Komut Bloğu (SET)

LeqendsYY

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
S.a Arkadaşlar Komut Bloğu ile Set Çekilirmi (WorlEdit Komutu) hiçbir forum sitesin de bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
setblock komutu var normal komut ile de yapılır, loop a alırsın bi komut bloğu sistemini yapılır.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yapabilirsin ama iki üç komutla olcak bir şey değil. Güzel bir sistem ile çok rahat yapabilirsin.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Vanilla Minecraft'ta komut bloklarıyla WorldEdit türk bir youtuber tarafından yapıldı, kanalın ismi "Teorik Redstone'cu".
Sunucunuzdada muhtemelen çalışacaktır.
İlgili sistemin bulunduğu dünyanın linki: https://www.dropbox.com/s/q6am51ltg5nscmn/Building Buddy2.zip?dl=0
Nasıl kullanacağını öğrenmek için video:
Keşke bir güzel araştırsan o sistemin temelini kendi sunucusuna //copy , //paste ile geçirmemesinde sürece hiçbir şekilde kullanamaz. Ayrı olarak map sanırsamerikai replace kullanıyor. Yani link atıp altını boş bıraktığın sürece inanacak biri olduğunu sanmıyorum.

Alakazam

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Keşke bir güzel araştırsan o sistemin temelini kendi sunucusuna //copy , //paste ile geçirmemesinde sürece hiçbir şekilde kullanamaz. Ayrı olarak map sanırsamerikai replace kullanıyor. Yani link atıp altını boş bıraktığın sürece inanacak biri olduğunu sanmıyorum.

İlk olarak yazdığının çok saçma olduğunu anlaman için kaç dakika geçmesi gerektiğini bilmiyorum.
Komut bloğuyla yaptığın hiçbir sistemde scoreboard komutları dışında bir komutla müdahale edemeyeceğini keşke bilsen.
Bide burda gelip çok bilmişlik yapmasan.
Kendi sunucu dünyasına geçirmeden nasıl kullanacak zaten?
O dünyayı kendi sunucusuna geçirmenin tek yolu world edit değil mc edit ilede yapabilir.
Ayrıca "link atıp altını boş bıraktığın sürece inanacak biri olduğunu sanmıyorum." neyi kastettin anlamadım.
Linkin altına etli mumbar dolması nasıl yapılır tarifimi koysaydım?

Yapabilirsin ama iki üç komutla olcak bir şey değil. Güzel bir sistem ile çok rahat yapabilirsin.
İlk yorumuna gelecek olursak post kasmak dışında bir amaca hizmet etmediği çok belli boş yorum atıp " Güzel bir sistem ile çok rahat yapabilirsin." diyerek boş boş laf yapacağına o sistemi yap, ondan sonra o sistemin nasıl yapılacağı hakkında arkadaşa bilgi ver. Madem o kadar rahat yaparsın forum faydalanır.

Son düzenleme:

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
İlk olarak yazdığının çok saçma olduğunu anlaman için kaç dakika geçmesi gerektiğini bilmiyorum.
Komut bloğuyla yaptığın hiçbir sistemde scoreboard komutları dışında bir komutla müdahale edemeyeceğini keşke bilsen.
Bide burda gelip çok bilmişlik yapmasan.
Kendi sunucu dünyasına geçirmeden nasıl kullanacak zaten?
O dünyayı kendi sunucusuna geçirmenin tek yolu world edit değil mc edit ilede yapabilir.
Ayrıca "link atıp altını boş bıraktığın sürece inanacak biri olduğunu sanmıyorum." neyi kastettin anlamadım.
Linkin altına etli mumbar dolması nasıl yapılır tarifimi koysaydım?

İlk yorumuna gelecek olursak post kasmak dışında bir amaca hizmet etmediği çok belli boş yorum atıp " Güzel bir sistem ile çok rahat yapabilirsin." diyerek boş boş laf yapacağına o sistemi yap, ondan sonra o sistemin nasıl yapılacağı hakkında arkadaşa bilgi ver. Madem o kadar rahat yaparsın forum faydalanır.

Post kasmak amacım olsaydı rezil bir sunucu seçip sunucunun sahibiyle laf atmışması yapabilirdim.
Hah.. Şimdi şöyle sen gidip o linki attın. Ama birinci olarak bunu bir Türk yapmadı. Sadece editlenmiş hali internetten bir sürü yabancı şeklini bulabilirsin. Ayrı olarak da komut blocklarında replace kullanılıyor. Yani adam gidip kendi dünyasında kullanmaya kalkışırsa (ki başka bir dünyadan multi world ile oluşturulandan bahsediyorum) çalışmaz. Yani "bunu bir Türk yaptı" ve " muhtemelen kendi sunucunda çalışır" kelimesini boş varsaydım. Bunu kast ettim. Başka bir şüphen olmasın. Zamanında kaliteli adamlarla çalıştım ve onlara çok özendim. Bu sebepten yanlışları söylemeyi seviyorum. Onlar da seviyordu.
Son olarak mumbara laf ettirmem. Gidip altına bir yastık koy.

Alakazam

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Post kasmak amacım olsaydı rezil bir sunucu seçip sunucunun sahibiyle laf atmışması yapabilirdim.
Hah.. Şimdi şöyle sen gidip o linki attın. Ama birinci olarak bunu bir Türk yapmadı. Sadece editlenmiş hali internetten bir sürü yabancı şeklini bulabilirsin. Ayrı olarak da komut blocklarında replace kullanılıyor. Yani adam gidip kendi dünyasında kullanmaya kalkışırsa (ki başka bir dünyadan multi world ile oluşturulandan bahsediyorum) çalışmaz. Yani "bunu bir Türk yaptı" ve " muhtemelen kendi sunucunda çalışır" kelimesini boş varsaydım. Bunu kast ettim. Başka bir şüphen olmasın. Zamanında kaliteli adamlarla çalıştım ve onlara çok özendim. Bu sebepten yanlışları söylemeyi seviyorum. Onlar da seviyordu.
Son olarak mumbara laf ettirmem. Gidip altına bir yastık koy.
Komut bloklarının ne kullandığına bakmadım, videoyu daha önce görmüştüm arkadaşın postunu görünce aklıma geldi sadece youtube a girdim ve linkini attım, videoyu tekrar izlemedim ve aklımda kendisinin yaptığı kaldığı için öyle yazdım.
Başka bir dünyada çalışmaması normal, komut blokları mevcut dünyanın koordinatlarını kabul eder ki komut bloğuyla bunu yapmaya kalkışan eksilerinede katlanmak zorundadır.
Sert çıkışmam için kusura bakma biraz araştırsan gibi yorumu görünce bir an sinirlendim :D
Mumbar dolmasınada selamlar :D

Konunun gerekli cevabı aldığını düşünüyorum, kilitlenmesi uygundur.

xaxgx123x

Marangoz
En iyi cevaplar
0
0 kommand block la yapa bilirsin tek gereken sana fill komutu fill (x)(y)(z) (x)(y)(z) (Block name) (hasarı) (veri)ya
1 blocka bakarak /fill [Tab][Tab][Tab] enter yap elinde o bloğun x y z kordinatları olur sonra diğer bloğa bak t ye bas yukarı ok tuşuna bas sonra devam et [Tab][Tab][Tab] elinde 2 tane x y z kordinatları olacak sonrada block ismi örneğin /fill 100 67 -127 75 71 -130 stone bunu yazarsan 2 kordinat arasını stone ile kaplar