Koronavirüs Hakkında Bazılarının Dikkat Etmediği Veya Bilmediği Konular

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Koronavirüs Hakkında Bazılarının Dikkat Etmediği Veya Bilmediği Konular

Dikkat! Gamer.com.tr buradaki yazılanlar hakkında hiçbir tıbbi sorumluluk kabul etmez.

Merhabalar, bildiğiniz üzere Dünya Koronavirüs denilen bir hastalıkla cebelleşiyor ve birçok İnsan da bu bu virüs sebebi ile hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Peki nedir bu Koronavirüs? Cidden bu yıl bulunmuş bir hastalık mı? Yoksa daha önce bulundu ama önemsiz görünüp dikkat edilmeyen ve bu süre içinde evrimleşmiş eski bir virüs mü?

İnternette duyduğum ama tam kaynağını bulamadığım yinede güvenilir birinin yani Dr. Serdar SAVAŞ'ın söylediğine göre Dünya Sağlık Örgütü bu tarz bir salgını tam 15 yıl önceden tahmin etmiş ve Türkiye dahil birçok Ülkeye planlarınızı hazırlayın deyip uyarıda bulunmuş yinede ne bizim Ülkemiz ne başka Ülkeler bir doğru dürüst bir hazırlık yapmamış. Dr. Serdar SAVAŞ Youtube'da bir kanalda yaptığı konuşmada bunları söylüyor videoyu buraya bırakıyorum zamanınız varsa videonun tamamını atlamadan izlemenizi şiddetle öneriyorum yine de zamanım yok derseniz direk 5:00 gidiniz ayrıca Dr. Serdar SAVAŞ hakkında bir şey bilmiyorsanız kendisini araştırmanızı tavsiye ederim.

Koronavirüs Türleri

Koronavirüs hakkında araştırma yaptığımda birçok türü olduğunu gördüm fakat biz sadece tek türden evrimleşen bir hastalık olarak biliyoruz aslında tam olarak yanlışta sayılmaz.
İnsanlarda görülen Koronavirüs'ün 7 farklı çeşidi olduğunu buldum bunlar ise 229E (HCoV-229E), OC43 (HCoV-OC43), SARS-CoV, NL63 (HCoV-NL63, Haven koronavirüsü), HKU1, (MERS-CoV) ve yeni çıkan CoVID-19 bunları isterseniz tek tek araştırabilirsiniz. Gördüğümüz üzere CoVID-19 gelmeden önce tabiri yerindeyse bize elçiler göndermiş hemde birçok defa fakat biz onu görmezden gelmişiz. Şimdi size soruyorum bu virüs illetinin sebebi için sadece başkalarında suç aramaya gerek var mı yoksa başka Ülkelerin de Yöneticileri, Sağlık Bakanları, Bilim Kurulu Üyeleri vb. önemli yerlerde görevli kişilerde dahil olmak üzere hepimiz suçlu muyuz? Kararı okuyuculara bırakıyorum.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Dünya Sağlık Örgütü bu tarz bir salgını tam 15 yıl önceden tahmin etmiş
Aslında bu cümle tüm "biyolojik silah" teorilerini yıkacaktır.

bu virüs illetinin sebebi için sadece başkalarında suç aramaya gerek var mı

Eğer DSÖ açıklamasına rağmen hiçbir önlem alınmadıysa devletin de suçu var fakat baktığımda pandemi öncesi hayatımızda hiç önlem almadığımızı görüyorum. Covid-19 ya da başka bir virüs, her zaman aramızda geziyor ve bundan korunmak bizim elimizde.

Tüm pandemi kurallarına uyalım ve ellerimizi temiz tutmaya çalışalım.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Aslında bu cümle tüm "biyolojik silah" teorilerini yıkacaktır.

Eğer DSÖ açıklamasına rağmen hiçbir önlem alınmadıysa devletin de suçu var fakat baktığımda pandemi öncesi hayatımızda hiç önlem almadığımızı görüyorum. Covid-19 ya da başka bir virüs, her zaman aramızda geziyor ve bundan korunmak bizim elimizde.

Tüm pandemi kurallarına uyalım ve ellerimizi temiz tutmaya çalışalım.
Güzel söylemişsin evet bir anlamda tüm biyolojik silah teorilerini yıkıyor aynı zamanda suç bizde de var diğer milletleri bilmem fakat bizim insanımız gördüğüm kadarı ile çoğu hastalığı ve rahatsızlığı önemsiz gördüğü için bu tarz şeylere daha hazırlıksız gibi çünkü kendine bir şey olmadıkça önlem almıyor kendine bir şey olduktan sonra alınan önlemin de ne yararı var.
Artık bazı hastalıkları ve rahatsızlıkları önemsiz bir şey olarak görmeye başladık ama unuttuğumuz bir şey var ki oda önemsiz gördüğümüz bazı hastalıklar geçmişte çok can aldı kim bilir belki Koronavirüs de bundan yıllar sonra unutulacak ve önemsiz bir hastalık olacak hani atalar der ya geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez bizde geçmişimizi unutmamamız lazım ve her daim her şeye hazırlıklı olmalıyız.

Piccadilly

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel ve tehlikeli bir konu.Tehlikeli olma nedeni insanlar bazı gerçekleri öğrendikçe ona göre önlem savunma mekanizmaları geliştirecek ve gerek kendilerine gerek ise doğaya daha fazla zarar vererek kendini korumaya çalışacak,Nasıl? Hayvanlardan yayılıyor diyerek birçok hayvan neslini tüketecek bu bitki ya da bu çok yararlı diyerek ekolojik sistemde bulunan bazı bitki ya da besin türlerini de tüketerek ekosistemi bozacak ve gene en büyük zararı kendi görecek.
Ağzına sağlık konu güzel ama sonumuz pek güzel değil.

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
türkiye'de mevcut salgın politikalarını yöneten kişi veya kişilerin, insan sağlığından çok ekonomi ve turizmi önemsediği büyük bir gerçek. o yüzden insanların kendi önlemlerini kendisi alması gerek.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
türkiye'de mevcut salgın politikalarını yöneten kişi veya kişilerin, insan sağlığından çok ekonomi ve turizmi önemsediği büyük bir gerçek. o yüzden insanların kendi önlemlerini kendisi alması gerek.
Haklısınız halk kendi önlemini kendisi almak zorunda özgürlüğünü kısıtlasa da kısıtlamasa da başka çare yok sonuçta burada hayatlar söz konusu.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocamı ilk defa bu konu sayesinde keşfettim ve oldukçada harfiyen anlatmış ve arayada tatlı tatlı mizahlar espriler katmış buda ayrı bir güzellik olmuş malesef bu dedikleride bir kulaktan girip bir kulaktan çıkar çünkü bizim ülkede kim olursa olsun yetkili yetkisiz şu mantık vardır;
'Ben bu adamı neden dinleyeyim kendi bildiğimi okumak varken'
'Yetkiyi devlet bana vermiş evet, bir danışmandan fikiri aldım evet kulağımdan girdi ama yinede ben daha iyisini yaparım diyip daha kötüsünü yapmak'

Not: Hocam sizde amma sevimli adammışsınız harbi ponçiksiniz :D

GoldTurkNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dünyanın içinden geçti bu virüs :ci:

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Türkiye için kalkan yasaklardan sonra normale dönen hayat ve virüsün artık yeterince ciddiye alınmaması büyük bir sorun. Umarım vaka sayısında artış olmaz.