bunları yapamam

Moderatör tarafından düzenlendi:

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bazen sp bugda kalıp spawnlamıyor bunda oyle bi sorun varmı ?

ZenG34

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
sunucumda baya bi kisi kullaniyor oyle bir sorunla karsilasmadik.

LG Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
GroupManager'e Permission eklemeden Kullanabilirler Değil mi?
Sunucu daha açmıyorum sorayım dedim..

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
skript bilgim az maalesef bunları yapamam

az buçuk öğrendiğim bilgilerle lag yapmamasını sağladım gayette kullanışlı sadece oyuncular yanında oldukca çalışıyor
fakat paylaşmayı değil satmayı düşünüyorum baya ucuz bir fiyata alacaklar özelden yazabilir
İyi Forumlar...!

bir şey başarınca hemen satayım edeyim parasıyla zengin olayım sunucumu geliştireyim kafasına girmeyin. Yaptığın basit bir şey ben sana biton fikir verdim şuanda burada bunları yapıp ücretsiz paylaşabilecekler varken ücretli satmak insanların hakkına girmek olur. Ben orada o kadar fikir verdim, oyuncular yakınındayken çalışması tüm lagı önlüyor yani, öylemi? yanlış düşünüyorsun. Ben sunucumda demir sp'yi oyun parası ile satıyorum ve 5000+ sp olduğu halde şuanda lag yapmıyor, ama eskiden lag yapıyordu. Üstelik 5 saniyede bir düşürüyor demirleri. Sana verdiğim fikirlerin çoğuda mevcut. Ve ben orda paylaşabilirim demişim, ben o kadar gelişmiş halini bile paylaşırım diyorsam, sen niye böle basit bir şeyi satıyorsun?

Ek: Forumda Satıcı, Özel Üye veya Sponsor grubunda olmadığın için satış yapma yetkin de yok. Bu mesajında açıkca satın alacakları özel mesaja yönlendirmişsin. Üstelik herhangi bir referansında yok, insanları dolandırmayacağın ne malum?

ZenG34

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir şey başarınca hemen satayım edeyim parasıyla zengin olayım sunucumu geliştireyim kafasına girmeyin. Yaptığın basit bir şey ben sana biton fikir verdim şuanda burada bunları yapıp ücretsiz paylaşabilecekler varken ücretli satmak insanların hakkına girmek olur. Ben orada o kadar fikir verdim, oyuncular yakınındayken çalışması tüm lagı önlüyor yani, öylemi? yanlış düşünüyorsun. Ben sunucumda demir sp'yi oyun parası ile satıyorum ve 5000+ sp olduğu halde şuanda lag yapmıyor, ama eskiden lag yapıyordu. Üstelik 5 saniyede bir düşürüyor demirleri. Sana verdiğim fikirlerin çoğuda mevcut. Ve ben orda paylaşabilirim demişim, ben o kadar gelişmiş halini bile paylaşırım diyorsam, sen niye böle basit bir şeyi satıyorsun?

Ek: Forumda Satıcı, Özel Üye veya Sponsor grubunda olmadığın için satış yapma yetkin de yok. Bu mesajında açıkca satın alacakları özel mesaja yönlendirmişsin. Üstelik herhangi bir referansında yok, insanları dolandırmayacağın ne malum?
Satmaktan Vazgeçtim istek olursa paylaşacağım.

eksen4

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

bu skript paylaşılacak mı acaba sonuçta 2017'den beri paylaşmadığınıza göre vazgeçtiniz. sunucum için item spawnlayan bi sistem arıyorum. sunucunuzda aylarca oynama fırsatım oldu. açıkçası çok elverişli bir sistemdi item spawner olayınız. eğer elinizde bu sistem hala varsa forumlarda paylaşmanız sanırım türk sunucuları için bir devrim falan olur. tabii ki karar sizin. sistem satılıksa lütfen belirtiniz. şahsen güvenebileceğim bi eklenti ve skript pek yok piyasada. alacaksam sizden alırım. ayrıca bu satış forum kurallarına aykırı mı bilmiyorum o yüzden lütfen açıklama da yaparsanız sevinirim.

Rlaxe

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Selam dünyanın en iyi forum kullanıcıları :p
yeni nesil skyblock sunucularının vazgeçilmez skripti demir spawner skriptini paylaşacağım Başka bir forumdan alıntı alıp editledim demir cevheri konulunca spye dönüşmesini ayarladım sadece
/demirsp yazarsanız elinize demirsp gelir bunu koyarsanız demir çıkmaya başlar
PHP:
command /demirsp:
    permission: op
    permission message: &6&lNextSky &8> &9Bu komutu kullanamazsın.
    trigger:

on place of iron ore:
    if name of player's tool is "&6&lNextSky &7Demir &8Spawner ":                 
        set {_location} to location of targeted block
        set {iron1::%{_location}%} to {_location}     
        set {_x} to x coord of event-location
        set {_y} to y coord of event-location
        set {_z} to z coord of event-location
        wait 2 tick
        send "&6&lNextSky &8> &9Spawneri kazma ile kirabilirsin." to player
        send "&6&lNextSky &8> &9Kirinca sana verilecektir." to player

on break of iron ore:
    if {iron1::%location of targeted block%} is set: 
        cancel event
        set block to air